Világ sakk bajnok minden bajnok 1886 óta - Chess Online

Pár éve van egy új sakkvilágbajnok. Összegyűjtöttük az összes bajnok egy helyen, és egy kis leírást az egyes.

16 sakkvilágbajnok

Sakkozni több mint 125 éve. Ez alatt az idő hosszú, sokszor változó körülményekhez, a játék, és néha még a szabályait. Ezért teljesen természetes, hogy a válás kritériumai sakk-világbajnok különböző időpontokban is különbözött. Például idején Steinitz tornákat egyszerre több városban. Vagy például, a legerősebb sakkozó nem tudtak megegyezni, hogy fogadja a hívást, hogy egy sakk meccset a potenciális új bajnok, ha az ő véleménye, az ellenség még nem elég készség, hogy átvegye a címet.

Ami a mai napig, a feltételeket és részvételi feltételek a résztvevők a harc a bajnoki cím megváltozott sok szempontból. Tartott a különböző selejtező több szakaszból áll, ami után a két legerősebb játékosok találkoznak és versenyeznek egymással. És most nézd meg a listát a sakkvilágbajnok, és rövid tájékoztatást mindegyikük körülbelül akik áthaladtak a módja, hogy a bajnokságot.

Az első sakkvilágbajnok - Vilgelm Steynits. Születési hely - Praha, egész évben - 1836. Steinitz nyerte ezt a címet 1886-ban, majd megnyerte a játékot a fő riválisa - I. Zukertort. Steinitz létrehozott egy alapvetően új helyzeti sakkozni, és egy személyes hozzájárulását a fejlesztési ezen a területen.

B. Steinitz kezdett játszani tizenkét éves korában, de a lehetőség, hogy megjelenjen az ő ajándéka a fiatalember nem volt. Első sikerét sakk Wilhelm volt a győzelem a rendszeres partner a játék apja - tiszteletben sok rabbi. Komolyan jövő bajnoka kezdett sakkozni csak elérte a 23 éves kort év után vége a Polytechnic Institute Bécsben.

E. Lasker átvette szeretet ennek a csodálatos játékot egy bátyja Berthold Lasker, játszani kezdett 12 évesen. De az igazán profi, a jövő királya sakkot játszani kezdett csak az első tanév az egyetemen. A legerősebb felek figyelembe vették sakk végjáték és pozicionális értelemben. Karrierje során volt sakkozó nem csak dobja a játék egy pár évig, hogy vegyenek részt a filozófiai tudományok és a matematika.

Harmadszor bajnok a világon a sakk volt Jose Raul Capablanca. Kubában született 1888-ban. Címét megnyerte legyőzésével Emanuilom Laskerom a mérkőzés zajlott 1921-ben. Gyakran beszélt róla, mint egy kiváló sakkozó gép, mint Capablanca sakk különbözött briliáns technikával. Megtanultam, hogy játsszon a harmadik bajnok már a négy éves korában csak a folyamat megfigyelése apja játékokat.

Negyedik sakkvilágbajnok Alekszandr Alehin. született 1892-ben. Megtanultam az alapvető játékszabályokat, és megsimogatja Alekhine évesen hét év, hála édesanyja és bátyja. A. Alekhine volt egy tökéletes kombinációja a mester, és hitt sakk art. Az első játékos ért el sikereket a szentpétervári tornán 1909-ben, ez volt tehát, hogy a tizenhat éves, egy iskolás Moszkva nyerte, és elnyerte a címet Maestro.

Egy kicsit később, egy sakk játékos kezdi, hogy részt vegyen a szakmai versenyek magasabb szinten. A mérkőzés a világbajnoki cím Alekhine legyőzte Capablanca 1927 (Buenos Aires). Utána kétszer megvédte címét, tartva egészen haláláig.

Ötödik sakkvilágbajnok Maks Eyve lett. 1901-ben született Amszterdamban. Megtanulta az alapokat a játék a 4 éves kor kezdődött végző különböző amatőr bajnokságok - tizenkét év tagja lett a sakk-klub Amszterdamban. Ő kezdett játszani szakmailag a 18 éves. A mérkőzés a cím Euwe legyőzte Alekhine 1935, de után már két gyermek, ismét átadta helyét a bajnoki címet Alekhine.

