máj- kólika

A hepatikus kólikás - a leggyakoribb tünet a betegség zhelfyukameyuyuy (kevesebb dakhinezii epeúti). Colic gyakran vyzpayut kövek akadályozó szabad áramlását az epe, éles stretching húgyhólyag vagy epeúti elzáródás fölött. Súlyosbító tényező előfordulása támadás negatív érzelmek, bőséges élelmiszer, étkezési zsír, fűszerek, csípős fűszerek, alkohol, a testmozgás, a vezetés rossz minőségű utak, valamint a munka ferde helyzetben. Néha előfutárai támadás a hányinger, nehéznek érzi a jobb bordaív alatti vagy gyomortáji régióban gyakran a prekurzorok jelzik a gyulladásos betegség természete. Női kólika gyakran egybeesnek, vagy előfordulhat szülés után.

Tüneteket. Éles fájdalom általában hirtelen következik be, gyakran éjszaka, lokalizált a jobb felső negyedben (néha a gyomortáji régió), gyakran kisugárzik a jobb lapocka, nyak, néha kiterjeszti a jobb bordaív az egész has. Ritkábban, fájdalom sugárzik a bal oldalon, a régióban a szív, ami angina. Pain (nagyon intenzív) lehet állandó és izomgörcsök. A támadás epegörcs kísérheti ismétlődő hányás, nem hozza az egyszerűsítés. A fájdalom időtartama támadás néhány perctől néhány óráig terjedhet, bizonyos betegek legfeljebb 2 napig. A beteg általában izgatott, nyöszörgő, sápadt és fedett izzadság, megpróbálja megtalálni a kényelmes helyzetben. Néha a támadás bekövetkezése kevésbé élesen. Során egy fájdalmas támadás haspuffadás, hasi fal feszült, megkímélve a beteg gyomor során lélegzik. Tapintása jobb hypochondrium élesen fájdalmas, izmos védelmi megnehezíti azt. A nyugtató fájdalom lehetséges, hogy a szonda egy fájdalmas megnagyobbodott máj és inoscha felpuffadt epehólyag.

Kiegészítő megjegyzése tünetei bőrtúlérzékenységi a jobb felső negyedben, frenikus-tünet (fájdalom nyomás a láb jobb grudinoklyuchichno-mastoid izom), tünet Ortner (éles fájdalom a effleurage jobb bordaív).

Gyakran a máj kólika kíséri gyors és jelentős hőmérséklet-emelkedés láz nem tart sokáig. Leukocytosis kólika jelentéktelen.

Diagnózis. Jellemző komplikációmentes vesegörcs tartják gyors regresszióját összes fájdalmas tünetek megszűntek fájdalmat támadást. Májgörcs lehet a kezdete az akut epehólyag-gyulladás.

Sürgősségi ellátás. Ha nincsenek kétségek a diagnózis és felírni görcsoldó fájdalomcsillapítók (0,5-1 ml 0,1% -os oldat az atropin, 2,1 ml 2% -os oldat papaverin, 1 ml 0,2% -os oldat platifillina, 1-2 ml 1% promedola oldatot vagy 1 ml 2% -os oldat pantopon).

Kórházi. Amikor nekupiruyuscheysya máj- kólika - kórházi sebészeti kórházban.