2. lépés

Gondolkodás - a legfontosabb, hogy a felfedezés, hogyan kell alkalmazni az igazságokat Szentírás az élet .. Gondolkodás - valójában, gondolta az emésztést. Veszel gondolat, adott neked az Isten, akkor tedd a fejedben, és gondolja át újra és újra. Meditáció lehet hasonlítani a rágás: mitől lesz egy tehén megrágja a kérődző. Ez füvet eszik, és elküldi azt az első gyomor, majd csökken, burps fű, megrágni és lenyelni újra. Az emésztés folyamata folytatódik háromszor. Meditálva Biblia - egy olvasó a kiválasztott helyre, majd összpontosítani, hogy sok. Íme néhány gyakorlati szempontból a lehető tükrözze a helyét a Szentírás .:

Jelöljön ki egy szót a vizsgálat helyén. Olvasd el a verset többször hangosan, minden egyes alkalommal, kihangsúlyozva különböző szavakat, és hogyan az új beállítások nyílnak. Például ha tükrözik Phil. 04:13, lehetséges, hogy biztosítsák a következő szavakat:

„Csak annyit tudok, aki megerősít engem (Jézus) Krisztus”.

„Csak annyit tudok, aki megerősít engem (Jézus) Krisztus”.

„Csak annyit tudok, aki megerősít engem (Jézus) Krisztus”.

„Csak annyit tudok, aki megerősít engem (Jézus) Krisztus”.

„Csak annyit tudok, aki megerősít engem (Jézus) Krisztus”.

„Csak annyit tudok, aki megerősít engem (Jézus) Krisztus”.

Láthatjuk hat különböző jelentése ebben a versben, amikor újra és újra elolvasta, minden alkalommal kiemelve más szavakkal.

Fogalmazza a vizsgált helyen. Vegye meg tanult verset, vagy helyet, és fogalmazzuk meg a saját szavait. Reflektálva a helyszínen, egy modern szavakat és kifejezéseket, hogy kifejezzék az időtlen igazságok a Biblia. „Book of Life” (a módosításokkal egységes szerkezetbe foglalt négy evangélium) - ez egy példa a modern kifejtését Szentírás ..

Végezzük el a vizsgált személy helyére. Ezt úgy lehet elérni, ha a neved helyett főnevek vagy névmások, amelyek használják a Szent Írás. Például, John. 03:16 lehet olvasni, mint ez: „Mert úgy szerette Isten Rick Warren. hogy ő adta egyszülött Fiát, hogy Rick. hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. "

Kérdezd meg magadtól kilenc kérdést, ami a vizsgált helyszínen:

· Milyen bűnt vallani? Muszáj, hogy állítsa vissza a lelki állapotot?

· Milyen ígéretet kérdezni? Universal Akár ez az ígéret? Do I felel meg a feltételeknek?

· Mi változott? Bárcsak dolgozni negatív attitűdök és építeni a pozitív?

• Milyen parancsolatokat engedelmeskedni? Bárcsak teljesíteni, tekintet nélkül az érzéseit?

· Melyik követendő példa? Ez egy pozitív példakép vagy egy negatív példa arra, hogyan nem kell csinálni?

· Milyen ima imádkozni? Van valami, amit így mit kell tennem, hogy kiáltani Istenhez imában?

· Milyen hibák elkerülése érdekében? Van valamilyen probléma, hogy figyelmeztetnie kell semmit, mit kell vigyázni?

· Néhány igazság hinni? Milyen új tudok elképzelni az Atyaisten, Jézus Krisztus és a Szentlélek, vagy más bibliai tanításokat?

· Mit kell dicsőíteni Istent? Van valami ilyesmi, mit tudok köszönetet mondani neki?

Adja Isten alapú tanulmányozott vers vagy helyre. Tedd a vizsgált egyes szám első személyben, át azt egy imát, és az Istent. A Zsoltárok könyve - egy jó példa erre gondolkodás. Bill Gotthard mondta David emlékezett Isten törvényét, majd alkalmazza azt személyesen neki, és vitte vissza Istenhez a zsoltárok.

Egy példa a módszer a gondolkodás látható a használata az első három verset a Zsoltárok 22:

Köszönöm Uram, mert Te vagy az én pásztorom, és nem vagyok olyan szükség.

Köszönöm, amit Van nekem hazudnak zöld legelők, vezetsz engem a nyugodt vizeken, amely helyreállítja a lelkemet.

Köszönöm, hogy Te vagy az én igazságom módon a dicsőség a nevét.

Az alábbiak közül melyik módszereket kell használni a gondolkodás? Az egyik, hogy a legjobban megfelel, amit tanul, vagy a módszerek kombinálása. Ha például tanulmányozza a Példabeszédek könyvének, nehéz lehet elképzelni a jelenetet, de akkor egyetlen ki egyes szavakat, és használja őket, mint egy imát Istenhez.