15. fejezet A cél az író

Itt azt írja, hogy a csúnya tönkre a világot, és akkor azt gondoltam: „Hogy. Hogyan. „Nos, egy szörnyet marad körül, és hogy. De ha éppen ellenkezőleg, a világ továbbra is az egyik szép meleg, aki nem szaporodnak tovább, akkor tényleg az egész. Így kiderül, hogy nem csúnya, a szépség, és tönkreteszi a világot! Így talán helyesebb, még tiszta, minden esetben ... És valóban, azt kell gondolni, ki gondolatait, és akkor talán lehet vádolni logikátlan!







Ami a különböző színű köteleket csomók nélkül, a legtöbb egy vékony, fehér kötél, szinte menet volt az orosz irodalomban, talán Stanyukovich, amely annak ellenére, otthonosság és a láthatatlanság, én mindig egy kicsit meglepett, vagy inkább még azt ne lepődj és izgatott. Admirális fia egy gazdag család, diplomáját a Naval Cadet Corps, lehet, hogy egy ragyogó karrier a Navy, és helyette lemondott lett, úgy tűnik, a nemzeti tanár valahol egy távoli faluban. Csakúgy, mint a szovjet filmet, amelyben egy sikeres mérnök, orvos vagy tanár valamilyen okból, egy jó lakást Moszkvában és Szentpéterváron, egy tisztességes fizetést, a felesége és elhagyta valahol a BAM vagy szűz ...

Különben is, Stanyukovich esett mindent, és elment a falu nem a virtuális térben a regény, illetve a film, de a valóságban. Nehéz megmondani, mit akar. Személy szerint amikor leégett a diplomám, és elment dolgozni, mint egy tisztább és Isten tudja, mit, de mire apám már a diplomáciai szolgálat, és én magam is - kutató, és így személyesen, pontosan tudom, mit akarok, akkor inkább idegesítenek szüleimnek, akik elkapott a sorrendben. És mi vezetett Stanyukovich? Szerelem az emberek. Vagy talán az irodalomban. Egy másik költségek mértékének megfelelően az idiotizmus!

Mindig azt hittem, hogy érdemes a jövevény itt jelennek meg, úgy érzi, a friss tengeri szellő ahogy ő szeretné, hogy azonnal látni a tengert, hogy közelebb kerüljünk a sirályok, amelyek nagy mennyiségben légy szerte a városban, Vagrants, még a legtávolabbi hálószoba közösségek, ahol nincs tenger és ne zárja be. Tulajdonképpen csak sirályok közelében koncentrálódnak kávézók, éttermek és még helyek, ahol megtalálja az élelmiszer-üledék. By the way, annak ellenére, hogy romantikus megjelenés és olyan szomorú és titokzatos sír sirályok nem élvezhetik a különleges helyzetben tengerészek. Generációról generációra a horror történeteket arról, hogy a háború alatt döbbenten levegő hullám matrózok egy mentőöv lógott eszméletlen a tengerben, és éhes sirályok ragadozó erőteljes csőr Peck ki a szemüket. Ezért sirályok matrózok nem szeretem, és soha nem adsz nekik kenyeret, szemben az ártatlan turisták és a helyi lakosok.

Mint egy gyerek álmodtam válás tengerész egyáltalán nem író vagy tanár még. Az utolsó szakma mindig rettenetesen megijedt - tanár, véleményem szerint, csak egy személy, egy szadista, hogy képes legyen elég és kínzások gyerek - egy normális ember a tanár nem valószínű. És megy a falu, ahol, az biztos, most egyedül degenerálódik mutált eredményeként a rossz környezet, - a véleményem, csak prividetsya delírium. Annak idején Stanyukovicha, persze, hogy a környezet jobb volt, de úszni a tengerben, véleményem szerint, ez még mindig sokkal érdekesebb, mint a gyermekeket, a falusi iskolában ...

Tény, hogy szerettem volna lenni nem csak egy tengerész kapitány, apám - mindig, amikor kijött az utazás, az anyám és én elmentünk a hajóját. Ő volt olyan szép, tiszta, tágas utastér, és mindig hozott nekem ajándékba.







A Spanyolország hozott nagy sárga körte és a szőlő, és makacsul megtagadta, hogy mossa le, hogy ne mossa el a „por Spanyolországban.” De anya mindig vigye el tőlem és mossuk. Azt mondta, hogy akkor vedd fel semmilyen fertőzés, akár a kolera, és féltem. Anya mindig megrémített egyáltalán, ez nagyon jól sikerült. De én mindig is képes fogni egy jó árnyék a múlt, a szó szoros értelmében fizikailag megragadni őket a farkát, és úgy érzi, mint az első alkalommal.

