58 éves, ezredes Savin - menedéket gazember

Diplomáját a 8 osztályt gimnázium №22 falu Arhangelszk.

Információ az intézmény nem található.

Érkezéskor a rendeltetési helyükre, a személyzet maradt a közelben a repülőtér északi peremén Groznij, a többiek feladata, hogy rögzítse a vonal közelében az olaj-tornyokban.

Retreat az állomás körül kezdődött 18.00. Visszavonulása után az első oszlopban a sebesültek, a csoport parancsnoksága alatt Savina saját erőmű hagyta abba az irányba, a pályaudvar. Az állomáson, a csoport találkozott három BMP-81 gyalogezred. Az első két autó mentén mozgatjuk Mayakovskogo felé külvárosában Groznij, ahol a 131. Független motoros Rifle Brigade indul roham Groznijban. Az utolsó kocsi mögött.

Nem sokkal ezután a BMP tüzet nyitott. Az első autó, amelyben ült dandárparancsnok, elütötte egy lövés egy gránátvető. Ezredes Savin megkapta a harmadik sebet. Maradványai a csoport költözött egy elhagyott telekocsi. Rövid pihenő után, a dandárparancsnok döntött, hogy szakít a csatát. Az első kísérlet visszaverte a fegyveresek. A csoport esett az előző sorba, ahol dobta gránátok. Egy szilánk lépett ezredes Savin pontosan a szem ...

Egy idő után, a csoport tette az utat a maradványait egy szakasznyi harmadik cég brigád. Dandárparancsnok testét elmerül a csomagtartóban az autó, a falu csoport, mások maradtak, hogy fedezze a visszavonulást. Miután egy száz méter előtt az egyik legfontosabb mérföldköveit fegyveresek defektet. Élet az autóból nem jött ki senki.

Eltemették a falu Arhangelszk régióban Budennovsk, Sztavropol Terület.

Ő kapta a Rend Courage „Mert Szolgálat a fegyveres erők, a Szovjetunió» III fokú, érmeket.
(C)

„Abban az állomáson, mi facsart felújítás - folytatta szomorú történet Shibkov vezető tiszthelyettes. - A taktika a fegyveresek igazoltak. Felfegyverzett dolgoztak csoportokban 10-15 fő - és a forgatás, lövészet, lövészet, gyakran egymás után, és harcoltunk vissza ugyanabban a készítményben. Ezen túlmenően, a páncélos dandár öreg volt, a curry mellett minden szempontból: van egy torony nem kapcsol be, a pisztoly elakadt ott, tankok és minden nélkül maradtak aktív páncél védelem, és a személyzet, valamit elrejteni, nem volt hajlandó folytatni csata a városban. Talán ezen a területen fedezete mellett a légi közlekedés, a tüzérség és a páncél, mi - a teljesítmény, de itt, ezekben a dzsungelekben ismeretlen és ellenséges város, ahol minden emeleten, minden ablak a ház, a szomszédos vasútállomásra tér, repülő ólom jégeső te - te csak egy cél.

Visszavonultunk tovább, és útközben találkozott a kiégett autók, amelyekből fegyveresek elrabolták a lőszert és az élelmiszer, majd feküdt a szervek a katonáink. Végül megjelent Nyomdában. Bízunk a semmiből számunkra, hogy húzza fel a két beempeshki 81. Motoros vadász ezred. Leültek a dandár parancsnoka, a főnök a tüzérségi brigád tisztek irányító és ellenőrző repülőgépek csoport „Shark-1”. És azonnal, mind BMP levette a denevér, de nem a vezetés egy száz méter, hirtelen megállt. Egy másodperccel később - villant. „Parfüm” lövés őket rakéta-meghajtású gránátokat és géppuskák közvetlen közelről. Dandárparancsnok megsebesült a harmadik alkalommal.

