2. példa interjú check terv, hogy megtalálják a megfelelő embereket

Az emberi agy hajlamos, hogy megtalálják a pozitív oldalát a hipotézisek, hogy kapunk. Negatív pont megy az út. Más szóval, az agy alkalmazkodik a választott menüpont alatt, hogy mi tetszik jobban. Ahhoz, hogy megalapozott döntéseket érzelmek nélkül, akkor hasznos lehet egy csekket az interjú tervét. Egyszerűen jelölje az ellenkező kérdést - „igen” vagy „nem”. És az esélye a hibázás kisebb lesz. Két rendezők elmondani, hogyan használják listák a személyzet kiválasztása és bármilyen kérdése általuk tartalmazza.







Kölcsönzése egy hosszú feküdt le gyorsan

Pavel Annenkov, alapítója „Emelkedés”, „Trinova” és „Virágüzlet”, Moszkva

Két évvel ezelőtt hibázott személyt bérelt. Úgy tűnt, hogy talált egy profi. Bemutatta kiváló referenciákkal. Nem gondoltam, hogy mi a karakter, ami motiválja akciók egybeesnek ha az erkölcsi és etikai normák a vállalat értékeit. kellett hagynunk hamarosan. Ez egy kemény és erős akaratú ember. A cégünk, kezelni, szükség érzelmi intelligencia. Képesnek kell lennünk tárgyalni és ne nyomja megoldásokat. Aztán ott volt az interjú tervét.

Most, mielőtt egy személy, kérdezze meg magától öt kérdést. Ha legalább egy válasz nemleges, akkor annak ellenére, hogy a tapasztalatok, ajánlások és tökéletes interjú, a jelölt nem fog. Miért? Mert könnyen kap az varázsát egy ember - most az emberek tudják, hogyan kell eladni magad.

Íme öt alapvető kérdés az én interjú terv:

1. kérdés: „Ő becsületes?”

Számomra ez a fő kérdés. Ügyeljünk arra, hogy ki az ajánlásokat a jelölt. Én elsősorban a kis dolgokat. Elvégre, ha egy személy becstelen kis dolgokat és jelentéktelen első pillantásra a részleteket, akkor valószínű, hogy a bonyolult helyzetekben, ez a minőség jelenik meg a különböző méretekben.

2. kérdés: „Ő egy okos”

Oktatás és a szakmai tapasztalat - nem a legfontosabb dolog. Ritkán tulajdonítanak jelentőséget az oktatás színvonala a kérelmező. Az a munkavállaló, aki hozza a cég sikeréhez kell kidolgozni gondolkodás, nyitottság az újra. A törekvés a fejlődés, a növekedés és kifejezi, hogy az elme. Tehát, kérem, hogy hívja az elmúlt öt könyvet olvasott jelölt. Abból, amit egy olvas, könnyű, hogy egy portré vele. Következő kérdés: „Mi a tanfolyamok, szemináriumok és konferenciák részt vettél az elmúlt évben?” Ma, a legfontosabb dolog - önképzés. Ha valaki nem tanul, azt mondja, sokat.

3. kérdés: „Értem a végén ez az ember?”

Nem szeretem, hogy működjön együtt az emberek, rejtvényeket. Ha úgy érzi, célozgatás, kétértelműséget a motiváció a személy, akkor nem veszem, hogy működjön. Van egy világos megértésének munkavállalók szeretnék elérni az életben és a munkában. Viselkedésük kiszámíthatónak kell lennie. Ez különösen igaz a jelöltek vezető pozíciókat. Legyen egy ember negatív aspektusait, de értem, amit azok megjelennek. A munkavállaló kell, hogy nekem, mint egy nyitott könyv. Annak megállapítására, ez a végső interjú, töltök kötetlen légkörben.

2. példa interjú check terv, hogy megtalálják a megfelelő embereket

4. kérdés: „Vajon van elég tapasztalata, hogy megoldja azokat a problémákat, melyek veszem, hogy működjön?”

5. kérdés: „Akarok időt tölteni ezzel a személlyel?”

Az interjú előtt velem a jelölt áthalad a HR-menedzser. Ő ellenőrzi a folytatás, a tapasztalat és így tovább. N. De a válasz arra a kérdésre, csak a végrehajtó, aki keres egy alkalmazott a csapatban. A munka, amit kiad egy csomó időt és szeretnék beszélgetni valakivel, aki kellemes számomra. Természetesen, az egyik interjú egy tervet, hogy válaszoljon erre a kérdésre nem fog segíteni.







Van egy elv: felvenni lassú, tűz gyors. Ezért a személyzet kiválasztása költeni 30% idejüket. Úgy vélem, hogy a fő feladata a fej -, hogy megteremtse a megfelelő csapat. A kiválasztás bélyegző tudok tölteni három-hat hónap. Az elmúlt két évben a cégem hagytam csak egy vezér - létszámcsökkenés hatására.

Minden jelölt van legalább három interjú. Az első alkalommal, amikor alkotnak általános benyomás, értékelik a szakszerűség a személy. Ha a jelölt alkalmas, kérjük, hogy hivatkozással a következő ülésre. A második interjú, kérem a nehezebb kérdés. Ekkorra ellenőrizzük az ajánlásokat. A cél a harmadik interjú, a terv - annak értékelésére, hogy megértjük egymást rendesen.

Fontos, hogy a felperes tudomást szerzett a jövő feladatköre és specificitása munkát. A legrosszabb az egészben, ha a belélegzett személy érkezik a cég, és akkor kiderül, hogy ő vár egy másik. Ennek eredményeként, a kölcsönös frusztráció, elvesztegetett idő és az elbocsátás.