Hatodik bajnok volt Mikhail Botvinnik. született 1911-ben. Először megismerkedett a játék 12 éves, akkor kezdődött a könyveket. Számos győzelem versenyek és bajnokságok a Szovjetunió terjesztett elő a fiatal sakkozó között a legjobb játékosok az országban, és hamar kiderült, hogy Botvinnik kész megtámadni a világbajnoki címet.

A match-torna a bajnokság zajlott 1948-ban (Hága, Budapest) és annak nyomon követése Botvinnik nyert, legyőzve a sakkozó, aki a második helyre került, 3 pontot. A verseny alatt a magabiztosan verte az összes rivális. Mert eredmények terén a sakk Botvinnik elnyerte számos érmet.

Hetedik bajnok is lett a szovjet sakkozó Vassily Smyslov. Megtanulta a játékszabályokat köszönhetően apja évesen hat év. Smyslov 3-szor találkozott Botvinnik a mérkőzést a VB. A cím a legerősebb sakkozók a bolygó értelme, hogy 1957-ben, de egy évvel később elvesztette a Botvinnik egy visszavágót.

Smyslov volt a győztes a nagyszámú világverseny európai csapatbajnokság és egy világbajnokságon.

Sakkozni Mikhail Tal tanult 10 éves, 16-Th lett a bajnok, a Lett évesen 21 - a bajnok a Szovjetunió. Tal lett a legfiatalabb világbajnok, megnyerte a címet 1960-ban, Botvinnik. Tal fémjelzi a játék volt agresszív, és állandó kockázatvállalási hajlandóság, ami lehetővé tette, hogy elérni a győzelmet, annak ellenére, hogy hamarosan, egy évvel később elvesztette újra.

Tigran Petrosian - a kilencedik sakkvilágbajnok. 1929-ben született Grúziában. A fiú megtanult játszani a 11 éves, 16 évesen ő lett Grúzia sakk bajnok. Szakmai sakkozó játszani kezd költözés után Moszkvába.

Győzelem Mikhail Botvinnik, Petrosian nyert 1963-ban, az ő bajnoki cím tartott időtartamra tartó 6 év. Az ő eredményeit a sakk, Petrosian elnyerte számos érmet és dekorációk.

Boris Spassky - a tizedik sakkvilágbajnok. Szpasszkij megtanulta az alapokat a játék az 5 éves kor. Ő az első tagja lett a Szovjetunió bajnokság 1955-ben, ugyanebben az időszakban, ő nyerte el a címet nagymester (17 éves). Így a játékos abban az időben lett a legfiatalabb nagymester az egész sakktörténelemben. A verseny a világbajnoki származó Szpasszkij, Petrosian nyer 1969-ben, és tartja a bajnoki címet a tizedik 3 év alatt.

tizenegyedik cím sakkvilágbajnok Robert Dzheyms Fisher kapott. akik úgy ítélték csodagyerek és zseniális. Tanult meg játszani a hat éves kor. A tizenkét éves korában Fischer lesz a bajnok amerikai 15 év - Nemzetközi nagymester. Senki sem előtte az ilyen fiatal korban nem éri el ilyen magas eredményeket. Fischer világbajnok lett 1972-ben, miután a győzelem Boris Spassky.

Anatoly Karpov - a tizenkettedik sakkvilágbajnok. Sakkozó, született 1951-ben, megtanult játszani, amikor még csak 4 éves. Erős mester éves korában kezdődött, 15 éves, 18 évesen lett a bajnok sakkozó a junior torna nagymester cím volt a 19. Mindaddig, amíg Karpov lett sakkvilágbajnok, ő volt a győztes számos nemzetközi versenyeken. Ligában 12. világbajnoki címet kapta 1975-ben. Anatoliy Karpov messze meghaladta más jól ismert játékos a történelem, a győzelmek száma, amelyek nyerték meg neki, számos nemzetközi versenyek, játékok és versenyek.