10 dal, amely megtanít, hogyan kell játszani basszus

Íme néhány dalt.
Találtam - a legegyszerűbb példa a játékok bass - gitár.

Chic - Good Times (1979)

Amikor először hallottam ezt a dalt képen képkivágást hip-hop gyűjtemény The Adventures of Grandmaster Flash (1979), amikor én 9 éves. Ez a dal megütött különösen, amikor hallottam, hogy az eredeti változat Chic. Már néhány évvel később már játszik vadul variációk ezt a dalt ..







Led Zeppelin - A Lemon Song (1969)

Led Zeppelin II az első rekord megtanultam basszusgitározni. Nagyon izgatott a csoport nevét, és ezért akartam hallgatni a zenét ezen csoport rögzítésre. szalagra apám. De amikor meghallottam, a figyelem fordult a basszus - az egész lemez, úgy tűnt, hogy forog körülötte.
És ez csak miután megvettem az első basszus - gitár. De nem tudom, hogyan kell játszani az idő, de ültem és dolgozott, az én játék kiegyenlített az eredeti, azaz addig, amíg tudtam játszani velük.

Japán - My New Career (1980)

Ez az egyik legerősebb emlékei régizene - teljesítménye Japán Ghosts a Top of the Pops. A dallam kísértett - az én kis fej. Számomra úgy, mint olyan volt, mint a Duran Duran, de állandóan a rossz hangulat. Évekkel később rájöttem, hogy vonzott ebbe a csoportba, és ez a játék basszusgitáros Mick Karn s - egyike azon kevés basszus gitáros. Ő játszott nagy atonális átjárók között eltérő dallamok, hogy hajlamosak kitűnjön a többi csoport játékokat.







Metallica - Orion (1986)

Mint fiatal Metalist képzeltem magam Metallica basszusgitáros Cliff Burton és amikor Burton kerül előtérbe legérdekesebb bit a legkorábbi feljegyzések (ő halt meg egy buszbalesetben turnéján 1986).

Egy nap az iskola után én megállított egy srác, és elkezdett beszélni a basszusgitár a kezemben. Kiderült, hogy ő volt a zenekar tagja, és kerestek egy basszusgitáros. Az is kiderült, hogy tagja volt a Jehova Tanúi, akik nem engedték beszélni nyilvános koncerteken (voltam egy bandában, még soha nem találkoztam velük). Azonban a fiúk bemutatott néhány furcsa és csodálatos zene, beleértve ezt a hihetetlen dal basszus - gitáros Chris Squire. Mivel az iskola prog - csoport, a többi csoport tagjai is lett Jehova Tanúi, és meg kellett szakítani a zenekart.

The Who - My Generation (1967)

Tetszett, mert úgy tűnt nekem, hogy a basszus (akusztikus gitár) jobb volt, mint gitáros, de aztán, amikor összetört a gitár, ami nem csak a koronás Hendrix és égett meg a tűzben. Destruction eszközök tűnt nekem, még jobb, mint egy játék számukra, különösen, ha te magad, főleg megtörni élvezni a hang tört eszközök. Eltört akusztikus gitárja koromban 13. Miért akarna valaki kreatív legyen, ha lehet pusztító ...

A Jam - Lenn a metróállomás éjfélkor (1978)

Amikor tinédzser voltam, kitaláltam egy stílus az úgynevezett „London Music” Ez egyáltalán nem, nem szeretem, és teljesen mentes a középszerűség stílusban. Londonban voltam egy párszor, de ez a „London”, többnyire szüleménye képzeletemben, és én azt javasolta, hogy Jem voltak „London”, aki, vagy mi. ez volt annyira szórakoztató játszani együtt a nyilvántartások, ugrás a szobámban úgy tett, mintha én voltam a koncerten, beszélt velük, és játszani „London stílus, és úgy tűnt, hogy valójában.

Jaco Pastorius - Gyerünk Over (1976)

Emlékszem, amikor hallottam ezt a dalt a csúcs népszerűsége Pops és másnap kiment, és vettem az albumot.

Herbie Hancock - Görögdinnye Man (1973)

Alapján anyagok The Guardian




Kapcsolódó cikkek