Minden győztes az Európa Liga

A nyertesek az Európa Liga abban az időben volt a különböző országokban, de volt az első ukrán csapat. Az első csere a döntőben az Európa Liga volt a Donyeck „Shakhtar” és Bréma „Werder”. Mindkét csapat volt az Európa Liga befejezése után a harmadik a csoportjában a Bajnokok Ligájában. Már a 25. percben Luiz Adriano nyitotta meg a pontozást, halad az ukránok, de Naldo kiegyenlített meglehetősen gyorsan. Csak a leállás ideje Jadson döntött az eredmény mellett a „Miner”.

A következő évben, a Madrid „Atletico”, ami kiderült, hogy gyengébb, mint a „Chelsea” és a „port” a ligochempionskoy csoport találkozott a döntőben „Fulham”, amely kijött egy második helyet a csoportjában, a második csak az olasz „roma”. A telek a játék ugyanaz volt, mint az elmúlt évben. Diego Forlan nyitotta meg a pontozási 32 perc, öt perc múlva Davies kiegyenlített. Ezt csak a hosszabbításban lőtt Forlán kétszer, így a klub a győzelemhez. Mint látható, az első győztesek az Európa Liga úgy döntött, ugyanazon forgatókönyv. De aztán a dolgok egy kicsit változatosabb.

Harmadik záró volt az első, amelyen részt vettek a ugyanabban az országban. Portugál „Braga” nem volt képes felvenni a versenyt a Bajnokok Ligájában, de elérte a végleges az Európa Liga, ahol ő volt a vár „Porto”. Egy nagyon intenzív mérkőzés, „Porto” elnyerte a minimális pontszám 1: 0 köszönhetően egy célt Radamel Falcao. UEFA Európa Liga kezdett lendületbe, és fokozatosan egyre érdekesebb.

A mai napig az ország, ami azt jelenti a legerősebb európai labdarúgó - Spanyolország. „Sevilla” - ez egy klub, amely az egyik legszembetűnőbb bizonyítéka ennek. Az a tény, hogy az elmúlt három évben, „Sevilla” nyerte az Európa Ligát, nem teszi lehetővé, hogy bárki is elviszi címet.