Lovaglás a hamu

Lovaglás a hamu. Elena Petushkova

Yelena Petushkova - az első nő az orosz nemzeti csapat díjlovaglás, Tisztelet Master of Sport, olimpiai bajnok, világbajnok díjlovaglásban és a 13-szor bajnok a Szovjetunió.

1957-ben Elena érettségizett kitüntetéssel letette a felvételi vizsgák a biológiai kar Moszkvai Állami Egyetem és a kapott ajánlatot tenni díjlovagló komolyan. Nagyon nehéz volt, hogy összekapcsolják tanulmányait a University of sport képzés - a lány volt felkelni 5:30 reggel fut az arénába, majd rohanás az egyetem. Nem engedményeket fiatal sportoló nem működik, akkor nem is mentesül a testnevelés. Szerelem a lovak, veleszületett kitartás és időben segítséget a szülők lehetővé tette, hogy ez a faj, amely több évig tartott.

Elena Egyetemen kitüntetéssel, és beiratkozott a doktori iskola a Gyógyszerészeti Intézet és a kemoterápia. 1964-ben a legjobb neki - ő is bekapcsolódott a vezetőedző Gregory Terent'evich Anastasyeva és megkapta a szerencsés ló - holló Trakehner mén hamu.

A karakter Ash nehéz volt, eleinte nagyon csípős, és adott még viselni egy nyereg. Idővel azonban makacs mén ismerte Helen, ragaszkodom hozzá, és együtt úgynevezett „idomítás” tette lehetővé.

Tizennyolc hónappal később, Elena az Ashes rendszeresen díjat nyert országos versenyeken. Ahhoz, hogy az Európa-bajnokság 1967-ben Helen kellett törzs és megvédeni disszertációját „Influence természetes imidazol vegyületek enzimatikus tulajdonságainak és az összehúzó izom fehérjék” a hat hónapos határidő előtt - egyébként késni védelmet.

A bajnoki Elena vette a hatodik helyen volt a legjobb a nők körében idomítás. Egy évvel később, az olimpián, köszönhetően a sikeres Helen Petushkova orosz lovasok kapott „ezüst” A csapatban ranglistán. Három évvel később, a vb Aachen, Elena Petushkova legjobbnak.

Az olimpián, 1972-ben Helen vette az ágyához, a hőmérséklet, és sántikált Ashes. Sportoló sikerült feküdni a napon, volt kihagyni döntő képzés és a ló sürgősen kezelni lábát. Beszéde alatt, Elena nagyon aggódik a Hamu és nem gondolt a győzelemre, de arról, hogy a ló fog állni. Azonban munkájának köszönhetően a pár a Szovjetunió csapat megnyerte az első helyet.

1973-ban, Elena Petushkova nyerte az országos bajnokságot, és az Európa-bajnokságon nyert arany és ezüst érmeket. Ebben a bajnokságban Elena találkozott sportoló Valery Brumel és hozzáment.

A következő évben hozott sok tesztelés Elena. Szó szerint egy hónapon belül az apja meghalt, ő elvált férje és szült egy lánya, Vlad. Mielőtt elhagyja a szülési szabadság, Elena meggyőzte az edző Anastasyeva nem adja át Ashes más sportolók, megígérte, hogy visszatér a lehető leghamarabb, és továbbra is a képzés. Sajnos, Anastasia maga beteg, és Ash, ló bajnok, esett egy opcionális sportoló. Két héttel a szülés előtt Elena kiderült róla, és követelte, hogy a ló maradt meg, rendelkezésre bocsátja a szükséges gyakorlat.

Egy hónappal a szülés után Elena ült a nyeregben. Neki képzés ítélték egy szeszély, és szinte nyíltan nevetett, amikor Elena kérte, hogy tartalmazza azt a nemzeti bajnokságot.

Elena nyerte meg a bajnokságot az első két helyen (a közép- és Nagydíj). Miután két és fél hónappal a szülés után Elena végre a vb Koppenhágában. Ő kapott egy „bronz” az egyéni versenyben, és hozta az „ezüst” csapat a Szovjetunióban.

Utoljára Ash Elena készült 1977-ben, majd visszatért a mén ménes, mint a gyártó, és a sportoló ment, ahol egy fiatal ló - Abakan. A két év során az előadások és Elena Abakani nyert „bronz” a World Cup, „ezüst” - az Európa-bajnokságon, és kétszer nyerte meg a bajnokságot a Szovjetunióban.

Sajnos, az utazás alatt a nemzetközi verseny 1980-ban, és ő Abakani súlyosan megbetegedett. Tartalék ló Elena nem volt -, mert Abakani volt még olyan fiatal! És ezért kellett újra dolgozni piros Khevsurs. Ismét kudarc követett sportoló. A ló megbetegedett isiász, szenvedett a fájdalomtól, és rohant a falakon, de mindezen intézkedéseket állatorvosok magyarázható játékos karakter a ló.

A bemelegítés a verseny előtt Khevsurs egy roham fájdalom esett a hátán, és eltörte a karját Elena. Minden további bemelegítés alatt és beszédet Elena összeszorította a fogait, a fájdalom, és futott a ló egy kézzel. Beletelt 42 hely, de elég idős ez az eredmény, hiszen az aranyérmet.

Amikor világossá vált, hogy Khevsurs beteg - Elena már nem beszélnek, de továbbra is a sport, mint egy edző és alelnöke a Lovas Szövetség.