12 meridián, keleti orvoslás, a megújulásra és a hosszú élettartam

12 meridián, keleti orvoslás, a megújulásra és a hosszú élettartam

Tudod, hogy hány meridiánok kiemeli a kínai orvoslás?

Az elmélet szerint az U-Shin mind az 5 a szilárd (nem) a végrehajtás és a 6 üreges szervek saját meridián + Meridian szívburok (szív táska).







Ennek megfelelően, már a 12 meridián.

Ők vannak osztva kéz és láb meridiánok. vagyis azok, amelyek elkezdeni (vagy vége) a kéz vagy a láb. 6 kézi és 6 láb meridiánok.

Azonban vannak osztva Yin meridiánok. amely összefüggésbe hozható sűrű testek vagy tsang (Zhang) -organami és yang meridián. 6 társított üreges szervek vagy fu szervekben. Külön-külön, még mindig a meridián a szívburok, vagy a szív táskák, amelyek szintén nevezik yin meridiánok.

All-jin meridiánok találhatók a belsejében a kar vagy a láb, és az első a törzs.

Yang-meridiánok találhatók a külső oldalán a karok és lábak és a hátsó oldalán a törzs.

Korábban nem tudtam megérteni által elfoglalt helyet a meridiánok a kínai orvoslás, amíg rájöttem, hogy van egy szigorú rendszer minden kínai tudósok.

Kézi meridiánok.

Yin meridiánok. amelyek található a kezek, nagyon könnyen zapomnit.3 meridián található a külső oldalán a karok, három a belsejében, szimmetrikusan elrendezett két kézzel.

A belső oldalon a kéz (azaz Ön felé néz). kinyújtotta a kezét neki, ossza 3 vízszintes csíkok alkatrész- felső, középső és alsó.

A felső rész- ez meridián fény (a nagy yin), elkezd a hüvelykujját. Ez fut végig a felkar.

Átlagos rész- Meridian perikarda- üres yin. Úgy kezdődik a középső ujját. Ez a közepén a kezét.







Alsó rész- Meridian kis szív yin. Úgy kezdődik a kisujj. Ez kiterjeszti alsó része mentén a kar.

Miért kell ezt az információt, akkor kérni? Szerint ez nagyon könnyű megtalálni a meridián megérintésével vagy masszírozni gouache, nem igazán merészkednek, ahol néhány pontok találhatók.

3 yang meridián a külső oldalon a kar.

Emellett bontottuk 3 részből áll: a felső rész-meridián a vastagbél - könnyű Jahn (megy a hüvelykujj).

Az alsó rész - a meridián a vékonybél - a nagy jang (kisujj).

Foot meridiánok.

A meridiánok szimmetrikusan vannak elhelyezve mind a két lábon. Yin meridiánok találhatók a belsejében a lábát. Osszuk láb povdol 3 alkatrész- elülső részét, középső és hátsó részéből.

Első rész- lép meridián, nagy yin, indul a nagylábujj (külső oldal). Ez a belső oldalon a mellső lábak.

Átlagos rész- máj meridián. Yin üres, kezdődik a nagylábujj (belső). Ez a közepén a belső felületén a lábak. Mivel ez a meridián lehallgatását és mit lehet látni itt.

Vissza rész- Meridian pochek- kis yin, kezdődik a talpa közepén. Ez a belső felületén a hátsó lábak.

Yang meridiánok. Első rész- gyomormeridián Jahn-fény végei a második lábujj. Mentén húzódik a külső felülete az elülső lábak.

Átlagos rész- Meridian gall puzyrya- kis Jahn végződik a negyedik lábujj köröm. Van egy középső külső felületének a lábak.

Vissza rész- hólyag meridián-ük-yang közel végződik a kisujj köröm. Ez a hátsó külső felülete a lábakat.

12 meridián, keleti orvoslás, a megújulásra és a hosszú élettartam

Meridiánok mozog életenergia Qi. Az ábra mutatja a mozgása érdekében az energia a csatornák (meridiánok).

Ha minden a meridiánok járható, mind a szervek és szövetek energia ellátását és a vér jó, és az ember egészséges.

Ha a csatorna járhatatlan, a betegség előfordul.

Sok aktiválási eljárás a meridiánok. Ez a széles körű masszázs, akupunktúra, bemelegítés pont.

De mi fogja vizsgálni a legegyszerűbb módja az aktiválás meridianov- megérinti.

Vannak általános szabályok megérinti meridiánok. Minden meridiánok Yang csörgők felső (első mozgása ezután fel-le). Minden meridiánok Yin csörgők alsó (első mozgása ezután fel-le).

Kínai orvoslás ajánlja kötelező lehallgatását csatorna az epehólyag és a szívburok.

Ha ezt rendszeresen, akkor biztosan egészség növelése.

Küldje el nekünk kérdését a kínai orvoslás.




Kapcsolódó cikkek