3. projekt és az osztály „miért írók kitalálni meséket”


„Miért írók találni egy mese?”
projektvezető

általános iskolai tanár

Smirnova Natalia Vladimirovna


PASSPORT projektmunka


A projekt címe: Miért írók találni egy tündérmese?

Projektvezető: Smirnov NV

Projekt típusa: információ, kutatás, kreatív.

A projekt időtartama: rövid távon: két hét,

Témák (ahol munkát végeznek): irodalmi olvasás

A készítmény diákok: 3 fő „A” osztály- 15

Előadók: Jan Arkhipova, Jegor Solovyov

Működési mód: határidő - off-óra


Képzés: bővíteni, finomítani és töltsétek be a gyerekek ismereteit irodalom élete és munkássága híres író.


Oktatási: fejleszteni beszélt nyelv, a képesség, hogy önállóan dolgozni a további irodalmat; kreativitás és a kommunikációs készségek a tanulók.


Oktatási: művelni személyes felelősséget végrehajtására csapatmunka; egységének erősítéséhez az osztály; megtanulják építeni barátságokat társaik.


Felszerelés: számítógép, iskolai és osztálytermi könyvtárak.

A termék a projekt: Group jelentésében védelmét a projekt az iskolai tudományos és gyakorlati konferencián.


Kialakulása készségek üzleti kommunikáció a csoportban,

képességek átruházása és bemutatása megszerzett tudást és tapasztalatot.

Fokozott motiváció a hallgatók oktatási tevékenység.

Képességek fejlesztése a kreatív tevékenység.


  1. Hipotéziseket.

  2. Csoportokba való osztás és kreatív választék hipotézisek felfedezni.

  3. A keresési információk kiválasztása tények alátámasztják azt a hipotézist.

  4. Jelentés a kreatív csapat a munka.

  5. Bemutató létrehozása.

  6. Teljesítmény az osztályban, az iskolában a tudományos-gyakorlati konferenciát.


Miért kitalálni egy tündérmese?

Minden gyermek szereti történeteket. És sokan ismerik őket a korai gyermekkorban. Mese feltalálta a varázsszőnyeg, és - az űrhajó. Hétmérföldes csizma - egy fő részére. Autók, repülőgépek, hajók - sok. Áthelyezés a világ vége? Nyissa ki a könyvet, és együtt a karakter azonnal találja magát egy csodálatos ország. Képesek vagyunk több, mint egy mese! Miért van még mindig találni egy tündérmese? Az öreg hirtelen bejelentette Hottabych, akkor Carlson, aki él a tetőn, Cheburashka? Miért felnőttek írni fikció számunkra gyerekek? Mi érdekli ez a kérdés, és úgy döntött, hogy némi kutatást a témában „Miért írók találni egy mese?” (Dia №1) tettünk szert számos hipotézis: (Dia №2)

  • Ahhoz, hogy híres lesz, és sok pénzt

  • tetszésök

  • Hogy a gyerekek nem voltak unatkozik

  • Megmutatni a szépségét az anyanyelv

  • Annak érdekében, hogy a leckét

Megvizsgáltuk a kiegészítő anyag lexikon, olvassa életrajzok és önéletrajzok híres mesemondó, tanulmányozta a munkájukat, megismerkedett emlékiratait kortársak kihasználta az internet és a szülők. A bizonyítékok arra utalnak, hogy számos álmodott dicsőség általunk ismert írók.

Versekben Puskin talált a következő sorokat:


„Én már emlékművet állított kéz nélkül

Számára nem zarastot népszerű nyomvonal,

Fölment a feje fölé a lázadó

„Nem! minden, amit nem fog meghalni! A lélek a szent lant

Saját hamu túlélni és pusztulás elfutni -

És én vagyok szép, amíg a hold alatti világ

Ő él egyetlen költő. "


Olvasás életrajz A.S..Pushkina felhívtuk a figyelmet arra, hogy „a vágy, hogy minél több pénzt lehet arra ösztönözte, hogy vegye fel semmilyen folyóirat. Tehát először álmodott egy újság, de amikor a sajtó nem engedték neki, az utóbbi egy évben az élet, a havi magazin „Contemporary” És mégis, a költő mondta. „Keresünk a Napóleon.”

Puskin maga bevallotta, hogy szüksége van a pénz, és adnak neki a munkáját: „Az életem Szentpéterváron, sem egyik, sem másik. Aggodalom akadályozza meg unatkozik. De nincs szabadidő, freestyle cölibátus szükséges az író. Köröznek a fény; feleségem nagyon divatos; Mindez megköveteli a pénz, a pénz lesz nekem a munkám, és a munka igényli a magányt. " És ha Puskin továbbra is indokolt, hogy kénytelen volt „kereskedelmi múzsája” ( „Az inspiráció nem eladó, de lehet eladni egy kézirat”), Lev Tolsztoj, könnyű szívvel kért 500 rubelt per nyomtatott lapot. Ötszáz rubelt, az úton, azokban a napokban voltak az éves fizetése egy kisebb hivatalos és a fiatal tiszt.

Körülbelül a dicsőség álmodás és a dán mesemondó, Hans Christian Andersen. 14 évesen, Anderson utazott Koppenhága; anya hadd menjen, mint remélte pobudet ott egy kicsit, és jöjjön vissza. Amikor megkérdezte az oka annak is megy, így ő és a házat, a fiatal Andersen egyszer azt mondta: „Ahhoz, hogy a híres” Glory hozott mesék, amelyek megvetette. De továbbra is írni őket, mert az ismételt újra segített neki eleget álom az utazás.

