12. lecke -, amikor a szél fúj (1. rész)

„(1) Amennyiben a pünkösd napja eljött, mindnyájan együtt voltak. (2) És hirtelen jött egy hang az égből egy rohanó hatalmas szél, és betöltötte az egész házat, ahol ültek; (3) És megjelentek előttük hasított nyelvek, mint például a tűz, és üle mindegyikre. (4) Mindnyájan megteltek Szentlélekkel, és kezdének szólni más nyelveken, a mint a Lélek adta nekik, hogy szóljanak. "

A „szél” fordították át a görög és a héber szó jelentése: „lélegzet”, „lélegzik”, „csapás”. Görög szó „pneuma”: a légáramlás, légzés, gyenge szél, és a leírás előképe légzést. Ez a szél, szellem, létfontosságú elv, mentális hajlam, emberfeletti, szellem, az élet. A héber szó „ruvah”, amely szintén lefordítva „szél” azt jelenti, „levegőt”, tárgyi és még féktelen szellem. A véleménynyilvánítás és a funkció: a levegő, a harag, széllökés, lehelet, hűvös, bátorság, intelligencia. Ez a szél nem mindig Isten, lehet, hogy démoni. Pál úgy beszél róla, mint egy ördögi szél eretnekség (Ef 4:14). „Wind”, „víz” és a „tűz” - a jelek Isten Lelkének, a Spirit of képviselő különböző funkciókat. A szél mindig készül az élő víz folyói. A Szentlélek kitöltetett velünk, mint egy folyó, és abból a célból, Isten mindig a szél.

„Aki tiszta kéz és tiszta szívvel. Ő kapja áldást az Úrtól. „(Zsolt 23: 4-5). Ez egy áldás - a folyó, minden, ami az Úr - a folyó a Szentlélek, amely szerint Jézus fog folyni a hívő. A Szentlélek, hogy Isten élete - Isten a hívő. Wind Spirit fújja el a pelyva - mint szeleiésébői gabona a régi időkben.

1968-ban voltam Indiában. Ebben a részben a világon vannak még mindig fúj a búza, mint a bibliai időkben. Egy nagy vászon egy hegy búza. Egy férfi egy lapáttal hajítja a búza a levegőbe, és két másik ember állandóan integetett egy nagy rajongó. Amikor a búza levegő, fény csuhé fújt felé a levegő áramlását a ventilátor, és a földre esik, csak nehéz a búza. A szél a Szentlélek a ventilátor, ami Isten arra használ, hogy kifújja a pelyva.

Először is, a szél kiteszi. Amit kiderül? A hozzáállás, a helyét a bűneit a természet és az összes dolgot találunk indoklás az életükben. Mivel a szél a Szentlélek, mindez azt mutatja, hogy a bálványokat. Amikor Isten Igéje hirdettetik alatt a kenet, ha hagyjuk, hogy fújja a szél, amit az emberek úgy jogos, hogy helytelen váratlanul. Az ő sietve, a vágy, áldások, már figyelmen kívül hagyta a Szentlélek Isten, mint a szél az ő perzselő és tisztítási munkák. Más szóval, mi hirdetünk a rossz oldalon a prédikáció. Ennek eredményeként, a tragédia az, hogy megpróbáljuk Isten munkáját tisztátalan kéz és tiszta szív. Hirdetjük az áldásokat, hogy jön az ébredés, amikor a folyó áramlását. Nem kell könyörögni, ez fog történni. Meg kell prédikálni bűnbánat, restaurálás, ima - ez az, amit hozza ébredés.

Mi prédikált a rossz oldalon a prédikáció, és ebből a tragédiából származik két véglet. Először is, a csalódottság, a képtelenség, hogy Isten munkáját hozta az uralkodó manapság szellemében utánzata. Nem tudtuk, hogy az evangélium a munka, és mit csinálunk? Mi utánozni Isten munkáját. Megtanítjuk az emberek, hogyan kell beszélni nyelveken. Azt hogy fogás mögött, akik kezeiket, és hívják „alá a hatalom a Szentlélek.” Ez egy utánzata, mert mi figyelmen kívül hagyta a Szentlélek az Ő perzselő, tisztító munkát. A templom tele van a test, és nem Isten munkáját, ezért utánozza őket. A másik véglet az eredményeként ez a tragédia - egy napot hitehagyás. Isten azt mondta, hogy mi lesz az ereje. Nincs erő, és így frusztráció beállta, az emberek térni Istenhez.

Az ugyanaz a Szentlélek, aki hozza Isten áldását nyit mindent, ami nem Istentől. Amikor Ananiás és Zafira holtan esett össze, nem ölték meg az ördög. Az azonos teljesítmény, hogy a felvetett Tabitha a halálból, megölte őket. Tudnunk kell, hogy ez az. Amikor a Szentlélek prédikált teljes egészében, és lehetővé tette a szél fújni, s kiderül, és tisztítja, amit Isten irtózik. Ő szabadon kell tisztítani, mert a tisztátalanság egy rövidzárlat az elektromos szolgáltatás.

