5 Cautionary példázatok

Példabeszédek tanítanak és szórakoztatnak, lélegezni a népi bölcsesség, és egyszerű válaszokat bonyolult kérdésekre. Ezek mindegyike talál valamit a maguk számára:

A példázat a fő kérdés

5 Cautionary példázatok







Azon a napon, mintha a tervezés, a tanár megkérdezte minden látogató csak egy, a legfontosabb kérdést: „Mi fog történni a halál után?”

A tanár csak mosolygott, és nem felelt.
Miután a tanítványok megkérdezték, hogy miért mindig megriadt a választ.
- Észrevetted, hogy a túlvilági érdekli azokat, akik nem tudják, mi köze ehhez? Szükségük van egy másik élet, hogy örökké fog tartani - mondta a mester.
- És mégis, van élet a halál után, vagy nem? - Egy diák marad.
- Van-e élet a halál előtt, ez itt a kérdés - mondta a tanár.

Példázata ésszerűtlen munka

5 Cautionary példázatok

W evett egy vadász az erdőben, és találkozott egy favágó. Bent, a hosszú és nehéz fűrészelési kivágott fa. Az arcán verejték ömlött patak, és az egész teste súlyosan feszült. A vadász közelebb jött, hogy miért a munka halad olyan lassan és olyan hatalmas nehézséget.

- Igen a fűrész elég tompa! - Kértem a vadász a favágó. - Miért nem élesíti meg?
- Mit! - mondta a favágó, meglepetés nézi a járókelőket. - Egyáltalán nincs ideje erre, azt kell, hogy kivágták a 20 több fát!

És a favágó ismét elment dolgozni.

Erkölcs. kemény munka - ez biztosan jó, de ne felejtsük el időről időre megkérdőjelezik a hatékonyságát erőfeszítés - talán egy kis időráfordítás vagy pénz lehetővé teszi, hogy a munka elvégzéséhez gyorsabb és jobb.







A példázat a békét a szív

5 Cautionary példázatok

M aster azt mondta: „Amikor fiatal voltam, szerettem csónakázás. Volt egy kis csónakot, egyedül mentem úszni a tóban, és ott maradhatott az óra. Egy nap ültem csukott szemmel és meditál. Gyönyörű este vált egy mágikus reggel.

Hirtelen valami hajó ütött egy akna. Mint mérges voltam! Kinyitottam a szemem, és azon volt, hogy átok a személy zavart, de azt látta, hogy a hajó üres. A dühöm nem volt hová mennie. A akivel neki dobja ki? Nem volt más választása, mint hogy ismét csukja be a szemét, és megtalálni a belső békét.

Napkeltekor, sétáltam a központ belül is. Üres hajó lett a tanárom. Azóta, ha valaki megpróbálta bántani, csak azt mondtam magamban:
- És ez a hajó is üres. "

A példázat a gyönyörű cédrus

5 Cautionary példázatok

Az egyik kertben nőtt cédrus. Minden évben ő érlelt és nagyobb lett, és szebb. Ő csodálatos fejedelmi korona fölé tornyosult a többi fák, és leadott egy sötét árnyékot őket. De annál inkább nőtt fel, és nyújtózkodott, annál erősebb nőtt túlzott arrogancia.

Megvetően nézett le az összes, még egyszer kiáltotta parancsolóan:
- Vedd el ezt a nyomorult mogyoró! - És a fa kivágták a gyökér.
- Engedj el a környéken elviselhetetlen fügefa! Ez zavar engem az ostoba nézeteit - megrendelt máskor szeszélyes cédrus, a füge és ugyanerre a sorsra.

Elégedett magával, büszkén rázza az ágakat, arrogáns, szép nem hagyja ki:
- Tiszta körülöttem a helyén a régi körte és almafák! - fák és elment tűzifa.
Tehát nyugtalan cédrus megparancsolta, hogy elpusztítsa egyenként az összes fát, egyre az abszolút ura a kertben, ahonnan az egykori szépség maradt tuskók.

De egy nap, egy nagy vihar tört ki. Öntelt cédrus küzdött ellenállt neki, gazdaság gyorsan a földre erős gyökereket. És a szél, hogy nem felel az úton más fák, zökkenőmentesen lecsapott egyedül álló, szép, kíméletlenül törés, zúzás, és lehajolt a fenekét. Végül meggyötört cédrus nem tudott ellenállni az erőszakos támadások, ő repedt és a földre esett.

Leonardo da Vinci

A példázat az ablaktörlő

Erkölcs. ha van ott valami, talán nem lenne szükség rá?




Kapcsolódó cikkek