7. Valós történetek a beloruszok, aki megtalálta a pénzt építeni lakások Minszkben

7. Valós történetek a beloruszok, aki megtalálta a pénzt építeni lakások Minszkben

„Build egy lakást Minszkben irreális - a kamatai olyan, hogy nincs mit enni, hogy fordítson le a bank” - a kifejezést hallottam sok az elmúlt három évben.







Mindazonáltal az új épületek Minszk egyre, mint a gomba eső után. És ki, elvégre építi őket a lakásban! REALTY.TUT.BY gyűjtött valós történeteket arról, hogy a fehéroroszok megoldani a lakhatási problémákat.

Története 1: lakás eladó Brest

Irina és Victor Young család nemrég költözött bérelt szállást a „kopeck darab” közeli „Michałowo” metrómegállótól.

- Laktunk albérletben, hiszen a hallgatói nap, azaz 15 éves. Nem vártam, hogy hamarosan beköltözik otthonukban. Férje kiderül, hogy kell számolni, és a felhalmozott - nyugodtan távol! - $ 15.000, - mondja Irina. - Akkor a nagymamám meghalt Brest, és kiderült, hogy az akarat én vagyok az egyetlen örökös. Alatt lakásában kapott 50 ezer dollárt.

Elég pénz egy hálószobás. De úgy döntött, ugyanaz lenne, és a baba, meg kell vásárolni az összes ugyanazon két hálószobás apartman.

- Minket, hogy „kopeck darab” nem volt 10 ezer dollárt. Azt kellett felvennie a szülők, - mondja a lány. - Ki visszafizeti adósságait.

History 2: sorban állás több mint 20 éve

7. Valós történetek a beloruszok, aki megtalálta a pénzt építeni lakások Minszkben

Ennek eredményeként a „odnushka” a 42 négyzetméteres, közel a metró „Grushevka” ára $ 38 millió rubel. Az építőiparban a nő vette kölcsön 15 éven át 14% -át évente.

- Belarusbank hitel 28 millió rubel. 10 millió több, I „kap” ellenőrzés „ház”, és a szokásos fogyasztói hitelt Priorbank. Ez volt az első részlet, - mondja Valentina.

Fogyasztási kölcsön az előleget ő már megtérült. És a fő tartozás most fizet nagyon kevés pénz - 325.000 rubelt havonta.

- Én nagyon szerencsés. A hitel összegét, amely kezdetben úgy tűnt, nagyon nehéz, most, hála a leértékelés a fehérorosz rubel vált jelentéktelen, - mondja az asszony.

Story 3: épít egy „kopeck darab”, de Fanyipal

Marina született és tanult Minszkben. De aztán a lány szülei költöztek Fanyipal, és vett egy házat a fővárosban.

- Minszk végeztem egyetemet, megnősült és volt egy baba. Férjével házasság után már regisztrált szüleim Fanyipal megállott minden rászoruló, - mondja. - A Minszk személynek kell lennie 20 négyzetméteres ház, amit nem.

Ennek eredményeképpen, ha a turn, hogy a lakás, egy fiatal család vett fel bankkölcsönt, amelynek hatálya a 90% -a, a házban.

- Nagyon szerencsések voltunk - mi voltunk az egyik utolsó, akiknek sikerült kölcsönben Belarusbank fiatal szakembereknek és a fiatal családok, akik kaptak alatt 6,8% -os évi, - mondja Marina. - De mi kölcsönöznek csak 20 méter per fő, és a többi - ez volt a megtakarítás. Ez annak köszönhető, hogy a bank fizetett 54 méter, és a maradék 13 méterre a lakás kifizettük magunkat. Meter kerül nekünk körülbelül 8 millió rubel. Vagyis, mi befizetett pénzüket 104 millió rubel. Rész felhalmozott valahol segített szülők.

7. Valós történetek a beloruszok, aki megtalálta a pénzt építeni lakások Minszkben

„Kopeck darab” Fanyipal kerülni a fiatalok a 536 millió rubel, ami körülbelül 50 ezer dollár. A fővárosban, az árajánlat lakások csak „másodlagos házban.”