Ahol van egy toleráns attitűd bűn nem fog működni az élet a lélek. Erő - ez a helyzet. Amikor Samson elvesztette pozícióját odaadás Istennek, aki elvesztette a kenet. Amikor Saul király fellázadt Isten ellen, Isten Lelke eltávozott tőle. David megértette ezt, amikor Nathan szembesül vele, felkiálta bűnbánat: „Ne vess el engem a te orczád, és a Szentlélek te ne vegye el tőlem” (Zsolt 50:13). Isten ereje tud folyni a hajó tisztátalan szívvel. Ezért Isten szél kell kitenni, a szennyező szív. A tisztátalan szív fertőz minden áldozatot az Istennek. Nézd, mit mondat teszi Isten az egész tisztátalan „(12) Ha valaki vitt szentelték húst a ruhadarab a saját és szoknya a kabátja ő a kenyeret, vagy bármi főzve, vagy a bort, vagy az olajat, vagy bármilyen étel - tegyünk ez szent? És felelének a papok, és azt mondta, nem. (13) Aggeus pedig mondá Ha mindez érinti valaki tisztátalan hulla - legyen tisztátalan? És felelének a papok, és azt mondták, hogy tisztátalan legyen. (14) Ezután válaszol Aggeus, és azt mondta, így e nép és épp így e nemzet én elõttem, mondja az Úr, és így minden munkája kezüket; És mit kínálnak minden van, tisztátalan „(Aggeus 2: 12-14). És most, Izrael, Isten népe megfertéztettétek, és Isten azt mondja, hogy mindent, amit érint, és felajánlja neki - meggyalázzák.

Titus 1:15: „Ahhoz, hogy tiszta minden dolog tiszta; és az tisztátalanná. semmi sem tiszta. " Isten azt mondta a lévitáknak, hogy Ő megtisztítom őket „és megtisztítja az arany és az ezüst, hogy áldozzunk az Úrnak igazságban” (Malakiás 3: 3). Mindez arra utal, hogy a szív tisztának kell lennie, mielőtt áldozatot Istennek igazságban. Isten először nézi az ember, aki hozza az áldozatot, és akkor is csak az áldozat. Ő jobban aggasztja az a tény, hogy a szívedben, mint a kezedben. ”. Tiszta, hogy edényeit hordozzátok az Úr „(Ézsaiás 52:11). Annak érdekében, hogy a munka, a szolgáltatás, az istentisztelet és az ima megöltük Istennek, és elfogadták Őt, meg kell szívből jön. „Átkozott a ki cselekszi az Úrnak dolgát csalárdul. „(Jeremiás 48:10). ”. szentséget, amely nélkül senki sem látja meg ( „látni” azt jelenti: „tudni”) az Úr „(Zsidók 12:14) Azt mondják, hogy annak érdekében, hogy az Urat minden szolgáltatást, meg kell járni a szentségben.

Vannak Biblián alapuló szabvány az igazság és elválasztása a világ, amelyet be kell tartani, hogy Isten használni bennünket. Valaki azt mondta, hogy sokat dolgoztak, hogy elkerüljék tévhiteket megváltás cselekedetek nélkül tette megváltás nélkül engedelmesség. Amikor az Egyház kezdték hívni engedelmesség törvényeskedésre vált megszemélyesítése hitehagyás. Isten iránti engedelmesség - ez a lényege a hit. Ha szeretsz, akkor engedelmeskednek. Azt fogja tenni, amit én mondok, hogy nem. Fools kigúnyolják a bűn. A tragédia az tragédiák, mert a bűn lett a tárgya nevetségessé az egyházban. Nem félt Isten és a szent haragot gonoszságtól. Sok modern teológia jellemzi nyitott szelleme törvénytelenség. Sok, Isten kegyelme vált engedélyt bűn. Negyedik vers Jude azt mondja, hogy a gonosz emberek felé fordult az Isten kegyelme egy engedélyt bűn. Paul cáfolja ezt a tanítást a Róma 6: 1”. ? Mehetünk a bűnben, hogy a kegyelem annál nagyobb legyen? „A válasz:” Nem (angol - szemrehányást Istennek.). Mi meghalt a bűnnek, hogyan élünk benne „(2. vers) ?. Hamis tanítás, hogy élünk, a kegyelem alatt (azaz, hogy nem számít, hogy hogyan élünk), hozta az érték a templom és erkölcsi alapjait a világ, bátran, amelyben ez a „kegyelem”. Igaz kegyelem tanít, hogy „tagadja hitetlenséget és a világi vágyak, józanul, igazán és szentül éljünk a jelen kor” (Tit 2,12). Valóban, nehéz időkben, amikor az emberek megtanulják, hogy Isten egy olyan Isten a kegyelem és az irgalom, nyugodtan bűnt.

