15 gyilkos kérdés az interjú google

Ha a jelentkezők többsége szeretne dolgozni „Gazprom” Oroszország, valahol a világon néhány év ilyen rangsor élén Google. A kiválasztott új alkalmazottak innovatív vállalatok elég nehéz; készül egy interjú néhány hónapig, mint komplex vizsga.

Íme néhány tény. A Google előnyben részesíti munkavállalókat toborozni között végzettek a nyolc magán amerikai egyetemek ( "Ivy League"): Brown University, Harvard, Princeton, a University of Pennsylvania, Dartmouth College, a Yale Egyetem, a Columbia University, Cornell Egyetemen.

A vállalat képviselői nem elrejteni azt a tényt, hogy azok fontos kapott becslések képzés során, még akkor is, ha a kérelmező már több mint harminc. És végül: a Google olyan embereket keres, akik meg akarják változtatni a világot.

Az alábbiakban 15 kérdés, hogy lehet, hogy hallottam, jön egy interjú a Google irodájába.

1. Hány golflabda fér egy iskolabusz?

Pozíció: Product Manager

Ez az egyik kérdés a társaság, hogy milyen a felperes el akarja megoldani. Az egyik felperes találtam egy jó válasz: „Én már benyújtották a hagyományos iskolai busz szélessége 8 láb, 6 láb magas és 20 láb hosszú: ez a hozzávetőleges mérete alapján a megfigyelések során régóta forgalomban mögött egy iskolabusz Ez azt jelenti, 960 köbláb 1728. . ccm egy köbláb, ami azt jelenti, mintegy 1,6 millió köbméter inch kiszámoltam, hogy a kötet a golflabda mintegy 2,5 ccm (4/3 * pi * 0,85), mivel a sugár a labda - 0,85 hüvelyk . felosztása 1,6 millió és 2,5 ccm, majd kapcsolja 660.000. ballonok Azt természetesen. Mivel azonban a helyet a buszon, és más dolog, hogy foglalják a helyet, valamint a gömb alakú a labda, azt javasoltam, hogy közöttük lesz egy csomó helyet. És én kerekítve értéke legfeljebb 500 ezer. Ballonok. "

2. mennyi pénzt mosni az összes ablakot Seattle-ben?

Pozíció: Product Manager

Ez egyike azoknak a kérdéseknek, ahol meg kell segítséget hívni és a találékonyság, hogy a legegyszerűbb megoldás. Mi azt válaszolja: „10 $ egy dobozban.”

3. Egy olyan országban, ahol az emberek azt akarják, hogy csak a gyerekek, fiúk, minden család továbbra is a gyermekek addig, amíg a fiú. Ha van egy lány születik, akkor szülni egy másik gyerek. Ha egy fiú, akkor megáll. Mi az arány a fiúk és a lányok ebben az országban?

Pozíció: Product Manager

A válasz erre a kérdésre okozott egy élénk vita, ennek eredményeként, mi jön a következő megoldás. Képzeljük el, hogy vannak olyan családok, akik 10 10 gyermek: 5 lány és 5 fiú (összesen - 10). Következő 5 párok, akik szültek a lányok, hogy még öt gyerek. Félidő (2,5) lesz a lányok fele (2,5) - fiúk. Hozzátéve, hogy egy már 2,5 fiú született és 2,5 lányok 5 rendelkezésre álló 5 (gyermekek 15, melyből 7,5-7,5 fiúk és - lányok). Most, 2,5 párok, akik a lányok, meg kell szülni 2,5 gyerekek. Fele (1,25) lesz a fiúk és a fele (1,25) - a lányok. Hozzátéve, 1,25 fiú a meglévő 7,5 és 1,25 a 7,5 lány. (Összesen 17,5 gyermekek ebből a fiúk és a lányok 8,75 -. 8,75), és így tovább, azért, hogy az elv 50/50.

4. Hány zongora tuner a világ?

Pozíció: Product Manager

Mi azt válaszolja: „Bármennyire is a piac által megkövetelt feltételezik, hogy zongorák kell beállítani hetente egyszer, és tart egy órát, és a rádió működik, napi 8 órában a hét 5 napján, akkor kiderül, hogy a 40 zongorák igényel heti beállítások ... a válasz: egy minden 40 zongorák”.

5. Miért aknatakarónak fordulóban?

Pozíció: Szoftverfejlesztő

Válasz. Hogy nem tudja belül esik a sraffozás a szerelés során vagy a szétszerelés (téglalap alakú fedél könnyen belép az ellenőrző aknába burkolat átlósan).

6. Ki kell dolgozni egy evakuálási tervet San Francisco.

Pozíció: Product Manager

Válasz. Ismét itt figyel a kérelmező alkalmas a probléma megoldására. Szeretnénk kezdeni a válasz a kérdésre: „És gonosz tervezik ma?”