És az irodalmi tevékenység és Charles Perrault jön, amikor nagy társadalom jön a divat mese. Olvasása és hallgat meséket eggyé váljon a közös érdekek világi társadalom, hasonló csak olvasási detektív történetek kortársaink. Ne adjon meg egy mese stílusa, ismeretlen lett volna, hogy írjon tündérmesékben Perrault.

Láttuk, hogy ez a hipotézis megtalálta a visszaigazolást.

A hipotézis tesztelésére írásban saját öröm és a szórakozás a gyermekek számára. megtaláltuk a következő tényeket.

Alan Alexander Milne írni történeteket Micimackó Milne indult fia, Christopher Robin Milne.

Az első nagy mese - „Harisnyás Pippi” - Astrid Lindgren írta a lányát egy ajándék 1944-ben. Az ötlet a „Karlsson a háztetőn” is kéri a lányát. Astrid felhívta a figyelmet, hogy a nevetséges történetet Karin, hogy ha a lány egyedül marad a szobájába az ablakon át lép be egy kis vidám ember, aki mögött bújik a képet, ha benne a felnőttek. Úgy tűnt, Carlson - szép, okos és meglehetősen kövérkés ember élete delén. Astrid Lindgren gyakran ismételt: - Nem akarom, hogy írjon a felnőttek!

Ezek a szavak vált hitvallása életét, munkáját. Azt akartam írni, csak a gyermekek számára, mert teljesen egyetértenek a figyelemre méltó francia író Antoine de Saint-Exupéry, hogy minden ember gyermekkorától kezdve. „Szeretem a magányt és a szeretet könyveket. Szeretem a munkámat. Szeretem színház és mozi. Szeretek utazni, és szeretem, hogy jöjjön haza, miután az utazás ... és még egy dolog: én szeretem a gyerekeket ... "

Egy nyáron dolgozott egy kemping mennybemenetele. És hogy megnyugtassák szomjazó tapasztalat leválás, olvastam nekik különböző érdekes könyveket. És akkor hirtelen elfogy érdekes könyvet. Boring könyvek leválás hallani sem, és az volt a feltételezés semmi köze, de nem habozott kezdeni: „Az egyik városban élt egy krokodil nevű Gena, és dolgozott az állatkertben krokodil”. Több Nagyboldogasszony álom, hogy senki sem zavarta. Építs házat távol Moszkva, közel az összes és írni. levelet. levelet.

Szerint a legtöbb Nosov. az irodalom, jött véletlenül: a fia, és meg kellett mondani neki több és több történetet, vicces történetek neki és társainak óvodások. „Fokozatosan, rájöttem, hogy az írás a gyermekek számára - a legjobb munkát. Ez megköveteli a sok tudás, és ami a legfontosabb - a szeretet számukra. És a tisztelet. Rájöttem, amikor én felnőttem fia, úgy gondolták, hogy a gyermekek kell kezelni a legnagyobb tisztelettel, és nagyon meleg "

Tehát minden kezdődik gyermekkorától kezdve. Egy személy dönt valamit, hogy ő a vágy és képesség, majd megosztja a kreativitás másokkal.


„Annak érdekében, hogy bemutassák a szépséget anyanyelvüket” - ezt a hipotézist már mindenki által elismert.

„Red Sun” sétál „az égen az év minden napján,” csökkenti „a téli meleg tavasz.” „Egy hónap ... barátom”, „aranyozott szarv” áll „a sötétség a mély”, körülvéve számtalan csillag. Hatalmas szél hajtja a felhők nyájat, érdekel kék tenger, „fújja mindenfelé a szabadban.”

Puskin elítéli az öregasszony, a hozzáállást fejez ki ezeket a szavakat. Először is, azt mondja neki: „Én szidtam a régi nő”, akkor: „Egy másik idős hölgy scolds Forest”, „több, mint valaha az öreg nő vzdurilas”, „Ismét a régi lázadó”, „Mit csináljak az átkozott nő?”

Ne mese tanít? Ha tanítani, akkor mi? Nem kap egy felfogni, gondolkodás nélkül, nem értette meg azonnal. Miután egy adott leckét mesék észrevétlenül sorok között. Tanítják a kedvesség az emberek felé mutatnak jó érzések és törekvések. KI Chukovsky azt írta, hogy a célja a mesélő, és az első nemzeti - „emelni a gyermek az emberiség - ez a csodálatos emberi képesség aggódni mások szerencsétlensége, élvezze az öröm mások aggódni sorsa mások, mint a saját.”

Az akciók és a tettek mesebeli karakterek szembe szorgalom - lusta, jó - rossz, bátorság - gyávaság. A rokonszenvét a gyerekek mindig vonzza azokat, akik sajátos: az együttérzés, a munka szeretete, a bátorság. A gyerekek boldog, ha a jó győzelme, megkönnyebbülten sóhajtott, amikor a hős leküzdeni nehézségek és ott jön a happy end. Olvasás tündérmesékben, összehasonlítjuk magunkat a karakterek, vagy nem akar lenni, mint ők. Kapzsi let hallgatni egy mese „a Halász és a hal”, „A három éhes kölyke.” Ideges és félénk segítséget mese „A gyáva nyúl”; játékos és bízva segítséget "The Adventures of Pinocchio", szeszélyes - "The Princess and the Pea".


Miért jönnek, meséket?

Élni egy szép álom.

Ahhoz, hogy anyám hangja, tele szeretettel,

Színezés a világ színes tinta,

Szív tele kedvességgel.


Miért az emberek felér egy dalt?

Ahhoz, hogy élni jól éreztük magunkat.

Hogy egy nap egy csodálatos nap

A száz hang motívum ismert

Mi énekelt egy baráti kör.

Kapcsolódó cikkek