8 ok, amiért a hívők a pogányok nem feledkezhetünk meg a zsidó gyökerei hitük

8 ok, amiért a hívők a pogányok nem feledkezhetünk meg a zsidó gyökerei hitük

„Miért van zsidó gyökerei vannak fontos számunkra, mint a pogány hívők?”

Megkérdeztem ezt a kérdést néhány nappal ezelőtt, egy rádiós interjúban.

Miután majdnem egy év, írtam egy könyvet a témában, és tanított meg több mint 10 éve, még nem találta meg a választ! A kérdező nem volt ellenséges, azt feltételeztük, hogy a választ. Azt hittem egy pillanatra, és gyorsan dobott valamit, ami úgy hangzott, okos és meggyőző, de nem emlékszem pontosan, hogy mit mondtam. Azonban, amikor vége lett, gondoltam, „Miért olyan fontos, hogy a nem-zsidó hívők? Ha valaki nem születik újonnan, ami azt jelenti, hogy megérti a zsidó gyökereit hite? "







Négy pont gyorsan eszembe jutott, és négy később került sor.

1. Nem sokkal később a pogányok elfelejtette, hogy kell olvasni a zsidó gyökerei hitük, a zsidók elkezdtek meghalni.

Akkor, amikor az Egyház elfeledkezett a zsidóságát, elkezdett vádolni a zsidók meggyilkolása Isten. Több tízezer zsidókat kezdték az úgynevezett „Krisztus gyilkosok” megkezdése előtt megöli azokat, akik magukat kereszténynek és még nácik. Hitler nevetett a templomban, és azt mondta: „Én csak a befejező, amit elkezdtél.” A történelem tele van mesék üldözés, száműzetés, börtön, elkobzás, a nemi erőszak, tömeggyilkosság a zsidók kezében úgynevezett keresztények, akik eltávolodtak az igazságtól. Több mint 30 ezer átalakított zsidók kötve egy pólus, égettek a katolikus egyház 1500-1800 a visszatérő bűn judaizmus!

Sőt, amint az egyház vezetőit, akik elfelejtették a zsidó gyökereit, elkezdtek felér teológia, amely azt tanította, hogy az egyház váltotta Izrael Isten elvetette Izraelt (lásd. Jer. 31:35), és még az a tény, hogy Isten gyűlöli Izraelt (lásd. Aranyszájú Szent János tanítása, aki élt a 347-407 év.).

2. Jézus jön vissza, mint Izrael királya.

8 ok, amiért a hívők a pogányok nem feledkezhetünk meg a zsidó gyökerei hitük

3. Ha szeretsz valakit, meg kell szeretni a tény, hogy ez az ember szeret.

Ha tetszik Joshua, tudnia kell, hogy ő szereti testvéreit a testben, és azt akarja, hogy hogyan ismerte meg Őt. A könnyek, azt mondta, az ortodox zsidók jeruzsálemi:

„Ne láss ezentúl évig ti kiáltás:” Áldott, aki jön az Úr nevét „(Máté 23:39).

Héberül a „Boldog az az elkövetkező” - a köszöntés. Ez hogyan üdvözölje valakit. Ki jött az országot, vagy csak jönnek az otthoni.
Azt visszatért Izraelbe ezen a héten, miután egy utat az Egyesült Államokban a szolgáltatásra. Én közeli barátja és mentora Asher Intrater meghívott, hogy látogassa meg, és az első szavakat mondta voltak: „Baruch aba (Áldott az elkövetkező).” Ezek a szavak voltak írva héberül a repülőtéren, hogy üdvözölje érkezőket.

Yeshua mondta itt: „Én nem jön, amíg nem köszönnek rám.” Csakúgy, mint Joseph, akit szeret sok ember, örömük nem volt teljes, amíg a testvérei nem egyeztethető vele.

Ezen kívül, ha a vőlegény hívták az oltár egy zsidó esküvő, a kántor énekelt. „Áldott, aki jön az Úr nevét” Yeshua a vőlegény, és ő vissza fog térni, amikor Ő hívni.







Sőt, a legerősebb erős jogalap (sír a lélek) a Szentírásban, Paul feltárja a szeretet Jézus, hogy Izrael és a vágy, hogy a zsidókat mentett, azt mondta, a Szentlélek által, hogy hajlandó volt magát, hogy menjen a pokolba, úgy, hogy csak a testvérei, Izrael, tartatott (Róm 9: 1-5.). Ha tetszik Joshua, meg kell szeretni azokat, akiket szeret, és ő szereti a testvérek.

4. Isten terve az, hogy a hívek más nemzetek elérni Izraelt.

Romans 11:11 azt mondja, hogy az üdvösség eljött a pogányoknak, hogy provokálni a féltékenység Izraelben. Isten felkent Gentile hívőket, hogy elérje a zsidókat. Annak ellenére, hogy Izrael már az úgynevezett fény, hogy a nemzet (Ézsaiás 42: 6; 49: 6), most a nemzetek hívják elérni Izrael Isten szeretetével. Kaptam egy nem-zsidó Krisztus, mint ahogy történt a legtöbb messiáshívő zsidók, tudom. Isten adott neked a kenet, hogy elérjük a zsidó nép!