Példa. Kerestem üzemi tiszt az egyik vállalat. Mi kommunikált a fő jelölt a sorrendben másfél hónap. Ez idő alatt volt öt alkalommal: három formális - két vagy három órát az irodában; két informális étterem - először velem, és az utolsó vacsora három társaság vezérigazgatója. Mielőtt az utolsó ülésen hagyta, hogy választ két kérdésre: Ez a személy felel meg a vállalati kultúrát? Akarunk tölteni azt a szabadidődben? Ennek eredményeként, van egy feladat jelölt.

A cél az interjú -, hogy ha e a „kémia” köztünk

Mihail Voronyin, társtulajdonos megnyerése Szív Group elnöke, a „Podezhiki„Igazgatóság, Moszkva

Ezek a kérdések a velem készített interjút, ellenőrzés terv, amelynek segítségével a kiválasztott alkalmazottak.

1. kérdés: „Van-e” kémia „köztünk?”

A cél -, hogy megértsük, hogy mi vagyunk a kérelmező ugyanazon a hullámhosszon. Így ki lehet mutatni, hogy ha egy ember kineveti vicceimen. Vagy, ha úgy érzem: mikor kell csendben, és mikor kell folytatni, vagy indítsunk el egy beszélgetést.

2. kérdés: „Ott leszek képes kezelni ezt a személyt, vagy sem?”

Az interjúk velem az emberek azt mondják, hogy átlagosan 85-90% -ában a találkozó. Miután kérni, és a provokatív kérdést: „Hogy érzi magát a kenőpénz?” Ez „hozzáállás” helyett „Nem kapsz.” Ott csak érvelés ebben a témában még nem hallottam! Ha megérti az irányt, ahol egy személy úgy gondolja, tudja, neki erkölcsi és etikai életszemlélet és a munka.

3. kérdés: „Van egy ember tényleg azt akarja, hogy ezt a munkát, ha ő menne félúton?”

Néha az interjú emberek áradatát lelkesedéssel mondja: „Ó, mi megszervezzük események milyen klassz!” Azonban, álláskeresők szabad elfelejteni, hogy a kemény munka, ami a szabadság és szórakoztató semmi köze. Annak ellenőrzésére, a kérelmező, kérve: „Hogyan látod magad három, öt vagy tíz év múlva?”; „Mi az álmod, hogy büszke?”. Egy másik gyakran feltett kérdés: „Te elárulta az élet és a munka?” Érdekes, hogy 99% -a válaszolt igennel. Ezt követően, megkérdezem: „És elárultad?” Mindenki, mint a szabály, hogy megtagadva. Sőt, Érdekelne, nem egytagú „igen” vagy „nem”, hanem egy személy válaszol ezekre a kérdésekre, mivel az okokat. Egy másik kedvenc kérdést: „Ön egy jó ember?” Mit mond? Természetesen az „igen!”. Majd kifejti: „És mit jelent ez a fogalom?” A válasz kiderül az ember értéke.

4. kérdés: „Vajon megfelel a pénzügyi igényeit kompetenciaszint?”

Ebben a kérdésben, van egy besorolása a jelöltek.

Az első típus - „quantiz-” vagy „fiúk űrhajósok.” Ha egy diák jön hozzám, vagy az emberek minimális tapasztalattal, és azt állítja, a vezető pozícióját, illetve megköveteli a fizetése 100 ezer. Dörzsöljük. Rögtön elbúcsúzni tőle.

A második típus - a menedzser. Várakozás a menedzser az egyik: világos kötelességtudat. Igen, a munka szükséges és a kezdeményezést, és az interperszonális készségek, és a rúd. De a legfontosabb minősége jó menedzser - ügyvezető.

A harmadik típus - a fej. Ő veszi át egységnyi munka. Ha egy előadó megyek az ülésen, a feje - egy független személy felelős a telek. És pénzügyi elvárásainak magasabb, mint a menedzser.

A negyedik típus - partner. Ritka lények megtalálják őket - jó szerencsét! Ezek az emberek tudta zárni az egész területet. Ön dolgozni velük egyenlők megosztás funkciót. A partnerség a pénz kérdése dől külön-külön.

Az első interjú fontos demonstrálni a kérelmező „játékszabályok” társaságában. Ha valaki azt mondja, hogy azt akarja, hogy több, mint azt javaslom, mondjuk, „Te nem annyira keresnek.” Fontos az is, „a bank” szavakba az emberek, hogyan kell építeni a további munkához. A világosabban megfogalmazni akkor az elvárások, annál nagyobb az esélye, hogy egy személy késik.

A második interjú kérelmet a feladat végrehajtásához. Érdekel, ha az emberek, hogy az időben, mint az információs struktúrák, milyen látását a kérdés. Fontos, hogy a jelölt a feladatot igényel időt és energiát. Szóval nézze meg, ha egy személy a motiváció, hogy velem dolgozni. Azt szoktam mondani, „Menjünk elfogadja, hogy elvitt, és aztán majd ezt a munkát.” Azt rögtön azt mondják: „Viszontlátásra”

Új vállalkozás két évvel ezelőtt, megpróbáltam a kompromisszumra. Nem fizetnek a figyelmet, hogy a hiánya „kémia”, különös tekintettel a folytatás és a tapasztalat. Elvette a férfi, még ha ő nem oldotta meg a problémát a vizsgálat, mint a jelölt úgy tűnik, hogy illeszkedjen a többi pontot, és a feladat az volt sürgős. Ma visszatért szabályzatát interjú ellenőrzés tervet. Teszek róla, hogy a munka csak az ő segítségével lehet összeállítani egy csapatot.




Kapcsolódó cikkek