Minszkben, az építés megkezdése előtt a lakás, a fiatal család élt férjével szülei. Mivel a lépés, hogy a külvárosokban a lány soha nem bántam.

- Van egy ház, közel a vasúti és buszok és taxik megy Minsk rendszeresen, - mondja Marina. - A meghajtó a legközelebbi metró „robin” általában körülbelül 10 perc. Tehát a legjobb apartmanok a külvárosokban, mint a bérlakások a fővárosban.







Story 4: Kedvezményes kölcsön és hitel a társaság

Lakás Eugene és Eugene - közel 70 négyzetméter - most az építési fázisban. Ahhoz, hogy épít egy házat, amely jelenleg ér 550 millió rubelt, a fiatal vett kölcsön és eladósodtak.

- Lakás, úgy döntöttünk, hogy a Machulischi, ahol a szüleim élnek. Kiállt a színpadra, mint egy fiatal család és kapott egy kedvezményes hitel 5% -os évi 20 éve, - mondja Eugene. - De van egy hitel fedezi valahol feléért az építés. A többi már fizetett ki a megtakarítások ellenőrzi „ház”, plusz kaptam egy kamatmentes kölcsönt a cég.

Előzmények 5: A szülők lakás eladó Gomel, hogy a lánya a rezidens Minszk

- A szüleim nagyon akarta, hogy volt egy lakást Minszkben, - mondja Christina. - Magam Gomel, de jött tanulni a fővárosban és itt maradt a munka után egyetemen. Először élt egy kollégium, majd elkezdett bérelni egy lakást. Fizetés minden nem elég, mert az eltávolítása tulajdonság, hogy a szülők. Aztán úgy döntött, hogy eladja a két hálószobás lakás Gomel, amelyben éltek, és vegyél nekem „odnushku” Minszkben. A pénz csak annyi, hogy építsenek egy lakást a sziklakert és egy kis javítás is. A szülők költözött a faluba, a házban nagyapja, tartsa a kertben, segítsen nekem ételt belőle. Néha jönnek hozzám Minszkben.

Előzmények 6: programozó. Ő felhalmozott és kölcsönzött

- Saját bevétel körülbelül $ 2.000.000. Korábban úgy volt, kevesebb, de amikor úgy döntött, hogy egy lakást, meg kellett találni a másodállás fizetni bérlakások, ahol laktunk, amíg a beépített - mondja Alekszej programozó. - A legtöbb kollégám ténylegesen kiadó lakások és töltik „legnagyobb fizetést az országban” pihenni és az utazás, de nem a házban. De amikor összeházasodtak, rájöttem, hogy egész életemben, hogy mozog az egyik bérelt lakásban egy másik - nem a megoldás. Mi komolyan megzavarja vett részt gyorsan építeni egy lakást, és tovább fizetni bérlakások, a mi nem különösen tagadja. Volt már néhány felhalmozás, hanem elhalasztották egy hónap építeni még mindig a fél fizetését, és a kölcsön pénzt a barátok és rokonok. Ennek eredményeként az év során építettünk egy „kopeck darab” Minszkben. Apartman kerül nekünk 120 ezer. Most aktívan forgalmazó adósságait.

History 7: Fogsz dolgozni - munkát!

Harmincöt Alevtina kilenc éve az oktatás, hanem - az ajándék kommunikálni az emberekkel. Miután dolgozott logisztikai három évig, ő szervezett a saját cég logisztikai szállítás. Eleinte egyedül dolgozott, majd bérelt személyzet.

- Én befejezni az új, két hálószobás apartman. Igen, ő építette a saját. És én nem látok semmit meglepő. Személyi jövedelem nehéz beszélni - egy évről évre nem szükséges, de a javítás a lakás és a benne gyűjtöttem három év. Igen, három éve nem megy szabadságra -, de ez azért van, mert a vállalat nem hagy senkit. Az élelmiszerek és nem kell menteni az autót. Dolgok, amiket egy kicsit érintett.

Ezt megelőzően, én is nem volt hajléktalan - élő anyám lakásban, ahol ő jön tél (nyári él Lepel). És igen, az idegesítő emberek, akik nyafog, építmények ház Minszkben lehetetlen. Talán még egy nő, és én a bizonyíték.

