45 évvel ezelőtt Izhevsk égett egy örök láng a dicsőség - a hírek Izsevszki és Udmurt, Oroszország hírek

Városi tisztviselők követelte, hogy „ruha” a szám az ismeretlen katona. <Фото>

„Megtévesztett” Moszkva, annak érdekében, hogy elkerüljék a bürokrácia

45 évvel ezelőtt Izhevsk égett egy örök láng a dicsőség - a hírek Izsevszki és Udmurt, Oroszország hírek

45 évvel ezelőtt Izhevsk égett egy örök láng a dicsőség - a hírek Izsevszki és Udmurt, Oroszország hírek

- Arról, ahol lesz egy emlékmű, egyeztetett egyszerre, - mondja Tisztelet Artist Oroszország, Népi művész az Udmurt, Udmurt Állami Egyetem professzora, Peter Semenov. abban az időben - elnöke az Unió a művészek az Udmurt. - Aztán, mivel mellette az Állami Tanács nem volt építési terület: a helyén volt hullaházban. De úgy tűnik, a városi hatóságok már tudta, hogy idővel mindent meg fog változni.







Szerint Semenov, a teremtés az emlékmű járt sok nehézséget. Először is, szükséges volt, hogy eldöntse, hogy milyen lesz az emlékmű tekintve a stílus.

- Kultúra 60s még, hogy a gazdaság - a „délceg 90” - folytatja Peter Sadofevich. - halála után Sztálin, minden úgy tűnt, hogy megijedt, elkezdett a keresés az új formák, köztük - a szobor. És mi került szembe a dilemma: hogy egy emlékmű a hagyományos, realisztikus módon, vagy tisztelegni a divat, és hozzon létre egy absztrakt, szimbolikus? Mint látható, én nyertem az első lehetőséget.

Ahhoz, hogy elkerülje a hosszú levelezés Moszkva, amely volt, hogy hagyja jóvá a design a emlékmű, úgy döntöttek, hogy menjen a trükk: az összes értékpapír a Eternal Flame emlékmű tartott kert és park szobor.

- Így a Kulturális Minisztérium az Udmurt, Union of Architects, az Unió a művészek és a pártszervek a köztársaság vett teljes felelősséget vállal a jövőben az emlékmű - mind művészeti és ideológiai értelemben - mondta Semyonov. - Mi a neve, akkor galamb a medence a fejét. Emlékszem, amikor tapasztaltam a lehullott a felelősséget rám, én csak a harmadik év volt az elnöke az Unió Művészek.

45 évvel ezelőtt Izhevsk égett egy örök láng a dicsőség - a hírek Izsevszki és Udmurt, Oroszország hírek

- Boris, találkoztam Harkovban: tanulmányoztuk együtt, az Art Institute és élt egy szobában egy kollégium - Petr Semenov emlékeztet. - Azonnal észrevettem a sportos testtartás: Wolves komolyan érdekel a boksz, sőt szervezett ökölvívó szakasza az intézet. Vajon egy másik jellemzője: mielőtt Boris dolgozott druzhina és elvesztette szem alatt bűnügyi őrizetbe. De ahhoz, hogy egy jó szobrász, ő nem sérült meg.

45 évvel ezelőtt Izhevsk égett egy örök láng a dicsőség - a hírek Izsevszki és Udmurt, Oroszország hírek

Ahogy Volkov mondta egy interjúban Izhevsk ment, hogy elkerüljék a kommunikáció a saját anya-in:

- Amikor végeztem, gyakorlatilag nem volt megrendelés, a pénz is - Boris Volkov emlékeztet. - És akkor kapok egy hívást az osztálytársam Vova, és azt mondja: „Menj a helyemben Udmurt adjunktus a tanár egyetemi tanítani szobrászat, és még ott senki nem akar menni.” Szóval kihasználta ezt a lehetőséget, hogy elkerülje a Tiffany - nem egyezett mi volt a karakter. A feleségem és én vettem egy jegyet, és elment. Emlékszem tél volt, a fagy, és a platformon Izhevsk találkoztunk helyi művészek csak egy kérdés: „Milyen bolond, aki beleegyezett, hogy jöjjön hozzánk?”.

