5. Javaslatok a fájdalom kezelése, fájdalomcsillapítás, pszichológiai tanácsadás

A taxis szeret beszélni. Találkozzunk a szálloda Barcelona, ​​ő kegyesen kinyitotta az ajtót előttem egy autó. Comfort első másodpercben váltotta a mindent átható fájdalom, ami véleményem, hogy ne kövesse a fizetési készpénz. A taxis megcsípte ajtómon karját. Ordítottam, mint egy iskolás megtudja, hogy a legjobb barátja ellopta a fickó, akivel kellett menni a bálba. A sofőr gyorsabban futott, mint Usain Bolt indul az olimpiai verseny. Most mi van?

Az egész világegyetem zsugorodott a méret a jobb kezem. Mentem már szállodában recepció, mintha semmi sem történt volna. Kínzó fájdalom megnyomása után egy acél autó ajtaját az ujjak nőnek. Azt erőltetett egy mosolyt, kissé emlékeztet vigyor mániákus, és sietett a szobájába, ami most kicserélte a békéjét.

Nem mertem pillantást vetett lapított kezét. Ha még mindig nézett rá, kiderült, hogy ő még mindig a helyén van, de gyorsan duzzadó szép forma, és tett egy friss benyomást egy autó ajtaját. Aztán eszembe jutott, amit a megélhetést.

Hipnózis a fájdalom ellenőrzés - ez nem valami természetfeletti. Használhatja ugyanazt a technikát, hogy azt kell ellenőrizni, hogy a fájdalom, vagy mások fájdalmát.

Először is, úgy döntöttem, hogy módosítsa a fájdalmat. Becsukta a szemét, és arra összpontosított, a fájdalmat. Úgy döntöttem, hogy jelölje meg a szín és a fájdalom első dolog, ami eszembe jutott - piros. Aztán rendelt neki, hogy a textúra - ez volt durva. A képzeletemben, a fájdalom formájában villám elágazás.

Vannak más módon módosíthatja a fájdalmat. Egy ember, egy komoly sérülés következtében egy motorbalesetben elszenvedett fájdalom a hát és a talpakon. Már majdnem teljesen megszakadt a gerincvelői idegek. Megkérdeztem tőle, mi a hőmérséklet lenne a fájdalom, ha nem volt a fájdalom, és hőenergiát. Azt válaszolta: „forrási hőmérsékletet”. Ő folyamodtak hipnózis, elképzelni, miként csökkenti a hőmérsékletet a kényelmes pont a hő és végül megszabadult az állandó fájdalom.

Aztán dicsérte a fájdalom egy numerikus skálán. Ha súlyos fájdalom megfelelt 10, húztam az érzéseimet 8. Aztán elképzeltem a fájdalom fokozatosan fordult élénk piros és halvány rózsaszín, majd egy sötétkék, és végül egy halványkék. Láttam lágyítja recés élek és textúra válik kerek, nem olyan éles. fájdalom szintje csökkent 8-6, és én nem gondoltam a „fájdalom” és a „szorongás” és a számok, formák és színek.

Tehát lementem 6, de mi a helyzet a daganat?

Még csukott szemmel, ahogy elképzeltem a hó a távoli múltban. A fejében a lebegtek a képeket én még egy gyerek játszik a hóban kesztyű nélkül. Persze, a keze elzsibbadt belőle. Én nem is döntetlen cipőfűző vagy kap a kulcsot az ajtó zsebében. Míg bemutató egy nagyon fényes, vettem észre, hogy a keze a két kéz úgy tűnt, hogy zsibbad és hűvös. Aztán bemutatta, hogy néz ki, mint egy egész hordó jéggel, és az erő hipnotikus meggyőzés elképzelt kefe sérült karját elmerült mélyen a hordó. És az első alkalommal, miután megcsípte a kezét (ami fájdalmas érzéseket a „csipetnyi”!), Kezdtem érezni magukat.


