4. fejezet leküzdeni az ellenállás

Ahelyett, amely lehetővé teszi az élet folyásának visznek minket a helyes irányba, sok küzd, hogy úszni az árral szemben. Azt feltételezzük, hogy meg kell küzdeni, hogy elérjék a kívánt eredményt, és menni előre. De ha ez a rossz döntés? Ha ez a természetes élet során segíthet kap, amire szükségünk van? Nem kétséges, akkor már nincs idő, hogy megtapasztalják a természetes állapotban a mozgás. Emlékezz néhány nap, amikor minden ment, mint a karikacsapás! Úgy tűnik, hogy Ön a megfelelő időben a megfelelő helyen, helyesen cselekszik. Most képzeljünk el egy átlagos napon. Milyen nap választaná? A fő akadály az a természetes mozgás - samosoprotivlenie ezt a mozgást.







Sietek, hogy tetszik: lehet elengedni az ellenállás, valamint minden más érzést.

Ellenállás megakadályozza halad előre az élet minden területén, különösen a területén a személyes fejlődés és a boldogság. Ha elolvasta az előző fejezetekben, az azt jelenti, hogy már van tapasztalata a kiadás a legkülönbözőbb érzések. Meg kell, hogy észrevette, hogy mennyi idő van szabad akarok lenni, de vannak esetek, amikor az egyetlen vágya -, hogy ezt a könyvet, és más dolog, nem számít, mit. Ez az ellenállás, hogy megakadályozza, hogy kövessük a jó szándék, akkor is, ha ők irányítják a saját jó!

Fontos megjegyezni a következőket: kiadás érzéseit ellenállás nem jelenti azt, hogy akkor, hogy mások irányítani magukat. De meg kell védenie álláspontját ellenállás nélkül. Ha valaha is gyakorolni harcművészetek, mint Aikido, Karate és Taekwon-do tudni, hogy a hit az ember öklét, meg fogja tenni magát a beteg. De ha egy ököl kissé ellazult - ellenállás nélkül - Van még egy kis erőt és energiát. Harcművészeti jól ismeri, ha az ellenség támad, nem ellenálló, akkor csomagolja az energiáját ellene ugyanaz. Ugyanez történik minden alkalommal, amikor mentesek lesznek a érzéseit ellenállás. Van nagyobb teljesítményt és az érzelmi stabilitás és a tartósság.

Mi ellenállás?

Előfordult már valaha egy rohanás a lelkesedés, hogy indul egy projekt, majd a közepén elveszíti minden érdeklődését vele? Ez az ellenállás. Ellenállás - egy darab ravasz és alattomos. Ez az egyik fő oka annak, hogy miért tesszük, amit akarunk, és nem vagyunk, akik szeretnénk lenni. Nagyjából, gyakran ellenállnak, ami igazán fontos. És ha valaki azt mondja nekünk, hogy mit kell csinálni, ez egy komoly oka ellenállás. Ez akkor fordul elő, ha hajlandóak vagyunk tenni, amit javasoljuk. Ellenállás káros nem hatékony és káros; Sőt, a tevékenység zajlik minden alkalommal, mert élünk, iga alatt „kell”, „kell” és a „kell”. Felszólító okoz tartós ellenállás.

Amikor meghallja, hogy kell-e vagy kell tenni valamit, hogy úgy érzi, ezt? „Nem! Ne mondd meg, mit tegyek! „Ugyanez történik, ha csinál magának. Amennyiben rendelése nekem: „Megvan a munkát a projekt” mi történik? Valószínűleg a következő: „Nem vagyok benne biztos, hogy kellene.” Vagy ha azt szeretnénk, hogy megszabaduljon a rossz szokás, és azt mondod magadnak: „Ne csináld ezt tovább”, a szokás is megerősítik, erősebbé. Ilyen a természete tudatunk. Nem szeretem hallgatni mások megrendeléseket. És mégis, továbbra is gyakoroljon nyomást a magokat, és aztán csodálkoznak, hogy miért annyira csúnya érzi magát, és nem érik el semmilyen eredményt!

Az első gyermekkori emlékek kapcsolódnak ellenállás. Először hallottam az ellenállást, amikor az egyik egyedül akart lenni saját magaddal, és nem játszanak az udvaron. Bár élveztem játszani a barátokkal az utcán, ezen a napon úgy dönt, hogy egyedül játszani a játékokkal. De a jelenléte a házban megakadályozta az anya, és elkezdett vigyen ki a barátok. Ilyen többször megismételjük, és gyorsan fejlődött a parázs viták tárgyát képezte. Hamarosan kezdtem gyűlölni játszik az utcán, és megpróbálta elkerülni őket minden rendelkezésre álló eszközzel. Anélkül, hogy szeretnének, az anya provokált bennem az ellenállás, hogy kommunikálni barátaival. Bár ez az ellenállás alkalmazása csak a saját „vidd”, sok éven át azt hittem, hogy én nem kommunikálnak másokkal, de ez egyáltalán nem igaz!