7. Valós történetek a beloruszok, aki megtalálta a pénzt építeni lakások Minszkben

„Mi lehetne építeni egy lakást, de nem akarja, hogy egy egész élet a fal”

Vannak, akik nem hajlandók feláldozni kedvéért tulajdon. Például Alina és Sergey két keresni közel 2000 dollárt. Ez azt jelenti, elméletileg lehet a negyedik rész - mintegy 400-500 dollárt egy hónapban - félre egy előleget. De - nem akar.

- Amikor összeházasodtunk, éltünk egy bérelt lakásban, - mondja Alina. - De akkor mi volt a pénzügyi válság - egy jó férj elvesztette az állását, és azt az akkoriban már a rendeletben. És be kellett költöznöm egy lakást Szergej szülők.

Most a fiatalok együtt lányával, és az anya-in-law élni egy szabványos „három rubelt.”

- Van egy fizetést - mintegy 600 $. A férj kap valami körül 1300 dollár. Mi pénzt gyűjtsön egy lakást, persze, de tölti a legtöbb az órákat pihenni. Ez mindig egy másik összeget, attól függően, hogy hová megyünk pihenni. De kevesebb, mint egy pár ezer dollárt soha nem megy ki. És valóban megértjük, hogy összegyűjti a sikerek 30, még év - mondja Alina. - Természetesen, ha te magad felhúzott, hogy nem megy nyaralni, korlátozza magát termékekkel azonos gyümölcs, fél, ajándék, hogy rokonok, barátok, keresztgyermekei, nem megy, hogy látogassa meg, a film, busszal, hanem az autó, akkor - bumm! - 10 év fogunk venni egy külön házban. A legvalószínűbb, hogy a másodlagos piacon. Ezután egy másik 10 éves ebben az életben, hogy nem a „kopeck darab” emberi javítás. Következtetés: 20 év után én leszek 48 éves, a legjobb év, amit költöttek a betonfalak. Miért akarnék egy ilyen életet?

Ahhoz, hogy kiköltözik a férje szülei, és kezdjük újra bérelni egy lakást Alina és Sergey nem tervezi, hogy.

- Távolítsuk el a nem megfelelő. Itt van egy szobában, a lányom - is. Nagyszülők segíteni, amennyire csak lehetséges - ha nincs ideje, és ez lesz felvette az iskolából, és a házát, imádkozom. Fizetünk kommunális, de pici képest eltávolítása lakhatási költségek.

Bár Alina felismeri, hogy valami nincs rendben.

- Igen, mi a helyzet nem könnyű, és néha elfárad a férje szülei, ahogy tőlünk - mindannyian emberek, és azt szeretnénk, jellegénél fogva, csendes. De a férjem és én úgy döntöttünk, és a szülei egyetért velünk, hogy minél jobban élni, ahogy akarunk, ezeket használják, és lassan pénzt, hogy a lehető legnagyobb mértékben - mondja Alina. - Akkor talán 20 év múlva, ha semmi nem változik, akkor vesz egy lakást lánya. Sami elhagyja a falut, hogy apám otthon és vegyen részt ökoturizmus.

Kiderült, hogy azok többsége, akik építeni ház a fővárosban ma vagy mégsem rovására kedvezményes hitelek, vagy olyan család, aki adományozott, felhalmozott kölcsönzött. A fejlesztők egyetértenek a következtetéseket.

- Most Minszkben épülnek rovására saját megtakarítás: valaki ment egy csomó év, és valaki ment, és kölcsön a barátok és rokonok. Hitelek ma szinte senki nem épít egy házat - lehetetlenül magas árak - mondja az elnök a Felügyelő Bizottság a fejlesztő „10 UPR-Invest” Basil Ustinchik. - És harapós megfizethető lakások. Például nemrég tesszük a lakás 27 négyzetméteres, 50 ezer dollár. Egy héttel gyakorlatilag nincs bal - összes vásárolt. És rovására a személyes megtakarítások, nincs hitel nem volt. És az én tapasztalatom, sőt, most épül Minszkben periférián, nem polgárainak Minszkben.