Fájdalom kezelésére segítségével memóriák

Ébredés emlékek, hogy Ön vagy a kémiai természetesen arra anesztetizált - egy nagyszerű módja annak, hogy felidézni egy érzés, zsibbadás. A memória a látogatás a fogorvos és egy lövés a gumi, ami után hirtelen, mint a karton hatása alatt érzéstelenítés és terjeszteni ezt az érzést a zsibbadás a megfelelő területen akkor csodákra. Egy fiatal lány, akivel dolgoztam, allergiás volt érzéstelenítés. Ő volt kiterjedt plasztikai műtétet végző személy hipnotikus érzéstelenítés.

Ismert pszichiáter Dr. Milton Erickson beszélt, amikor segített szenvedő nő által okozott fájdalmat gyógyíthatatlan rákot. Az orvos segített neki hipnózis alatt hagyja el a kimerült szervezet fájdalom és megy a másik szobába, hogy néz TV-t. Ez a tapasztalat hipnotikus „testen kívüli” azt jelentette, hogy ő is rendszeresen kapnak haladékot a szüntelen gyógyíthatatlan fájdalom kínozta őt.

Erős disszociációs néha előfordul egészen természetes, ha mi vagyunk a sokk. Valószínűleg ez a természetes módja, hogy egy nagyobb fokú ellenőrzést fölötte lelkileg.

Elképzeltem a testem fölött lebegtem, és látom, hogy a kezem rendben van, a duzzanat eltűnt. Amint be, hogy elkülönül a testét, fájdalom a csukló lesz még gyengébb. Így a disszociáció nagyszerű együtt dolgozni a fájdalom és a szorongás, vagy bármely más, erős és kellemetlen érzést.


Hogyan kell használni az agy képességeit, hogy gyorsítsák fellendülés

A hipnózis tökéletesen segíti az agy használja a lehetőséget, hogy gyorsítsák fel a helyreállítást. Ortopédiai műtét kefék, mint ismeretes, a fájdalmas, de az egyik vizsgálatban, a használata a hipnózis jelentősen csökkent a posztoperatív diszkomfort gyakori szövődmények is kevesebb.

Másnap kellett vezetni a kormány mögött több száz kilométerre, ami nem könnyű csinálni egy zsémbes ecsettel. Elképzeltem, hogyan pumpálják „gyógyító energiát”, és azt mondta neki, hogy gyorsabban gyógyul, mint bármilyen gyógyszer. Elképzeltem ezt az energiát a kezében egy hét, két, év, majd képzelni, hogy minden jó.

Másnap felébredtem, és megállapította, hogy az ecset érdekében. Impresszum ajtó minden elcsendesedett világosan kivehető, de a duzzanat és fájdalom a múlt. Brush tűnt elég részeg tetováló művész megütött sápadt hullámos mintát.

Később beszéltem az orvossal, és nem tudta elhinni, hogy a baleset másnapján ültem volán mögé. Szerencsére ő arra a következtetésre jutott, hogy semmi sem törött, de ez a tény meglepte.

A fájdalom olyan fizikai természetét, nem vitatkozom, de a fájdalomérzet mindig a lelki összetevőt is tartalmaz. Ha megváltoztatja a fájdalomérzetet, és megváltoztatja az utat azt tapasztalja meg. Például, a fájdalom, hogy valaki megtapasztalja a műtét után, hogy megmentette az életét, a felfogás nagyon eltérő lesz a fájdalom alatt elszenvedett értelmetlen támadás az utcán.

Kapcsolatos fájdalom nehéz szülés, a rák kezelésére és a baleset következményeinek, nagyban enyhíthető az alkalmazás a hipnózis. Ez nem jelenti azt, hogy el kell kerülni az orvosi beavatkozást. Te mindig megfelelően konzultáltak fájdalmat. Ez azt jelenti, hogy mindannyian tehetünk sokkal jobban ellenőrzés fájdalmat okoz, mint gondolnánk.

Mi azt javasoljuk, hogy vagy? Ha valaha is találkozik Barcelona beszédes taxis, ragaszkodnak ahhoz, hogy te magad nyitja és zárja be az ajtót. Hosszú távon ez sokkal kevésbé lesz fájdalmas.

Kapcsolódó cikkek