7. fejezet saját ellensége

Wise oposszum Pogo képregény Walter Kelly [46] azt mondta: „Találkoztunk az ellenséggel, és az ellenség - vagyunk.” Tudathasadás lehet akár olyan mértékben, hogy az egyik része kezdi érezni a gyűlölet, undor, a szégyen vagy düh a másik ellen. Az alapvető hit megy valami ilyesmi: „Nem vagyok bűnös, ez az én hibám. Ha az emberek tudták, az igazi énem, ​​akkor volna gyűlöltek. " Öngyűlölet is úgy tűnik, hogy nekünk egy szélsőséges megnyilvánulása, de ez nagyon gyakori. Ez a rák a lélek; valamit, ami megtámadja és tölt el minket, mielőtt észre; okozhat nekünk, hogy zavarják, és sérülést magukat. Talán még soha nem fordult elő, hogy a gyűlölet él, és befelé. De ne feledje, hogy ebben az időben beszéltünk a két vagyok tudatos és tudattalan. Undor és gyűlölet - ez egy nagyon fájdalmas tapasztalat, és megpróbáljuk elfelejteni vagy kiszorítani ezeket az érzéseket a lehető leghamarabb. De amint látjuk, önpusztító viselkedésminták, és nem értik, honnan jöttek, azt javasoljuk, hogy alaposan gondolja róla. A leginkább káros és fájdalmas formák ilyen viselkedést okozza a tényleges öngyűlölet. A rövid kvíz, hátha megtalálja magad.

Teszt a öngyűlölet

• Ön a reggel ilyen gondolatokat Ébredj fel, „Azt kellett volna ...” „Miért nem én ...”, „Reménytelen vagyok ...”, „Soha nem fogom / nem értem ...”?

• vannak-e ilyen gondolatokat a másik pillanatok életed (autós, gyalogos, amikor aludni mész) - bármikor amikor a védelem a tudat gyengül?

• Ne elkerülni tükör, mert nem tetszik a reflexió?

• Amikor egy hiba, hogy maguk bántalmazott, mentálisan hívja őket buta, idióta, seggfej?

• Úgy érzi, méltatlan társa?

• Voltál már miután néhány tapintatlan intézkedések vagy hibák a munka minden alkalommal, hogy aggódnod? Van rögeszmés gondolatok ilyen dolgokat?

• Tudni „hogy öngólt” Néha, amikor nagyon közel volt a sikerhez, de rossz az utolsó pillanatban?

• Nem tetszik gondolni a gyermekkori?

• Nem érdekli az egészségre?

• Te állandóan össze magad másokkal ( „Miért nem tudok lenni, mint Joe?”)?

• saját magát egy veszélyes helyzetben?

• Soha nem mondjuk rokonok vagy tudni ilyen dolgokat?

7. fejezet saját ellensége

Meg kell tanulni látni a démonaival szembe - megvalósítani egy nagyon csúnya érzések tolta ki saját tudatát. Öngyűlölet nőhet ki a bűntudat vagy szégyen, mert én akarok valamit, amit elválaszt: tenni valamit a gonosz, gyalázatos, undorító vagy perverz. És talán, éppen ellenkezőleg, azt akarjuk kerülni, hogy a mi véleményünk, meg kell tennie. Toltuk ki a tudat ezeket a vágyakat és azok kísérő bűntudat. Az a tény, hogy mi vagyunk eszméletlen bűntudat - az egyik legkegyetlenebb trükk, ezzel, hogy nálunk az elme. Mint ilyen, amikor úgy gondoljuk, hogy a mi érzések „rossz”, mint a harag ellen egy szeretett, ez a gondolat annyira elviselhetetlen, hogy tagadjuk, és tolta az eszméletét -, és még mindig úgy érzi bűnösnek. Hadd ismételjem meg: érzéseket nem lehet rossz - ez egy önkéntelen reakció egy személy, és van rajta nem több ellenőrzés, mint a bőrük színe. De ez a fajta bűntudat - következménye az oktatás, a javaslat, hogy az összes ilyen érzelmek rossz, ez az, amit büntetni magunkat önpusztítás. És ha a tudattalan bűntudat volt a fő motívuma a önpusztító viselkedést, akkor, amikor intézkedéseket tesz minket szenved, megszorozzuk a bűntudat és a szégyen.

Ismertem egy férfit, aki beadta a válási röviddel felesége diagnosztizáltak rákot. Tizenöt évig élt egy hatalmas házasság. Felesége egy szadista és egy banya, és az a tény, hogy ő lassan haldoklik, tette viselkedése rosszabb. És persze, a beteg úgy érezte, hogy nem hagyott haldokló asszony. Ő soha nem fejezte ki a vágy, hogy meghalt gyorsan, még azután is, mondtam neki, hogy az adott körülmények között jó lenne, de még mindig úgy érezte rettenetesen bűnösnek. Minden a puha gondnokság és önfeláldozás közben ő betegsége nem vezekel ez a bűntudat.

Emlékszem, a történet egy fiatal és vonzó nő, egy tinédzser, aki áldozata lett a szexuális visszaélés az ő testvére. Mint sok nő, aki nem volt ilyen tapasztalata, nem lehetett tapasztalni normális szexuális vágyakat. Ahhoz, hogy a szex, ő volt, hogy részeg: csak az alkohol meglazítja, fordult egy komolytalan hölgy, de nem veszik észre. Az elméje összes férfiak szexuális agresszorok, a nemi erőszakot elkövetők szinte, és ez óhatatlanul úgy érzi, tisztátalanná, bűnösnek, és szégyellte, hogy még egyszer hagyta magát elcsábítani.

Ez rendes elve az életünk, de ez úgy van programozva, hogy eszméletlen. Tapasztaljuk bűntudat és szégyen az érzések és vágyak, nem tudva, a legtöbb ilyen érzéseket. és ez ad okot, hogy a gyűlölet.

Sokan úgy vélik, az ilyen impulzusok felé önpusztító semmiből tűnt elő. Egy bizonyos ponton, akkor hirtelen rájönnek, hogy a kéz nyúlt a chipek, hogy magát egy extra pohár bort, egy fej belevetik magukat az interneten, és felejtse el a munkát. Úgy vélem, hogy ezek az impulzusok - tükrözi az érzéseket, hogy megpróbáltuk tolta ki a tudat. Valójában azonban a érzékek nem olyan egyszerű, hogy utasítsa el, akkor mindig talál egy kiskaput, hogy ki a felszínre. Úgy tűnhet, hogy nincs összefüggés aközött, hogy tegnap voltunk dühösek egy közeli barátja, és az a tény, hogy ma nem fogadott képzés, de van kapcsolat - ha felveszi a képletében a düh és a bűntudat, hogy díjat is. Ha megtanuljuk megérteni ezeket a kapcsolatokat, akkor átveszi az irányítást a következményeket.

Néha lehet kiváltani hasonló tánc a dallam a öngyűlölet, arra kényszerítve minket, hogy hagyjuk, szidás és le Dale, tiszteletlenség. Tesszük ezt útján két specifikus védekező mechanizmusok: vetítés és projektív identifikáció. Néha foglalkozik azokkal, akik rosszul bánnak velünk, tápláló saját félelem és önpusztító impulzusokat. Néha „helyettesítő” valaki csinál így nem figyel minket, és a szeretet, amely minden kell, hogy legyen a mi örök esküdt ellensége, illetve, hogy egy ok arra, hogy vádolja őt a mi jelentéktelenség. De amikor elfogadjuk gyűlöletet vagy megvetést ily módon, akkor csak erősíti a saját öngyűlölet.

Share az oldalon

Kapcsolódó cikkek