5. Kerülje a bíróság.

A Róma 11: 17-23 azt mondja, hogy ha az egyház a pogányok bántalmazták, Izraellel, akkor fennáll a veszélye annak, hogy vágja le. Tudom, hogy meg van írva egy nagyon nehéz nyelv, de ez nem az én szavaim, ezek a szavak Pál:

„Ne légy büszke, hanem félj. Mert ha az Isten nem kedvezett a természetes ágak, sem meg azt tartalék van. Íme, így a jóság és súlyossága az Isten, hogy esett el, és a jóság néked, ha te is az ő jóságában [Izrael] egyébként akkor lesz vágva. " (Róma 11: 20-22.)

Lehet azt javasoljuk, hogy lassan olvassa Romans 11. fejezet, és hagyja, hogy Isten szóljon a szíved? Kezdje a 11. versben, és menj a fejezet végén.

8 ok, amiért a hívők a pogányok nem feledkezhetünk meg a zsidó gyökerei hitük

6. Az adósság a szeretet.

Isten nemzette Yeshua Izraelen keresztül. Egyik Izrael nincs üdvösség. Ezek az imák az emberek, mint Simeon és Anna, akik mindketten zsidók voltak, született elsőszülött volt a Messiás jövendölt héber próféták. Izrael nélkül nem lenne Ószövetség és az új is (mint az Ószövetség jövendöl a New (Jer 31: 31-33.), És az Újszövetség írásos zsidók). Anélkül, Ábrahám nem lenne a Messiás! Anélkül, David nem lenne a Dávid Fiának! Anélkül, Izrael népe még mindig hozzák gyermekeiket áldozatul a hamis istenek. A zsidók voltak azok, akik azt mondta: „Isten egy” - a forradalmi elmélet a pogány világban.

Ezek voltak a zsidó apostolok, akik terjesztik a megváltás üzenetét, hogy más nemzetek. A a nemzetek apostola volt zsidó rabbi (Rom. 11:13). Templom a pogányok az értelme a szeretet, mielőtt az első testvér a nemzetek között, Izrael, amely hozta a megváltást a Messiás Yeshua.

7. A vágy, hogy felébredjen.

A Róma 11: 12-15 egyértelműen azt mondja, hogy ha Izrael bukása (elutasítása az Evangélium) indított ébredés a világban, mi lenne, ha Izrael elfogadja az evangéliumot? Válasz: a vagyon és az élet a halálból! Nézd meg Pál szavait itt:

„Ha az őszi őket le a világ, és a veszteséget a gazdagságát a pogányok, mennyivel inkább azok teljességében! Mert ha az elutasítás a megbékélés, a világ, mi lesz annak elfogadására is, de az élet a halálból? "

Ha Izrael révén elutasítását üdvösség megszabadított ébredés népek elfogadásának visszaküldi azt a helyet, amely megfelel Isten tervének, felszabadítva a világ ébredés - a vagyon a világ (12. v.), És az élet a halálból (15. cikk). Ha az Apostolok Cselekedeteinek felfedi a gazdagság. Ezért megelőzve még nagyobb gazdagság, mint amit valaha láttam!

8. A zsidókat elválasztjuk Yeshua.

Tekintettel arra, hogy az evangélium eltávolítjuk zsidó gyökereit, a zsidók még mindig úgy gondolja, hogy ez nem egy zsidó történet - a történet, akiknek neve Peter, Paul and Mary, és hogy zajlik a Római Birodalomban a pogányok között, szemben a történet Simon, Shaul, James és Miriam, ami történik Galileában és Jeruzsálemben, és középpontjában szinte teljes egészében a zsidóság amíg ApCsel 10.

Portálunk Facebook:

Anélkül, hogy a zsidó keretében (azaz Izrael Messiás), a zsidók még mindig azt hiszik, hogy Jézus és a judaizmus kizárják egymást. Zsidó világ tévesen egyetértenek Justin Martyr, aki azt mondta: „Ő, aki mind a keresztény és a zsidó nem lehet keresztény, vagy zsidó.” Úgy tévesen úgy vélik, az Újszövetség az új vallás.

Tud meg bizonyos más okok, amiért a zsidó gyökerei olyan fontosak a nem-zsidó hívők?

Mi vagyunk a távirat által aláírt:

Csak-, hogy egy csapat vagyunk messiási a hívők visszatért Izraelbe. Az első alkalommal, amikor beléptem a keresztény helyszínek, annak ellenére, hogy Izrael a harmadik alkalommal. Én megdöbbentette, amit látott. Folyamatos cölöp pogányság. Két Kálvárián. Templomok nagyságát és a pompa versenyeznek egymással. Kinek van igaza és közelebb Yeshua? Ez gusztustalan. Mint minden, hogy képes válaszolni erre istenkáromlás lakosok Izrael? Milyen féltékenység a Szabadító, és mi a bűnbánat az egész? Ébredjen testvérek. Istennel!

Vladmslav, Láttam a fényt, ami a messiási közösségeket. Ez - a judaizmus, de a messiási. A kereszténység - nem zsidó. Nem. Sem a templomban, sem a messianisztikus.




Kapcsolódó cikkek