Ellenállás nyilvánul meg különböző formái, sokan nehéz felismerni. Talán elfelejtette fontos dolgokat. Vagy, hogy elkerüljék a szükséges és hasznos. Tegyük fel, hogy sikerül ragyogóan kiadja.

Kapsz egy csomó öröm a folyamatot, és úgy gondolja, hogy ez a legcsodálatosabb találmány az emberiség. De néhány nap után, hét vagy hónap alatt, akkor folyamatosan elfelejtette szabad vagy lusta megtenni, annak ellenére, hogy több mint egy pozitív személyes tapasztalat. Mi a baj? Mi történt? Te rendelkezett ellenállás. Akkor fordult a kiadás eladósodtak. szembenálló erő jöjjön létre az ilyen helyzetekben, amely egyenlő (vagy több) a hatalom, hogy amit tesz, megpróbálja elérni eredményeket.







I-hez némi ellenállás a leírások, amelyek segítenek felismerni, hogy abban az időben:

* Ellenállás hasonló próbálkozások, hogy húzza el a féket.

* Minden alkalommal, amikor úgy érzi, hogy szüksége van rá, vagy szükséges, hogy tennie kell valamit, ellenállást nem érez.

* Ellenállás - az ellenzéki erő, a valós vagy képzelt.

* Ellenállás - a nyomást a világon, amely szintén vissza lehet dobni.

* Feeling vagy a gondolat, „Nem tudok” - az ellenállás. Ahhoz, hogy az erők a tudattalan (szokás), hogy megtartja az érzékek igényel tudatos erőfeszítést. Eszméletlen erőfeszítést és ellenállás van.

* Ellenállás - ez csak egy program védelmét más programok (ezek a programok fogom fejteni Tizenkettedik fejezet).

* Ellenállás - ez az, amikor még nem döntött arról, hogy nem végez egy műveletet, de még mindig elvégzi, bár nehezen. Könnyíti meg a munkát, ez jobb - vagy nem mer tenni semmit.

„Harminc éve takarítás volt számomra elég feat utáltam tisztítás és rettegtem minden alkalommal közelítette meg ezt a szörnyű pillanat, most van egy teljesen motiváció a rend helyreállítása érdekében, és dobja ki a házból a régi szemetet először életemben lehet sétálni a lakásban, és nem megbotlik mindig igénybe ugyanazt otgovorke- nincs időm csinálni a tisztítást. És most dolgozom négy újságot, összesen 80 órát egy héten, és még mindig van ereje és ideje, hogy rendet a lakásban. Bár én már nem vagyok az a lány, aki tud futni fáradhatatlanul egész nap. De van valami, ami adta a Sedona módszer, - a szabadság „Terence O'Brien, Tokió, Japán

Ahhoz, hogy felszabadítsuk az ellenállás segítségével egy három lépésből álló módszer kiadás, akikkel találkozott az 1. fejezetben Vagy tegye fel magának a kérdéseket maguknak, vagy kérdezze meg, hogy a partner, akivel dolgozik a kiadás.

1. lépés: Hagyd, hogy az ellenállás most.

2. lépés: Tedd fel magadnak:

Szmog (la) Elengedtem az ellenállás?

Hogy engedélyezi-e magát, hogy megtapasztalják ezt az ellenállási nyomaték?

Szmog (la) veszem az ellenállás?

Csinálni? Mikor?

3. lépés: Ismételje meg az előző két lépést, ahányszor szükséges, amíg úgy érzi, ingyen.

Miután tisztában, hogy képes elengedni az ellenállás, akkor fel kell szabadítani, nem különösebben gondolni. Ne felejtsük el, hogy a két válasz is elfogadható - és az „igen” és a „nem”. Ön képes lesz arra, hogy elengedjük ezt az érzést, még ha a válasz „nem”. Ezért válaszoljon a kérdésekre nem sok gondolkodás. Lehetőleg ne meditálni hosszú a válaszokat, nem vitatkozni velük az előnyöket a felszabadulás a rezisztencia vagy annak következményeit. Bármi is a válasz, lépni.

Eleinte az eredmények nem túl nyilvánvaló. Azonban meglehetősen gyorsan (főleg ha kitartó), úgy lesznek egyre észrevehető. Előfordulhat, hogy néhány ellenállásrétegnek képest egy adott kérdésben, így időbe telik, hogy teljesen ingyenes. És minden réteg, ahonnan mentesül, örökre eltűnt.

