5 rejtett megnyilvánulásai idősebb gyermek féltékenység

„Az megnyilvánulása testvér rivalizálás - normális és egészséges. A féltékenység abból fakad, hogy a gyerekek szeretik. Ha nem tudnak szeretni, akkor nem mutatnak féltékenység "

Donald Winnicott, a gyermek pszichiáter és pszichoanalitikus

Minden család, ahol az azonos korú - és élni ezt az érzést! Buzgalma, az idősebb gyermek, mint egy árnyék folyamatosan zaklatják az elsőszülött. Ez nem látható, kivéve, ha a gyerekek alszanak. Ugyanakkor buzgalommal sok arca van. És ez nem azonnal felismerhető.

Ez az érzés nem mindig kifejezett agresszió, és nem szeretik a kis testvér vagy kishúga. És ez fontos megérteni, hogy mi folyik a baba, és segít neki megbirkózni vele.

5 rejtett megnyilvánulásai idősebb gyermek féltékenység

Ha a legidősebb gyermek kezdett másként viselkednek (nem a szokásos), és ez nem jár a betegség, mozgás, szabadság (valami újat), és nyilvánvalóvá vált, csak a megjelenése fiatalabb, akkor fokozott figyelmet szentel ennek. Talán ez a megnyilvánulása látens féltékenység.

Rejtett formáit féltékenység lehet mondani, ha:

  1. Az elsőszülött folyamatosan jár ki, nem tudom, mit akarnak, stb Azonban ő nem beszél rossz a gyerek. Vagy a legidősebb gyermek lett szomorú, nem akar játszani.
  2. Az elsőszülött hirtelen rossz enni. Bár étkezés előtt és az első és a második, és a desszert.
  3. Az idősebb fiú megállt a ruha magukat (ha már tudja, hogyan kell csinálni), azt már elfelejtette, hogyan kell csinálni, amit jó benne. Például, a lányom könyörgött neki, hogy etetni, vagy hogy a kezedben. A folyamat az öltözködés egy egyszerű és könnyű, hogy nehéz lesz díszes labirintus.
  4. Az első gyermek aktív krónikus betegségek (például, hajlam). Bár az nyilvánvaló oka az volt, nem. Vagy ő lett egyre kevésbé ARI ARI.
  5. Senior baba teljesen leállt hallgat. És nincs az a meggyőzés nem fog segíteni.

Lásd még: Gyermek kapzsiság vagy Hogyan tanítsuk a gyermeket megosztani?

Minden ilyen esetben, akkor nem csak büntetni a rossz viselkedés, kényszeríteni magát, hogy egyen vagy öltözz.

Ha az ok, hogy mi történik - a féltékenység, a legjobb orvosság - ez az én anyai szeretet.

Ha a bűncselekmény nem olyan súlyos, néha nem lehet hibáztatni a gyermek, és csak csendben mondom, mit nem szeretem, ha a gyerekek járnak, mint az ólom. És ne felejtsük el ebben a beszélgetésben, hogy a baba az ölébe, hogy megölelje és megcsókolja a végén.

Persze, ne kényeztesse a szeszélyeinek és kényeztetés. Meg lehet változtatni a taktikát.

Úgy éreztem a különbséget. Amikor Alina kezd rosszul viselkedik, és így elkezdenek mozogni a dicséretet és a közvetlen büntetés kivételével - a könnyek (néha sírok), töltött idegek és a rossz hangulat nem működik. És legfőképpen, a lányom nem csinálok, amit akarok belőle.

Ha én gyűjti a türelme, kezdve csendesen (néha akár 10-szor), hogy miért nem szeretem, vagy, hogy mi történik, ha ezt teszed, annál gyakrabban Alina dönt, és hogy véleményem szerint a legfontosabb, hogy megértsék ezért ezzel nem szükséges. Ugyanez a helyzet a legfiatalabb.

Az utóbbi módszer természetesen megköveteli a sok türelem és szellemi erejét. De az eredmények meghaladják a várakozásokat!

Kapcsolódó cikkek