És a terület a tengeri kereskedelem port Mindig is szerettem. Még mindig szeretem, hogy ott, valószínűleg azért, mert van az a hely, társított a legkellemesebb emlékeit, bár általában mindig volt egy meglehetősen piszkos és egy kicsit ijesztő. Emlékszem, egyszer egy barátom egy német, aki eljött Szentpétervárra a hajón, nem tudta megmagyarázni nekem, hol van kikötve a hajóját, és amikor megérkeztünk autóval a Turuhtannye sziget és ott megállt, arca hirtelen megjelenik a pánik, hogy kétségbeesetten keresi meg, hogy a vezető, majd a vezető vissza hozzám, és én hirtelen világossá vált: úgy döntött, hogy mi hozta őt ebben a szörnyű területen ölni és rabolni itt. Később kiderült, hogy ő, hogy Passenger Terminal on Vasilevsky ... Belépés a Kereskedelmi Sea Port díszíteni gyönyörű műemléki fehér, sárga kapu lenyűgöző neve a fő kikötő a kapu - ezek általában megrendelt menni taxisok bátor hajósok visszatérnek a távoli országok . Néha azonban a hajót, mennek először a tizenegyedik vagy a tizennegyedik mólón, vagy a megfelelő helyre, és ott - a leginkább, hogy sem a főkapu a port.

Azt akartam, hogy egy tengerész, mert a tengerész folyamatosan, közel a tengerhez, tartozik mindazon nagy fehér hajó, amelyen még egy porszem bárhol és akkor nem fogja megtalálni a ragyogó tisztaság és illatok annyira jó, és a sirályok repkednek és kiabálva torokhangú hangok. Az igazság az, apám is, nem olyan, mint a sirályok és mesélt a robbanás megdöbbentette hajósok mentő övezetekben, a szemmel pontozott ki. De nincs negatív asszociációk sirályok nem okozott nekem, hogy szép és nyugodt. Amikor elmondtam apámnak ő kíván válni kapitánya, elszörnyedt, és mondta, hogy van saját hajózási társaság egyik nő kapitány, úgy tűnik, hogy még a Szovjetunió hőse - ő csak egy szörnyű, séta mindig a defekttűrő harisnya és vászon csizma, de semmi arcát és semmit sem mondani. Számomra ez a történet járt, ráadásul, anyám azt mondta, hogy a képzés során kell élnem sokáig csak a férfiak társaságát, és azok minden következményével. Nem különösen tetszik is, rögtön élénken elképzelni király a laktanyában szaga piszkos zokni és izzadt mellény. Ezért célom, hogy legyen egy matróz rosszul megrendült, de teljesen megtagadja, nem tudtam ettől a - csak nem volt képes, hogy elbúcsúzzon a álmában a tenger és a hajók, mivel ez az elutasítás valaha kötött, hogy a nyomorult és a nyavalyás sáros talajon.

Ami Stanyukovicha, sorsa tűnik, talán a legnyomorultabb az egész orosz irodalomban. Amikor belegondolok - amennyire akarok sírni! És ez nem csak az a tény, hogy ő hibázott a pályaválasztás, és feladta a szakma tengerész képzési irodalom és más baromság, de az eredmény munkája ma már szinte senki sem emlékszik. Sokkal fontosabb az, hogy a fiatalok az ő távozása a falu, feladom a karrier, sőt, ellentétes azzal a szándékkal, és még egy író, vagy legalábbis ahogy én látom, a célja ennek, ma vagyok.

Nem tudom pontosan, nem tudom megmondani teljes bizonyossággal, hogy mit akar, például, hogy mondjuk a drámaíró Osztrovszkij játékát „Elég butaság minden bölcse” - Bevallom, hogy ő fog játszani ezt fegyenc valakit. A főszereplője ennek a játék Glumov ismert régóta, és óvatosan dörzsölni a magas társadalmi, arra törekedjünk, hogy a karrier, de egy bizonyos ponton a kezében egy aljas nő kap naplójában, amelyet ő önti piszok mindazoknak, akik az életben hízelgett, és megpróbálta, hogy kérem. Azt hiszem, Osztrovszkij, talán akaratlanul, az arca Glumova csak bemutatta a kép az ideális az író. Mert egy igazi író, és valójában csak hosszú és nehéz kúszik be a bizalmat, hogy a karrier, mind laposabb, majd hirtelen idő - és a környező hirtelen olvasni a könyvet, melyben minden kenet! Kaif! Pillantva lelki szemei ​​előtt a világirodalom, a múlt század nem tudott segíteni, azon kapom magam, azt gondolva, hogy éppen ez a lényege az irodalom. Ebben a tekintetben az orosz irodalom Glumova azonban már volt egy elődje nevében a felügyelő. És egyenlő a két karakter között az igazi írók, sajnos, Oroszország még mindig nem jelent meg. Kár! Khlestakov - ez mind az orosz Mozart, de úgy, ahogy van, úgy tűnik, nem is olyan könnyű csírázni orosz talajban. A legtöbb orosz író hiányzott valódi könnyedség és felelőtlenség!

Azt is gondolom, hogy ha ez a világ egy nap, és a végén a létezését, azt szükségszerűen előfordulnak a kollektív olvasás a napló, vagy könyv egy elnök vagy a pápa. Grand buta!




Kapcsolódó cikkek