A mi azonos irányba ebben az időben nehéz tüzet nyitottak. Nem tudom, mi fog történni velünk, ha nem lenne mellett található telekocsi. Ez lett egy sziget a megváltás ezen a tengeren a tűz. Ugrált a zsúfolt udvaron telekocsi, dobtunk gránátok a biztonságos oldalon az ablak helyet. Feküdt. Ezután meg kell húzni a fő csoport dandárparancsnok. Azonban volt egy csoport neve: amíg átszaladt a nyílt terepen, szinte minden pusztult el géppuska tűzoltók.

Elmentem a sebesült ezredes Savin, azt mondta:
- Parancsnok, mit tegyünk?
Végiggondolva valami mást, félrenézett, aztán, mintha felébred, azt mondta:
- Meg kell értékelni a helyzetet.
Mire alkonyat esett át a várost. Mi mászott rá a sarkon az épület, és hogyan öt vagy hat fegyveresek milícia titokban minket választott. Mondta Ivan Alekszejevics:
- A parancsnok, gránát.
Alig szállt ki a tasakot gránát RGD-5.

- Világító - mondom - én őket „efkoy”. Így is tettek. Található az udvaron telekocsi harcosok, tíz vagy tizenöt, mászik át hozzánk. Soha nem fogom elfelejteni a szemüket. Egy ilyen kicsi és törékeny fiú, horror keverve kétségbeesés. A másik, magas és karcsú, a zuhany alatt is voltam jelen a félelem a saját életüket. Általában, mint mondják, a teljes morális és pszichológiai felkészületlenség az emberek a katonai akcióhoz. Igen, és hogy ő jött, ha nem vagyunk felkészülve egy ilyen háború, soha nem volt világosan kifejtette, hogy mit és miért. Ezután, a rövid haladékot között gránát, az első dolog, hogy jött be a fejét: megint hoztunk létre. Így volt ez kiábrándító és bosszantó.

Általában dobott gránátot. De nem megy tovább. Fegyveresek beépült a tűz mag, valamint tüzet nyitott. Én hajlott a vállát. Egy átlagos lövés a fejét, és ott feküdt örökre. Kellett átmászik a szög ismét. Nos, azt hiszem, az összes - nem jutunk ki innen. Leült az alapja az épület, a falnak támaszkodva, csorbult a golyók. Dandárparancsnok egymás mellé, feje pihent a vállamra. Ő nagyon gyenge. Káromkodás, azt mondta: „Ha az életben, elmondom ezeket a seggfejek, hogy gondol róluk. „Ezek voltak az utolsó szavai. Tól a sarkon jött egy „Boldog Új Évet! Kapsz egy jelen van. „- és. repült gránátot. Meredek és suhogó kavicsos, forgatta egészen hozzánk. Robbanás! Majdnem nem érez semmit - csak égett nyakát. A dandárparancsnok lehajtotta a fejét.

Egy idő után tettük meg az utat, hogy a továbbra is az egyik szakasz a harmadik cég által vezetett vezetője Artillery Brigade ezredes Savchenko.

Mentek a „Volga”, amelyben a törzs és betöltötte a test egy halott dandárparancsnok. Én egy csoport ember maradt, hogy fedezze a visszavonulást.

A „Volga” utastérben volt, mint a heringek a hordóban. Lassan felé indult a House of the Press. A száz méter megállt - egy defektet. És nincs senki életben fegyveresek ki az autó nem ad menni. "

Főhadnagy megállt sokáig mozdulatlanul bámult az ablakon át az iroda boksz szerkesztői garázsban. Mit képzelt? Mi emlékeznek? Talán az udvarban, a telekocsi Groznij, ahol olyan abszurd és tragikus halála dandárparancsnok Savina. Lehet, hála Istennek, túléltem.

„Ahhoz, hogy nyomtatni a Ház, hol tartja a védelem a második zászlóalj a 81. ezred - Vadim folytatta Shibkov - tettem meg néhány katona az éjszaka. És akik a kezdetektől fogva úgy éreztem, mint a vad fáradtságot, hogy találjanak egy félreeső helyre, azonnal elaludt. "


Itt a hangja ezredes Savin alatt hívójel „Caliber 10” vagy egyszerűen „tizedik”