7. Hány alkalommal naponta órákat egybe ugyanabban a helyzetben?

Pozíció: Product Manager

Válasz. 22 alkalommal. A WikiAnswers: 00:00, 01:05, 02:11, 03:16, 04:22, 05:27, 06:33, 07:38, 08:44, 09:49, 10:55, 12:00 , 13:05, 14:11, 15:16, 16:22, 17:27, 18: 33,19: 38, 20:44, 21:49, 22:55

8. Ismertesse a kifejezés jelentését Holt marhahús (szó szerint: halott hús)

Pozíció: Szoftverfejlesztő

Válasz. DEADBEEF - hexadecimális érték, hogy használták a hibakeresés a nap nagy mainframe számítógépek, mert ez a marker nagyon könnyű volt megtalálni a Hex Dump. A legtöbb ember a számítógépes oktatás kellett volna, hogy legalább a szerelés tanul órák, ezért várják a Google, hogy a szoftver fejlesztő tud róla. 0xDEADBEAF (halott marhahús) használunk rendszerek IBM RS / 6000, Mac OS 32 bites PowerPC processzor és Commodore Amiga mágikus értékei debug. Solaris a Sun Microsystem jelentett szabad kernel memória. Az OpenVMS futó Alpha processzorok, DEAD_BEEF látható a CTRL-T.

9. Az ember küldött autót a szállodában, de nem sikerült. Mi történt?

Pozíció: Szoftverfejlesztő

Válasz. Ő megrekedt a járdára. (Kellemetlen, ugye?)

Pozíció: Szoftverfejlesztő

Válasz. Mert akkor csak ellenőrizni, megkérem, hogy hívjon meg egy bizonyos ideig. Ha így tesz, akkor nem rendelkezik a számát. Túl egyszerű? Egy másik változata a válasz: „Ebben az esetben van szükség, hogy egy ellenőrző Legyen Bob megállapítja az összes számot a hívó fél azonosítója és írd az eredményt a lapra, majd adja vissza.”

11. Te - a kapitány egy kalózhajó, és a csapat fog szavazni, hogyan kell osztani a zsákmányt arany. Ha elfogadja a kevesebb mint a fele a kalózok, akkor meghal. Hogyan osztja az aranyat, így kap egy jó részét a zsákmányból, de még mindig életben?

Pozíció: Műszaki menedzser

Válasz. Meg kell osztani a zsákmányt egyformán között 51% az egész csapat.

12. Van 8 golyó egyforma méretű. 7 közülük azonos súlyú, és az egyik a súlya egy kicsit több, mint mások. Keresse meg a labdát, hogy nehezebb, mint a többiek, a mérleg, amely bemutatja az egyensúlyt, és csak két mérés?

Pozíció: Product Manager

Válasz. Take 6, a 8 golyókat, és tegye 3 mindkét oldalán a skála. Ha a nehéz labda nem ebben a csoportban a golyó, már csak 2, amelyeket meg kell tenni a mérleg, és megoldani a problémát. Ha a nehéz labdát az első csoport a 6 golyót, hogy 3, ami ellensúlyozza az első mérés alapján. E három, a két fektetni a mérlegelés tálba. Ha az egyik túlsúlyban, akkor megtalálta. Ha azonos tömegű, az azt jelenti, hogy a labda - az egyik, hogy tegye félre.

13. Van 2 tojást, és férhetnek hozzá a 100 emeletes épület. Tojás lehetnek nagyon erős vagy nagyon törékeny, ami azt jelenti, hogy meg lehet törni, ha az esik az első emeleten, vagy nem tört el, akkor is, ha dobja ki a 100. emeleten. Mindkét tojás teljesen ugyanaz. Be kell, hogy kitaláljuk, melyik emeleten az épület lesz a legmagasabb a tojások megőrzése érintetlen, amikor leesett belőle. Kérdés: hány kísérletet kell tennie, hogy kitaláljuk, a legfelső emeleten? És bár lehet megtörni csak két tojás.

Pozíció: Product Manager

Válasz: A legtöbb alkalommal - 14-szer. Ahelyett, hogy összeomlik padlók 10, meg kell kezdeni a 14., majd mászni további 13 padlók, majd 12, majd 11, majd 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, amíg már nem eljut a 99.. Ha a tojás eltörik a 100. emeleten, mi lett volna a 12 kísérletet (vagy 11, ha feltételezzük, hogy a tojás eltörik 100-ik emelet). Tegyük fel például, azt találtuk, hogy a 49. - a legmagasabb emeleten, ahol a tojás nem törött, akkor a kísérlet: 14-én, 27-én, 39-én, 50-én (tojás törött a 50. emeleten ) plusz 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 és 49 a padló - összesen 14 kísérletet.

14. Fejtse ki az adatbázist a három mondat, hogy megértsék a 8 éves unokaöcsém

Pozíció: Product Manager

Válasz. A fő célja ennek a kérdés, hogy értékelje a képességét, hogy a kérelmező ismertesse a komplex ötlet egyszerű szavakkal. Itt a mi kísérlete „adatbázis - egy gép, amely tárolja a sok információ a különböző dolgokat az emberek használni, hogy idézze fel az információt, amikor szükség van, hogy játsszon Gyerünk ...”

15. Ön csökkent a mérete 5 centes érme, és a masszát arányosan csökkentett szerint a sűrűsége. Ön dobták egy üres üveg mixer. Kés indul mozgás 60 másodperc után. Mit kell tenni?

Pozíció: Product Manager

Válasz. Ez a kérdés értékeli a kérelmező a kreativitás. Azt próbálja megtörni a motor.

Kapcsolódó cikkek