135 éve született az m

135 éve született az m

135 éve született az m
Michel Fokine - orosz táncos, koreográfus és tanár. Balett reformer a 20. század elején. Ő szolgált 1898-tól a Mariinszkij Színházban, 1909-1912, 1914-ben a fejét a balett társulat, az orosz évszakok. 1918 óta dolgozott Svédországban, az Egyesült Államok, Franciaország. Ő foglalkozik oktatási tevékenységet. A produkciókat támaszkodott a legújabb felfedezések a színház és a festészet, használt szimfonikus zenét, nem szánt balett (Nyikolaj Rimszkij-Korszakov, Pjotr ​​Iljics Csajkovszkij), arra törekedett, hogy kifejezze a tánc az a hozzáállás a mai ember. Koreografált "Les Sylphides", hogy a zene a Frederic Chopin (1908), "Petruska" Igor Stravinsky (1911), "A kékszakállú" Pjotr ​​Shenk (1941).

Részletek a könyvből: Fokin, Mikhail Mihajlovics. Szemben a jelenlegi. emlékek a koreográfus.

„Nem akarom, hogy az én Mimochka ugrált” - mondta dühösen a pápa, amikor a család növekvő számában visszatér, hogy a balett iskolában. Ő egy komoly üzletember és balett tekinthető frivol időtöltés. A gondolat, hogy a legkisebb fia lenne csak, hogy minden az életemben, és hogy ugrás az egyik lábát forgó és még hogy balett-táncosok derék és dobja fel a levegőbe ... a gondolat bosszantotta.

Apa kereskedő volt, egész életében a kemény munka, de öreg korában megbetegedett és megvakul. A dolgok rossz. Átadta és az ügyet, és az ellátást az anyja a család, és ő eltűri, hogy az inaktivitás. Először energikus, vidám, boldog, most lett komor, elégedetlen magammal, boldogtalan az egész.

Volt négy testvér és egy nővére. Aggaszt anyám rólunk sokan voltak, és az ötlet, hogy a fiatalabb fiú a császári Balettiskolában, csak egyszer, ahol azt „előírt élet” tűnt anya nagyon csábító: az első, a képzés és az oktatás teljesen ingyenes és teljes ellátás, majd a karrier művész a császári színházak, majd a nyugdíj az élet. Apa volt nehéz vitatkozni, nehéz volt, hogy álljon. Mindenki azt mondta, „adja meg a fiú balett, akkor ez így elegáns.” De apa szinte nem látta az „elegáns fiú.” Dühösen megismételte, hogy lehetséges, hogy válasszon egy másik, több tisztességes karrier és ne vegyenek részt egy ilyen „hülyeséget”.

135 éve született az m
A St. Petersburg Imperial Theatre School, beiratkoztam 1889. Az iskola tartott egy hatalmas épület, amely húzódik a teljes hossza a Színház utca ... Minden épület az empire stílusú sárga hatalmas fehér oszlopok. Bent a Theatre School is szokatlan: a hatalmas méretű szobák, teljes hosszúságú tükör, portréi díszítik királyok és királynők, több teremben, hatalmas hálószoba, kórházak, nagytemplom ... úgy tűnik, minden rendkívül ambiciózus, ha figyelembe vesszük a kis létszámú (egyes osztályokban részt a 4 - 5 hallgatók). Melyik állam tanárok, az épület több tucat fiúk és lányok!

Ihlette a siker a debütáló, én csatlakozott a társulat nagy fényes remény a jövőre nézve.

De ... én várható durva ébredés!

... Amint ősz jött, elkezdtem tanulni Johanson az utolsó tanár NG Legat, testvére és egy kis csoport a művészek és szórakoztatók. Különleges rendszer változásai a tanítás nem történt meg, mivel Nikolai Gustavovich hogy a tanulók az iskola balett, hogy felhívta a levont Johansson. De most úgy éreztem, még közelebb az eredeti forrás a klasszikus tánc. Ugyanez egyfajta félelem, amit tapasztaltam a galériák, a Hermitage, átölelt most, amikor belépett a terembe, ahol tanított Johanson; az ősz fejét fennmaradt összes eredményeit a múlt, a balettművészet.

A sok munka vagyok az osztályban, szerette tánc, arra törekedett, hogy a színpadon, de ... annál győződve arról, hogy nem rokonok vagy védnökei a balett vagy a barátok körében befolyásos balett szerelmesei és a kritikusok, sokáig nem tudtam mozgatni a táncoló ki az osztályban jelenetet.

135 éve született az m
Akkor azt hittem, hogy ez nem csak igazságtalan, hanem egy nagy szerencsétlenség, és nagyon ideges. Később rájöttem, hogy tévedtem, hogy hiányában a mecénások egész tevékenységem az volt a legnagyobb szolgálatot. Ismerve, hogy „senki, kivéve magát, nem tudok számolni, én feszült minden erejét és képességét. Azért jöttem, hogy úgy vélik, hogy a protekcionizmus hozza a legnagyobb kárt a szakterületen kedvencek. Mindegyikük elfogadott örömmel és magasztalta előre. Ezért ezek gyakran nem adnak, hogy adhatna normál körülmények között.

Tehát sok a vétkem, és az én jövőbeli jólétét, adtam a szolgáltatás egy kis tánc a korai években. Mindig „tartalék”. Az idősebb bajtársaim tartani nagyon nehéz a szerepet, és különösen a több látványos. Legat testvérek segítettek egymásnak, közös a szerepet. G. Kyaksht végre maradt. Valami legátusok engedett unokaöccsét Obukhov. Azt is meg kellett várni az esetre, ha valaki beteg, majd hajtsa végre anélkül, hogy próba.

Néha állt a színfalak mögött, azt gondoltam: „Milyen jó, hogy egy festő! Egyikük sem független kiválaszt egy feladatot, amit a szív. A balett: vagy állsz a színfalak mögött, vagy hogy egy ilyen buta szerepet ebben a buta balett, ez egy szégyen, hogy a színpadon. "

Könyvek gyűjteményéből a Tudományos Könyvtár:

Ott az osztály: Szolgáltatás Osztály tudományos irodalom és vid. 176 Sec. a.

Kapcsolódó cikkek