- Ami Izhevsk harcos, katona a banner elrendezés Volkov előtt létrehozott 1967 kiállítás „Big Volga” - mondta Semyonov. - És amikor az a kérdés, hogy mi lesz egy emlékmű az Eternal Flame, csak emlékezett a szobor.

Azonban, amint arra Zavoiskii, a pálya szélén a Kulturális Minisztérium tárgyalt másik változata a jövő emlék.

- Felajánlotta, hogy egyenesen egy emlékmű, hogy Eugene Kungurtseva, háborús veteránok és kétszer Szovjetunió Hőse - mondja Arkagyij Fjodorovics. - De, véleményem szerint, nem lenne rossz döntés. Végtére is, hogy megvédje az anyaországhoz, nem csak a hősök, hanem az első helyen - rendes katonák. Ezért, és úgy döntöttünk, hogy a Izhevsk katonák csenget.

45 évvel ezelőtt Izhevsk égett egy örök láng a dicsőség - a hírek Izsevszki és Udmurt, Oroszország hírek

Művészek szobor az úgynevezett „muholovom”

- Feltételei szobrászművész alkotása szinte nem volt, egy katona alakja természetes mérete - ami körülbelül 10 méter - vágású agyagból gazdasági udvarán Medical Institute, az egyetem közelében, - mondja Peter Sadofevich. - A munka az agyag nem szárad ki, a katona borította egy nedves ruhával és linóleum. Ja, és akkor ment Volkov tőlünk! Majdnem elsétált minden nap, és természetesen észrevette a hibákat, majd megvitatják azokat ülésein a művészeti tanács. By the way, míg a szobor az úgynevezett "Muholovom".







Szerint Semenov, Volkov fordult rossz farag a felső része a ábra: a vállöv, a nyak és a fej. Póz, amelyben van egy katona, anatómiailag meglehetősen bonyolult, akkor fontos, hogy megfelelnek minden arányban, figyelembe véve a méretét az emlékművet, és az a tény, hogy a polgárok felnézni rá.

45 évvel ezelőtt Izhevsk égett egy örök láng a dicsőség - a hírek Izsevszki és Udmurt, Oroszország hírek

- Ne felejtsük el, dolgozunk párttitkár ideológia Valentine Shlepotina mert ő szenvedett az a tény, hogy az összes Izhevsk festők és szobrászok kritizálják a munkáját Volkova, - mondja Peter Sadofevich. - Valentina Konstantinovna annyira aggasztja a helyzet, azt mondta, hogy azt mondta, hogy reggel az első dolog a tükör - egy katona áll egy póz, karok, valamint vet fel, hogy kitaláljam, mi baj a vállát!

Amikor a párt végül elvesztette türelmét a hatóságok úgy döntöttek, hogy meghívja a független szakértők. Jött két művész Perm, és megerősítette, hogy a szobor ebben a formában nem tud eltávozni, akkor le kell szednünk a váll és a fej. Ezután Wolves hívatta származó Nyizsnyij Tagil barátja, szobrász Nikolai Mikhailovsky. Felmászott állványzaton, és az összes korrigált. Az ábra lehetne küldeni a casting.

45 évvel ezelőtt Izhevsk égett egy örök láng a dicsőség - a hírek Izsevszki és Udmurt, Oroszország hírek

De kitört hatalmas botrányt megelőzően a casting az emlékmű. Emlékszik Arkagyij Zavoiskii végül jóváhagyja az elrendezés szobor volt az első titkára pártbizottság Az udmurt Valerij Marisov.

45 évvel ezelőtt Izhevsk égett egy örök láng a dicsőség - a hírek Izsevszki és Udmurt, Oroszország hírek

Marisov utasítást „ruha” a katona, mielőtt öntött vas. De Volkov és Zavoiskii döntött, hogy elhagyja mindent úgy, ahogy van a saját felelősségére. Soldier fel a terület hozzájárulása nélkül Marisovym - amikor Valery K. látta meg, az ablakon át (és a régi kormányzati épület közelében található a tér), már túl késő volt bármit is változtatni. Zavoiskii emlékeztetett, hogy majd az úgynevezett segéd az első titkár a regionális bizottság átkozott, és azzal fenyegetőzött, hogy megrovás. De a végén nincs büntetés követ. És izhevchane válaszolt a félmeztelen alak meglehetősen kedvezően.