Ha eláll a szél, még a szószékről hangzik nagyon puha bűn. Amikor a Szentlélek nem a szabadságot, és fújja ki a bűn a legtöbb figyelmen kívül hagyja. Ez az, amit talál mindenhol az egyházban. Egy nap, prédikált, és egész idő alatt úgy éreztem, mint Pastor húz át a kabátját. Félt, hogy azt mondanám, valami sértő. Itt találkozik mindenhol: az emberek nem akarják, hogy prédikáljon a bűn ellen.

Isten azt parancsolja a prédikátor a szószékről: „Kiálts hangosan, tartalék sem; emeld fel hangodat, mint a harsona, és hirdesd népemnek. bűneiket „(Ézsaiás 58: 1). Ez vonzó hajó kell bűnbánó. Mi magunk kell összetörni. Senki joga, hogy dobja éles szavakkal, ha mielőtt ő nem sírni a bűn és közbenjárt a népért. Ugyanakkor ott van a másik véglet - túlzott lágyság. Ma egy modell prédikátor - a lágy szívű ember, és intünk az emberek, mint maguk. Ez a helyzet nem új.” ez a pártos nép. gyerekeknek, hogy nem hallják a törvényt az Úr, hogy azt mondják, hogy a látnokok „Stop előre”, és a próféták „Ne prófétálj nekünk megfelelő dolgokat, szólj nekünk sima dolgokat, prófétálj!” (Ézsaiás 30: 9-10). Azt mondják: „Mi vagyunk jólesett kellemes szavak, mesélj a jogait és kiváltságait, hogy jól érezzük magunkat, de minden esetben nem szükséges beszélni, hogy milyen az igazság megköveteli, hogy az Úr.” Hallottál már ilyen korábban? Néhányan közületek jelen vannak a pásztorok, és tudod, hogy ez egy széles körben elterjedt hozzáállás, és akkor találja magát hagyjuk másokban. Az uralkodó felfogás a 85% -a az Egyház tagjai: „Van, hogy jól érezzük magunkat.” Isten nem bánja, hogy jól érzed magad, de sokkal fontosabb, hogy őt, hogy az életed egy jámbor.

Miért ez a lágyság a szószéken? Tudom, hogy ezen a területen, amit mondok, Isten a szél lesz a hurrikán. A lágyság a szószék a legtöbb esetben abból ered, hogy a prédikátor nem megszabadulni a bűn a saját szívét. Nem lehet hatékonyan emelte fel a hangját elleni titkos bűnök a bálványimádás és a lelkesedés a világ többi ember, ha nem akarsz megszabadulni mindezt a saját életét. Tudni kell, hogy ha lehetővé teszik a Szentlélek majd felhasználni, és a szél hagyjuk fúj át akkor, Ő tisztítja és szenteld meg az egyház. Ez csak akkor járnak el ilyen helyzetben.

Az emberek, akiknek az élete van bűn, hogy nem megszabadulni a bálványimádás a saját szívét, nem prédikálják az igét, hogy helyes, hogy hívja az egyház bűnbánat és az igazság, mert elítélte a szívükben a prédikációt. Olyanok, mint Dávid, aki beleesik a paráznaságot és gyilkosságot, nem tudta hibáztatni saját fiait, amikor vétkezett. Nem vallott bűn és hamisság lehetetlenné teszik, hogy elítéljék és utasítsa, amelyben az egyház a megtérésre. Amíg nem hagyja, hogy a szél a Szentlélek fújja szabadon életünkben, nem használják az Isten.

Ha hagyja, hogy a szél fúj, hadd tegye, amit akar, néhány ember hagyja el a templomot. Mindig is az volt. Ember hagyta Jézust. A hatodik fejezetben János evangéliumának, sok eltávolodott Jézus, és már nem követte. Soha nem vágja prédikációban, jött a tömeg. A gazdag ifjú egy klasszikus példája. Jézus a szél a Szentlélek téve a kapzsiság az ő szívében. És elment szomorúan mert sok jószága (Máté 19:22). Jézus nem küld neki egy bizottság igyekszik fejleszteni valamit az életében. Azt hadd menjen. Nincs semmi, hogy dolgozzanak ki. Ha lehetővé teszi a Szentlélek majd felhasználni, oly módon, hogy ki a bűn, az emberek elhagyják, de a Szentlélek a munka révén azoknak az életét, akik tisztíthatók és beolvasztják. Csak ezután jöhet az ébredés.