Jane évekig tanfolyamon a tanulás megtervezéséhez az idejét. És így, hogy képes ostoba pazarolja az időt, és állandóan halogatni mindent a saját szavaival, „kivirult és a szaga.” De ahelyett, hogy kimeríti magát, Jane egyszerűen leadja ellenállás nesobrannosti. Felteszi a kérdést: „Vajon veszem idegenkedés erre a szörnyű munkát?” Aztán elindul a munka kis lépésekkel, fokozatos folyamat megszerzése gyorsulás és erő. Nem, az útjába nem kíséri a dallamos ének az angyalok, de ez tényleg könnyebb előrelépni. Ennek semmi tart.

„Mint minden más, a kibocsátás az ellenállás nem működik, ha nem akarod, hogy ezt komolyan - Jane mondja. - De ha tényleg részt, akkor nem teheti meg, hogy felismerje, mi a jó technika Elvégre érzést ad a mozgás, és megnyomja a látókörét. "

Három további módja, hogy megszabaduljunk az ellenállás

Mindannyiunknak folytat maga az ellenállás terhelésre, így könnyű megtalálni a saját környezet ahhoz képest, amit tapasztal ellenállást, és próbálja elengedni.

1. Nézz körül a szobában, ahol van most, és bármilyen tárgyat.

2. Focus ellenállás, az alábbi kérdéseket: „Lehet, (la) úgy érzem, az ellenállás ebben a témában?”

3. Most alkalmazni három alapvető lépéseket a release: szmog (la) elengedem? Elengedem? Mikor?

4. Ismételje meg ezt a gyakorlatot többször, majd tovább megy a dolgát. Észre fogja venni, hogy minél többet elengedni az ellenállás, annál könnyebb az élete.

Ez egy nagyszerű gyakorlat csodákat, ha volt egy nehéz idő, amikor dugóba, vagy megy át „csúcsforgalom” tömegközlekedési vagy csak azt, hogy úgy érzi, a természetes mozgás, és a „hogyan kell tölteni.”

Egy másik remek módja annak, hogy megszabaduljunk a rezisztencia - bevallani ellenállva, amit nem kell, akkor ellenállni, amelyek nem, nem kell. Ezután kövesse az alábbi eljárást:

Most kérdezd meg magadtól:

Szmog (la) I engedhetik meg, hogy menjen a rezisztencia

Elengedem? Mikor?

2. Most kérdezd az ellenkező kérdést:

Szmog (la) Elengedtem az ellenállás nem tartása?

Elengedem? Mikor?

3. Az átmenet az egyikből a másikba a kérdéseket, amíg úgy érzi, hogy az ellenállás gyengült, és eltűnt. És nézd könnyebb az adott művelet elvégzésére most.

Hasonló folyamat hasznos a kibocsátási és ha ellenállnak valami vagy valaki, hogy legyen. Csak cserélje ki a szót, hogy végezze el a szavak és kell.

Gyakran előfordul, hogy amikor mi próbált kitörni, de ez nem történik meg, akkor megértjük, hogy ellenállásba ütközött falra. Ha ez a helyzet, akkor szeretnék ajánlani még egy hatásos módja annak, hogy ellenállás leküzdése: lehetővé teszi magát ragaszkodnak a makacs ellenállás. Ha kap engedélyt, hogy amit már csinál térben jön létre az elengedést. Csak tegye fel magának a kérdést: Lehet (la) I engedheti, hogy tartsa be ezt az érzést egy kicsit? Gyakran előfordul, hogy ebben a pillanatban, és van értelme a kiadás. Ha az ellenállás nem múlik el teljesen, visszatér a felszabadító kérdések: szmog (la) kellett megszabadulni „ragadt”? Leszek szabad? Mikor? Fokozatosan át az egyik lehetőség, hogy egy másik: megengeded magadnak, hogy tartsa be, majd óvatosan hagyja magát szabadítani, ahogy általában szokta.

Bob leírja magát, mint az a személy, aki egy bizonyos ellenállás problémákat. „Valójában, én férfi vagyok meghatározni és céltudatos, de nem is olyan régen, én kiderült, hogy egy nap, amikor nem tudtam, hogy bármilyen döntést. Olyan volt, mintha az elmém csak nem volt hajlandó gondolkodni. De végül hadd pihenjen, és a helyzet kiegyenesedett. " Bob arról, hogy az ellenállás könnyű megszabadulni, vagy dip bele kérve magának a kérdést: Lehet (la) I engedheti ellenállni, ahogy én most?




Kapcsolódó cikkek