45 évvel ezelőtt Izhevsk égett egy örök láng a dicsőség - a hírek Izsevszki és Udmurt, Oroszország hírek

- Monument szerelt gyorsan, két órán át, vagy három, - mondja Vjacseszlav Tecun. Tiszteletbeli építő Oroszország, Tisztelet Builder Udmurt. - Ő hozta a két autó: szabadonálló - lábak és a test külön - vállak, karok, fej és banner. Helyezzük az alsó oldalon, és rögzítse egy márvány talapzaton, majd telepített a tetején a felső rész. Mi együtt tartsa azokat révén különleges csapok és habarcs.

By the way, Volkov azt mondja, hogy mindaddig, amíg az építők voltak szerelve alsó része az emlékmű, ő is volt ideje, hogy egy nap a öntöttvas zászló. Ébreszd nem: ahelyett szerelők vicc banner felemelte a levegőbe, majd elnevette magát a rémült szobrász és állítólag még fényképezett ebben a pillanatban a memóriába.

45 évvel ezelőtt Izhevsk égett egy örök láng a dicsőség - a hírek Izsevszki és Udmurt, Oroszország hírek

Mi köti össze az Örök Láng Izhevsk és a Tomb az Ismeretlen Katona Moszkvában

Hogy a Karlutskaya területen Izhevsk

45 évvel ezelőtt Izhevsk égett egy örök láng a dicsőség - a hírek Izsevszki és Udmurt, Oroszország hírek

Egy „rajzolt” egy katona?

Újság „center” több, mint egyszer azt írta, hogy a katona az örök lángra öntve hétköznapi emberek. Például a szemöldök és arccsontja Boris Volkov másolt tanítványát, aki most él Malopurginskiy Udmurt régióban.

45 évvel ezelőtt Izhevsk égett egy örök láng a dicsőség - a hírek Izsevszki és Udmurt, Oroszország hírek

- Eljöttem, és Boris Kuzmich azt mondja nekem: „Vegye le a ruháit,” - emlékszik Szemjon Filimonov. - „teljesen levetkőzött!” - mondta, mikor félmeztelenül. De én nem értek egyet. Megadta egy bottal drapéria, kérdezte homlokráncolva harapni a golyó, így a csomók voltak, jól látható. Így ültem körülbelül egy óra.

Megjelenése után ez az anyag, hívtuk többször olvasók frissítések - mondják, nem csak a Filimonov mintául az emlék. Néhány hívó jelentő Volkov magát, valaki elfelejteni, hogy a modell a ismerős. A legvalószínűbb, Boris Volkov létrehozott kollektív kép a katonák, kölcsönzött bizonyos tulajdonságokat különböző diákok HUDGRAF.

45 évvel ezelőtt Izhevsk égett egy örök láng a dicsőség - a hírek Izsevszki és Udmurt, Oroszország hírek

Funk Brezsnyev kivágtuk a hivatalos krónikája

Örök lángját Izhevsk pontosan hat hónappal azután, Moszkva lobbant lángra lobban annak elődje - láng sírjánál Ismeretlen Katona Sándor kertben. A megnyitó a kapcsolódó érdekes történet.

Május 7., 1967 Eternal Flame fáklyát gyújtott a láng, izzó a Field of Mars Leningrádban. Moszkvában, s megmentette csak egy nap a relé, a fáklyát egészen követni egy folyosón. A Manege téren Georgia elfogadta a híres pilóta, Szovjetunió Hőse Alekszej Maresiev, akik megfeleltek a fáklyát a főtitkár az SZKP Leonyid Brezsnyev. Meg kellett tüzet gyújtani.

De a főtitkár nem volt ideje, hogy a fáklyát az égő - hangos taps és féltem Brezsnyev drámaian hátratántorodott. A tűz még égett, de a rossz pillanatban kellett vágni a hivatalos krónika. Azért éjszaka május 8, 1967 a végső jelentést a hírműsort ünnepélyes események mutatott szakadék: egy keretben főtitkára jön a Bronzcsillagot, és a következő már teljes ég a tűz.

Iratkozzon fel, és megtudja a hírt a honlapunkon, ahol kényelmes: