5 tipp, hogyan kell tanítani a gyermeket, hogy beszélni rendesen, törpe

Május 25. az a nap, a filológus. Ez az időpont közel nem csak azoknak, akik diplomát a filológiai kar, hanem azok számára is, akik szeretnének megtanulni beszélni rendesen gyermekeiket.

Sok szülő szeretné, hogy a gyermekek nem csak elsajátította a hang-betű-szó-beszéd, de megtanult rendesen. A lelkére köt a kultúra beszéd morzsákat érdemes a születés.

A gyerekek úgy döntött lisp. Amikor a család születik morzsákat az összes felnőtt elkezd beszélni vele egy vékony hang torz, torzítja és lerövidíti szó, tekintve, hogy érthetőbb, hogy a gyermek számára.

Mit jelent ez a gyerek?

Először is, a késői fejlődés a beszéd;
Másodszor, a megjelenése szokások torzítja vagy csökkentse a beszéd, ami rendkívül káros a csecsemő fejlődését;
Harmadszor, szoktuk hallani lisp, a gyermek később kevesebb asszimilálni szabályai az anyanyelvén, és modellezzük a szóalak képzési beszéd készség.

Mit kell tennie, hogy az említett pipsqueak igaz?

1. foglalkozó Child hasznos úgynevezett bébiszitterek nyelvet. Amikor a szülők építeni egy különálló, rövid mondatok, és lassan kifejezést szavalni összetett szavak.
Tisztán mondjuk morzsákat „o” hang „és a”, „e”. Ez a sok gyerek később mondani a homályos, mert amit az iskola írjon hibákat.

2. tájékoztatáson szó teremtés. Stage tudatos szó teremtés gyermekkorban kezdődik 2,5-5 év. Gyermekek olykor remekművek szóval jön utótagok új szavakat. Meg kell ösztönözni az új szavak: játszik szóalakok, a gyermek fejlődik egyfajta nyelvet.

3. Articulating torna fejleszti a helyes kiejtést.
gyakorlatok:

  • ragaszkodni a nyelved, majd elrejteni (először lassan, majd gyors üzemmódban);
  • ragaszkodni a nyelvét, és akkor nem a mozgás a bal és a jobb;
  • hajlított hegyét a hosszúkás nyelvét, hogy emelje fel, és csökkentheti az áll;
  • csettintett a nyelvével (győződjön meg róla, hogy a gyerek a nyelve hegyével nem emelkedik fel az alsó állkapocs);
  • Be kell, hogy vegyenek részt 5 perc alatt 2-3 alkalommal egy nap. Minden új gyakorlat kell kezdeni, hogy ezt követően a mastering az előzőt.


4. A finom motoros készségek kezét. Hogy közvetlenül befolyásolja a kialakulását beszédet. Mert a fejlődés egy sor különleges játékokat és előnyöket. Segítsen fejleszteni motoros készségek és egyszerű műveletek serkentik munkát ujjak: játszik mozaik, átalvási gabonafélék, összecsukható érmék egy malacka bank. Segíts rajz, modellezés, matricák, drót gyöngyök, designer.

5. A szülői példa. Természetesen a legfontosabb dolog - ez az Ön kompetens beszéd otthon: Gyerekek mindig másolja a szülők.

  • ne használja a szót a gyermek-paraziták, morzsa őket azonnal emlékszik;
  • Próbálj beszélni nyelvtanilag és szótanilag helyes, kövesse a szabályokat a nyelv;
  • nem összpontosítani, ami a „hozza” a gyermek, az otthoni
  • Ha morzsa zavaró akcentus, kiejtésedet - jobb lesz.


Ne feledje, hogy a megjelenése a gyermek a haza - egy jó alkalom arra, hogy javítsa saját kultúra beszédet.

Soha nem selypegtek az Alice gyorsan kezdett, hogy az én anyós (megtiltottam, majd ő duzzogott rám sokáig). Lassan beszél, tisztán, rendesen. Próbáltam beszélni magukat, és Alice a harmadik személy (anya elment, Alice akar.), Akkor a gyermek is beszélni kezdett megfelelően, és furcsa módon, szinte zavart névmások)))
Nem Bibikov, vámpírok, Lyalya, nem tudom. mi mást. csak a szokásos szavak. By the way, ha olvassa a fórumot, ha a szó BABA, nem tudtam megérteni. Anyám velem sem syuskalas, így nem tudjuk, hogy ez a zsargon)))
Ennek eredményeként minden igyekezetem lányom jól beszélt javaslatok 1g7mes, már két éve, és mi fog szavalni versek és énekelni, kiejtésével szó) helyesen))

lásd még

  • Kultúra beszéd gyerekeknek 4-5 év Több
  • 5 érdekes játék a gyerekekkel minden este a héten Bővebben
  • A földrajzi területén a gyermek Tovább
  • Hogyan kell tanítani a gyermeket ruhát magának Részletek
  • 5 óra kialakulásának a gyermek kötődés Több
  • 5. fejlődő érzékszervi tevékenységek minden este a héten Bővebben
  • Hogyan töltik a baba ezen a hétvégén: 6 ötletek otthoni szórakozás Tovább
  • Kapcsolódó cikkek