Ebben a kereső, Isten hozta, hogy a döntést, hogy meghívják egy evangélista. Ez az evangéliumi szolgálatát kezdődött vasárnap reggel. Ez volt a jó szolgáltatás, az evangélista prédikált a prédikáció nagyon nehéz. Ő volt egy kicsit furcsa, de a legtöbb ember, aki igazán ismeri Istent, hogy furcsának tűnik, hogy azok, akik nem ismerik. Az esti istentisztelet vasárnap az istentisztelet alatt az emberek énekeltek, és az Úrnak. Úgy tűnt, hogy minden úgy történik, ahogy mi szeretnénk. Kellős közepén az éneklés az evangélista előrelépett, vette a mikrofont, a szolgáltatás leállításával a dicséret, azt mondta, hogy hagyja abba az összes zenét, és azt mondta: „Isten azt mondta, hogy van, hogy itt megállnak, és a következő harminc percben tartani egy imát szolgáltatást. Ne nézd az órát. Megmondom, ha nem kap ki az ima. Hagyd, hogy a pad lesz a oltáron. " Hátat a gyülekezetnek, letérdelt és imádkozott. Harminc perccel később felkelt, vette a mikrofont, és azt mondta: „Bárki, aki fel tud állni.” Ahogy ott álltunk, azt mondta: „Isten megmutatta nekem, hogy az élen e templom van olyan személy, aki kapcsolatban van egy másik férfi felesége, és nem ébred fel, amíg egy ilyen bűn jelen van a templomban.”

A szél fújt. Nem tudtam, hogy akivel beszélt, de tudtam, hogy mit hallott a mennyből, és fújt a szél, hogy megtisztítsa az egyházat. Tudom, miért az ébredés haldokolni kezdett. Evangélista azt mondta: „Menj vissza az oltárhoz. Arra törekszünk, hogy kapcsolódnak Istenhez. Akkor nem ébred fel, amíg nincs bűn „az Egyház. Mentünk vissza az oltár és elkezdte keresni Istent imában, hogy megérintse. Amikor imádkoztam, úgy éreztem, hogy valaki megérintette a vállamat. Felnéztem, és láttam a fejét a vasárnapi iskolában. Azt mondta nekem: „Én már nem tud jönni az ébredés ülésein.” Azt válaszoltam: „Biztos vagyok benne, hogy nem lesz képes.” Tudtam, hogy ő volt a tettes. Úgy kezdődött, hogy egy ébredés öt évig tartott.

Ha hagyjuk, hogy a Szentlélek Isten, mint a szél fúj a egyházát, majd ki. És ha hagyjuk, akkor elfújja a pelyva, amely összekeveredik az igazi búzát. Ha nincs maghéj, Isten Lelke kitöltöm, mint egy folyó élő víz az Isten. Mi történik akkor? A gyógyulás hamarosan nőni (Ézsaiás 58: 8). Isten fog hallani, amikor imádkozol. Isten irányítani fog a lábad. Mindez történik minden alkalommal, amikor hagyja, hogy a szél fújja ki, és tegye az egész maghéj, amely megakadályozza, hogy a folyón.

River nem kell könyörögni, hogy folyni. Ez az Ön számára, állandóan verte az akadályokat. De ez az, hogy öntse ki - így, hogy mi a célja tartózkodása Önnek. Nem kell könyörögni a folyó áramlását, egyszerűen vegye az akadályokat, amelyek korlátozzák. Megtörni a gát! Hagyja, hogy a szél Isten, hogy ki a kapzsiság, az önzés, a keserűség, önsajnálat, gyűlölet, viszály és a megbocsátásra. Hagyja, hogy a szél Isten, hogy ki az egészet el, és fújja el. Isis ember hagyja el a templomot, vagy bűnbánatot, és tisztítsd meg az életet, hogy tudott dolgozni a Szentlélek.

Ha Péter nem ismeri fel a hazugságot az ötödik fejezetben Törvények, amikor Ananiás azt mondta neki, hogy eladták javaikat, és hogy az összes pénzt az Úrnak! Péter azt mondta neki. " miért foglalta el a Sátán a te szívedet, hogy hazudj a Szentléleknek? „(3. vers). Anániás holtan esett össze. Három órával később a felesége jött ugyanazzal a hazugság és holtan esett. Ha Péter nem ismeri fel a hazugságot, ez volt az ébredés lenne kész. Lelke az élet és az élet a szellem nem tud eljárni, amíg az ilyen bűnök hagyjuk, hogy uralja a az Egyház életében. Amikor a szél fúj. Ez teszi ki mindent, ami akadályozza az Ő jön, mint a folyó az élő víz. Amikor eljön az, mint az árvíz, ő is gyógyít mindent megérint.

Kapcsolódó cikkek