10 népszerű kérdésekre spanyol

10 népszerű kérdésekre spanyol

Hola, me llamo Alex. ¡Bienvenido a Bordo! Hi, a nevem Alex. Üdvözöljük a fedélzeten az úgynevezett spanyol semmiből! A tanulságok ki minden héten, így iratkozz fel a csatornára, hogy ne hagyja ki az érdekes tanulságokat.









Ma nézzük 10 hasznos és népszerű kérdéseket a spanyol. Ezek hasznos lesz nemcsak a diákok a spanyol nyelv, hanem az emberek, akik menni egy utazás vagy nyaralás a spanyol nyelvű országokban.

És kezdjük a legalapvetőbb kérdés, valószínűleg a legtöbb már régóta ismert és megcsípett kérdés. De nekünk csak meg kell vizsgálnia.

A második kérdés: Hol vagy? - De donde eres? - Ha ezt a kérdést, akkor válaszolni: ¡Soy de Rusia! - Oroszországból jöttem. vagy ¡Soy de MOZú! - Én Moszkvából.







Harmadik kérdés: Beszélsz angolul? ¿Habla inglés? vagy Beszél angolul? ¿Habla ruso?
Felhívjuk figyelmét, hogy van egy formális kérdés, inkább formális. Ha beszélni informális környezetben, akkor tudunk beszélni ¿hablas inglés? azaz hozzá, hogy a végén egy szót kezdve S [ESE].

Kérdés Four: Hol van a WC? - Donde está el baño? - Természetesen, ha sok nyomja, akkor meg fogja érteni szavak nélkül, de jobb, ha beszél, és nem mutatja meg. Különösen azért, mert ez egy nagyon jó design. A segítséget, akkor kérheti bármilyen kérdése van, mint például: Hol van a kijárat? donde está la salida?

Spanyolországban, akkor gyakran látni a jele, ezekkel a szavakkal: Salida

Kérdés Six: Vannak bank a közelben? Hay un Banco cerca? - megjegyzés is egy nagyon jó design, ez segíthet, hogy kérdezni bármely létesítmény vagy hely, ahol szeretne eljutni. Egy másik példa: Hay un supermercado cerca? - Van egy szupermarket a közelben?

Kérdés Seven: Hogyan kap a strand? Como LLEGO a la playa? vagy Como LLEGO egy el supermercado? Hogyan jutok el a szupermarketben?

Kérdés Nyolc: Kérsz ​​teát? ¿Quieres un té?

Akkor válaszoljon: Si -te igen vagy mondjuk így: Quiero el té con limón - Azt akarom, citromos tea

Kérdés Kilenc: Van pénz? Tienes dinero?

És a tizedik kérdés: Tudna nekem segíteni? ¿Me puedes ayudar?




Kapcsolódó cikkek