Felkészülés a harcos Roy Jones Jr.

Ez kettős amerikai-orosz állampolgárságot.

1986-ban Roy elvesztette pontokat az elődöntőben a Jóakarat Játékok szovjet bokszoló Igor Ruzhnikova, győztes bronz. Egy másik jól ismert vereség történt, amikor megpróbálta a harmadik egymást követő évben nyerte el az országos „Golden Gloves”. Az előzetes megbeszélések, Jones megnyerte a győzelmet három ülésén, többek között Thomas Tate nyert (a pont) és az amerikai bajnok súlya 165 font (74,8 kg) Fabien Williams (KO a harmadik menetben). Az elődöntőben, ahogy esett, hogy megfeleljen Gerald Makklellanom. Mindhárom fordulót tartottak egy nagy lépést sok dudorok ezen az oldalon, és a másik kezét, de ennek eredményeként az öt bíró úgy gondolta, hogy nézd McClellan (a jól ismert edző Emmanuel Steward, ő tartotta a rekordot a csatát, de megerősítést ezt még ). Azonban a győztes kapott a Jones annyira, hogy ő több volt, mint egy hónappal azután, hogy nem vett részt még a küzdelemben, annak a ténynek köszönhető, hogy volt egy fájó állkapcsát után fúj Roy. Jones is említi egy interjú után a második találkozó Tarver, hogy az egyik vereséget már KO az amatőr, de nem pontosan megmondani, aki veszített.

Jones volt, hogy az olimpiai játékok 1988-ban Szöulban. Kezdeni, volt, hogy bekerüljön a végső minősítő verseny, ahol minden helyen a válogatott sértegették egymást 8 résztvevő:

A győztes és a második helyezett amerikai nemzeti bajnokság (győztes a súlycsoportban akár 71 kg lett Frankie Lyles, beleértve legyőzte Jones pont, Roy még számolni állt knockdown, második helyen pedig az örök rivális Lyles, Tim Littlz);

A győztes a nemzeti „Golden Gloves” (ő volt Ray McElroy, aki megnyerte az utolsó McClellan);

Champion az amerikai fegyveres erők

Tagja a fegyveres erők a bajnokságot, az utolsó végzettség;

Két győztes a selejtező versenyek - Kelet és Nyugat (a Nyugat vált Thomas Tate);

és egy bokszoló kiválasztott Amateur USA Boxing, ami véleményük szerint megérdemlik, hogy az olimpia.

Olimpia

Végén a verseny a döntés a bírák, mely még ma is az egyik méltánytalan a történelem az olimpiai játékok, a dél-koreai ellenfele Roy Pak Sihun kapott arany, megnyerte a pontszám 3: 2. Döbbenetes volt, hogy mindenki, beleértve a nagyon koreai, nem is beszélve megrendült a mag ezen események alakulására János és apja, egy érzelmileg nagyon fáj a fia a lelátókon a verseny során. Jones uralja mindhárom fordulóban, a második fordulóban megszámoltuk koreaiak állt kiütése. Roy volt elsöprő előnnyel dudorok, mint számítottuk az első fordulóban, a 20 esetből 85, Pak Sihun csak 3 csap 38, a második fordulóban - Jones 39/98, 15/71 Pak, harmadik forduló - 36/120 Jones, Pak 14/79. A bírók azonban úgy érezte, egyébként. Képviselői a Szovjetunió és Magyarország Jones adta a győzelem a pontszám 60-56. Bíró Uruguay és Marokkó koreaiak adta a győzelem a pontszám 59-58, arra hivatkozva, hogy megnyerte a 2. és a harmadik fordulóban (annak ellenére, hogy mindegyikük ütött Jones hosszabb ütések, mint Pak az egész harc). Az utolsó bíró Uganda, megszámoltuk a döntetlen, de amikor engedélyt egy döntetlen kellett kiválasztani a győztes, ő úgy döntött, egy képviselő-Korea, mint az állítólagos előnyt a csatában.

Ez a harc befolyásolta a bevezetett új pontrendszer amatőr boksz

szakmai pályafutás

Jones első ellenfele szakmai ökölvívó volt Ricky Randall, aki a 20 harcokban elvesztette 16. A csata veri Jones, ő leütötte kétszer az első fordulóban, és egyszer a második. Ennek eredményeként, a bíró megállította a találkozó egyértelmű előnyt Roy Jones.