7 intelligens viselkedés vitatott szabályozás

Amikor a nézetek, gondolatok és gondolatok a különböző emberek ütköznek frontálisan - egy vita kezdődik. Azonban ez a legrosszabb dolog, ami akadályozza a hatékony kommunikátor a sparring soha nem eredményez a győzelem egyik fél. A vita között a vesztes fél bizonyítja a tehetetlenség és nyert - nem hajlandók kompromisszumra. Ennek következtében a vesztes oldalon megjelenik egy magas szintű motiváció bosszú vagy bizonyítani, hogy esetében az első adandó alkalommal. Kiderül, hogy egy vitában született igazság nem, és a félreértés, harag és ellenségeskedés. Ezért van értelme, hogy minden erőfeszítést, hogy ne hagyja magát bevonni egy érv, és még egy harmadik félnek. Miután alátámasztó egyik oldalán szemetelés, akkor elveszíti a megértést és az együttműködést a másik féllel. Ezért, annak érdekében, hogy megakadályozzák a vita az első helyen

7 intelligens viselkedés vitatott szabályozás

Csökkenti az érzelmi intenzitás

Igazi győzelem a vitában az, hogy változik az ellenfél szemszögéből. Azonban ez irányú erőfeszítéseit kell venni, még mielőtt a eszkalációja a konfrontáció és az átalakulás a párbeszéd egy heves vita. Gyakran egy személy felzárkózott a vita akarata ellenére. Ebben az esetben van szükség, hogy sima az élesség és intenzitását az érzelmek. Fogott a közepén a fekélyesedő vita nem csak unalmas melegágya a feszültséget, hanem hogy támogassák saját ötletek és attitűdök, így az ellenfél, hogy mentse a saját arcát, és a status quo. És ennek elérése érdekében szükséges alkalmazni a második szabály:

Ismerje ellenfél hozzáállás, hogy a probléma

Nem szükséges, hogy csorbította az önbecsülés és az önértékelés ellenfél, félbeszakítva őt során az elbeszélés. Hadd beszéljen. Felvázolja a hozzáállás, hogy a probléma, ő is „kitombolja”, csökkentve a saját érzelmi és agresszív magatartást. Ha során az argumentumot során a történet kérve kapcsolatos konkrét kérdéseket hangot állítja, akkor képes lesz arra, hogy még tovább csökkenteni a ellenséges hozzáállást Ön és gondolatait. Ne hagyja figyelmen kívül azt a tényt, hogy mindaddig, amíg az ellenfél nem teljesen beszélnek ki a témában, akkor nem pszichológiailag kész hallgat és megítélése az érv.

Itt található az ellenfél fontossága és jelentősége, hogy te az ő ötletek és gondolatok

Otthon az Ön feladata -, hogy át a vita helyzet a helyzet a kommunikáció. Ezért szükséges bizonyítani az ellenfél nagy személyes jelentőségét az eszmék és gondolatok. Amikor az ellenfél elvárja válaszok kimondott és megnyilatkozások, hogy az idejét. Először ellenőrizze álláspontját útján kiegészítő kérdést. Másodszor, mielőtt válaszolna egy ellenfél, mutasd meg neki, hogy fontolgatja a szavait, és hozzáállás. Ez ismét megerősíti a beszélgetőpartner, hogy a gondolatok és a gondolatok fontosak az Ön számára. Tudni gondolkozzanak a tény, hogy nem a legkisebb érték? Végtére is, ez bizonyítja egy elhamarkodott válasz habozás nélkül és a mérlegelés.

Hozam a részletek

A vágy az abszolút győzelem és az érzelmi vágy, hogy „összetörni” az ellenfél a vitát kifogástalan érvelés teremt neki egy új ellenség, és teszi a további kommunikáció szinte lehetetlen. Értelmetlen, hogy próbálja bizonyítani a teljes és abszolút jog, és ezzel egyidejűleg támaszkodnak a lehetőséget a hatékony interakció. Tény, hogy a vita a hatékony befolyást az ellenfél érdemes átengedni része saját helyzetét, hogy ne kelljen ezt alapvető jelentőségű. Elismerik az igazság az ellenfél számos konkrét tételeket, és megnyílik az utat, hogy a lehető elismerése az ártatlanságát a fő kulcsfontosságú kérdések az ő részéről. Ellenkező esetben előfordulhat a „csatában a halál” hatás, ha a felek egyike sem nem akar lemondani ellenfelét, fordult a vita a meggyőző csetepaté. Hatékony kommunikátor kell próbálni elkerülni egy hasonló helyzetben.

Expressz érveiket nyugodt hangon

Lásd egy független harmadik fél

Adjon az ellenfél, hogy megőrizzék a „status quo”

Egy férfi utolérte egy vitában, nehéz megváltoztatni a szempontból a félelem „vesztes arc”. Segíthet az ellenfél, hogy meggondolja magát, a diplomáciai átmenetek. Például ozvuchte feltételezés, hogy a másik személy nem volt tisztában a bizonyos tények, ez a változás a megközelítés, hogy a probléma megoldása: „Én tökéletesen értem, miért gondolta, hogy. mert nem tudom, hogy. „Vagy:” Ilyen körülmények között, én azért jöttem, hogy pontosan ugyanazt a következtetéseket. " Vagy: „Én magam hittem először, ahogy van, de mielőtt a további tájékoztatás érkezett, amely gyökeresen megváltoztatja az egészet.”

Végül egy nagyon produktív módon, hogy vonja vissza a kifogást, vagy akár teljesen megszünteti a kialakuló vita, hogy a leginkább megfelelő ellenfél ki a helyzet elvesztése nélkül hírnevét. Más szóval, hogyan adna az ellenfél a lehetőséget, hogy hagyja el a csapdát, amelyben vitték téves nézet a világ, vagy a látás a helyzetet.

Kapcsolódó cikkek