10 Mítoszok Modern Education

Mítosz 1. Az egyetem nem ad a szakma - az egyetem tanítani a diákoknak.

Felsőoktatás - magasabb szakmai oktatás. és a cél -, hogy az emberek a gyakorlati készségek és elméleti tudás kapcsolatos problémák megoldásához a jövőben szakmai tevékenységét.







Nem csoda, ha van egy sor belépők minden egyetem kiabálni: „A diplomások élén bankok, gyárak és munka a legrangosabb pozíciókat”, „meg kell tanulni valamit, és a valamit, de általában mindent, amire szükséged lehet.”

És az ötödik pálya alkalmas egy diplomás a hangszóró, és azt mondja:
- Professzor, megyek a diploma, de nem tudok munkát találni.
- University of feladat -, hogy tanítani egy személy tanul.
-.

Kíváncsi vagyok, ha ezt a kifejezést kiáltotta során egy sor kérelmezők száma, azok számára, akik megtanulják, hogy ugyanaz marad?

Mítosz 2. University tanítani tanulni.

Ha valóban, a feladat az egyetem „tanítani egy személy tanulni”, és részt vesz a gimis öt (!) Éve, miért van olyan rossz, hogy megbirkózzon a fő feladata?

Lássuk csak ...
Ki tanított az egyetemen, legalább két önálló tanulási módszer? Senki?
Nos, időgazdálkodás - ez egy nagyon hasznos dolog, a munka, tanulás, és a többi az életed.
Sebesség olvasó? Elme térkép? Technológiai információt tárolni? Nem, nem hallottam.

Életrajzírás? Természetesen hasznos lehet mindenki számára. És ez a középiskolában nem tanít? Ó, igen, az egyetem nem készít szakemberek. Egy érzés, hogy a lista a kiválasztott témákban az elvet, hogy ha ez segít a szakmai tevékenység - törölni!

Mítosz 3. A cél az egyetem, hogy készítsen a tudósok. Ha azt szeretnénk, hogy megtanulják a szakmát - megy egy szakképző iskola.

„Minden szakma van szükség, minden szakma fontos”.
A világnak szüksége van a szakemberek. Mértéke azonban a tudás és felelősség különböző szakmákban. Vannak olyan szakmák, amelyek megkövetelik 3-4 éves képzés, és vannak olyanok, hogy meg kell tanulni, 5 vagy akár 8 év.

Például: egy sebész, aki nem szívműtét Vs nővér orvos. Gyakorló ügyvéd asszisztens Vs recepciós. Az ápolók csak három év középiskolai szakképzést, de a sebész, valamint egy ügyvéd lesz öt éve, hogy tanítani a középiskolában.
A feladat az intézmény -, hogy a felperes high-end professzionális.







Mítosz 4. Az egyetem kell tanítani mindent. A név maga beszél róla.

Egyetem (a latin universitas -. Totalitás, közösség) - sokoldalú oktatási intézmény, készül szakemberek számos területen.
Ie University készíti szakemberek 10-nak, és 10 különböző osztályok, amelyek mindegyike készít szakemberek egy szűk irányba.

Mítosz 5. A sikeres emberek, a legtöbb esetben, befejezte a rangos egyetemeken.

Sok értelmes és sikeres emberek valóban képes és kész a különböző egyetemeken. Bár a siker - nem is annyira az egyetem, de ennek ellenére. Érdemes mélyebbre ásni a helyzetet, és kiderül, hogy egy másik „sikeres diplomás” kezdett dolgozni a második évben. És a középiskolában ő folyamatosan agymosott, és azzal fenyegetőzött, hogy kiutasítja őt hiányzások.

Mítosz 6. Az emberek egyetemre menni a tudás megszerzésére

Miért az emberek általában megy tanulni az egyetemen?
Nagyon szeretem a rövid választ a tengerentúli barátja :. „kedvéért a jó cselekedetekben, hogy fizetni a jelzálog és élelmet vásárolni”
Ezen az oldalon az óceán, sokan egyet ezzel az állítással.

Mítosz 7. Minden tudás hasznos: tanulni a középiskolában - nem lesz rosszabb.

Azaz, ha úgy dönt, a „tanult hat évig a középiskolában” és a „hat évet töltött kómában van.” Hat év - ez egy nagyon nagy árat.
Ha valaki kínál az iPad vesét. Nem ért egyet? Tehát miért egyezett bele, hogy „minden tudás a különböző” hat év az életed?!
Hat év - egy szörnyű árat. Ön fiatal, aktív és ambiciózus. Készen áll, hogy fedezze fel a világot, és bemutatják, hogy mire képesek.

6 éve lehet a hallgató, érdekel a programozás, lesz egy kiváló szakember. Külföldön dolgozni, világot látni, hogy nyit egy üzletet. Tudom, az emberek, akik elkezdték, hogy a weboldalak 17 és 24, hogy már a saját cég, a ház és az autó.
Ne hazudj magadnak: egyetem - ez egy csendes hely, ahol meg lehet húzni a szíjat, és meggyőzni magad, hogy te egyre több is, anélkül, hogy elhagyná a komfort zónában.

Mítosz 8. Én nem cserélném tanítványom, nem számít, mit.

És egy szakmai Apple?
Néhány előadás sokkal unalmasabb, mint bármilyen munkát. És annak érdekében, hogy kommunikálni társaikkal, és megoldani a problémákat érdekes, nem feltétlenül öt év menni egy „különleges helyet”.
A mű ez a társaság, az emberek, akiktől meg lehet tanulni, és ott, az ugyanaz, mint te, a tegnapi diákok égő szemmel. Ki ne postazhirovatsya öt év egy nagy nemzetközi cég, hanem a tanuló a középiskolában?

Mítosz 9. Az átlagos szintű intelligencia, akik nem tanultak középiskolában alacsonyabb, mint a diplomások.

Az összefüggés az intelligencia és a felsőoktatás, kétségtelenül. De milyen okból, és hogy a vizsgálat - egy másik kérdés. Úgy tűnik számomra, hogy az egyetem nem az oka a nagy elme, és fordítva: a hatalom egy személy, annál nagyobb az esélye, hogy ő fog menni a főiskolára, mert „lehet, és mindenki csinálja” (c).

Mítosz 10. University of előnye, hogy fejleszti az agyat.

Jó érdekes munkát a fejlődő agy nem rosszabb. Bármilyen szellemi erőfeszítést csinálja. Az intelligens emberek mindig találnak valamit tanulni az élettől. Itt inkább azt szerepét játssza a vágy, hogy tanulni, hanem egy hely a tanulásra.

Azt már dolgozik öt év, és mindent tudnak? Ott wikipedia, szakmai fórumok, okos könyvek és olvasóterem. Self - szórakoztató, és nem nehéz.

Mítosz 11. Ki tudja - fog működni, akik nem tudnak - tanítani.

Ebben a cikkben, csak 10 mítoszok. ;-)




Kapcsolódó cikkek