Szabályzat amatőr boksz

A világban vannak közös szabályok a mérkőzést az amatőr ökölvívók által jóváhagyott Nemzetközi Szövetsége Amatőr ökölvívás (AIBA), valamint a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB).

Az új szabályok az ökölvívó verseny

A legfontosabb változások a szabályok az ökölvívó:

1.Boksery lehet ökölvívó sisak nélkül
2.Electronic bírálat törlésre kerül. Pont figyelembe kell venni a szakmai ökölvívó rendszer.

Key részleteket a szabályokat.

Ifjúsági fiú - 12 éves
Egy átlagos fiatal férfi - 13-14 éves
idősebb fiúk és lányok - 15-16 év
juniorok és a lányok - 17-18 éves
felnőttek és a nők - 19-40 év

Számának korlátozása harcok egy bizonyos ideig, kortól függően.

Fiatalok 15 év alatt: 2 mérkőzés 30 nap
Fiúk és lányok 15-16 éves korig: 3 csatát 15 nap, 30 nap harc 5
Juniors és felnőttek (nők és férfiak): 4 küzd 15 nap, 5 nap, 30 küzd.
Kezdők indulhat csak 3 hónap után képzés boksz.

A szabályok szerint a AIBA a nemzetközi versenyben is részt vehetnek a sportolók nem kevesebb, mint 17 és nem régebbi, mint 34 éve.

Minden verseny tartanak az olimpiai rendszer - lő. A különböző csoportok a sportolók csata alakult a következő képlet szerint:

- 1 bites és a fenti 3 menetben 3 perc

Magyarországon abszolút bajnoki küzdelem formula 3 kört 3 percig. Amennyiben a verseny felett a regionális szinten, a fiatal férfiak 15-16 éves, junior, felnőtt nők és harcolni megy nettó idő, azaz a különböző leáll nem készített a csatában. Körök között mindig 1 perc pihenés.

Versenyek személyes, csoportos, egyéni és csapat.

Az egyéni versenyeken győztes bokszoló, aki megnyerte a döntőben. Kezdve 4 ülőhely és alsó helyeken vannak elosztva száma nyer.

A személyi csapatverseny győzelem is függ a pontok száma. Victory - 7 pont, második helyen - 5 pont, harmadik helyen - 3,5 pont minden nyerni az elődöntőben 1 pont. Döntetlen esetén az pont a győztes csapat nyert több, mint az első, stb helyen.

Fiatal férfiak végezhetnek csata fiatalok szomszédos született. Juniors 18 év vehetnek részt felnőtt versenyeken. Megengedett, hogy végezzen harci kapcsolódó sport kategóriában. Boxer 1 mentesítés hagyjuk doboz mesterek a sport. beleértve világszínvonalú. Minden esetben nem szabad egynél több csatát naponta.

Nem versenyezhetnek boxer szerelmesek, vegyen részt a versenyeken szakemberek.

Bármilyen versenyek és harcok által kiszolgált zsűri összetétele a következő. Főbíró érvényesíti a versenyszabályokat és meghozza a végső döntést az összes technikai kérdés. Touch bírók értékelik bokszolók fellépés és döntést hoz a kimenetele a mérkőzés. Hivatalos versenyek szolgálnak 5 oldalbírók. Ez lehetővé tette 3 bíró, de a verseny nem lehet magasabb, mint a regionális szinten. Az időmérő nyilvántartja az idő és a mérkőzés jelző csengő. Bíró informátor jelentett az információt az események a szünetekben körök között. A játékvezető érvényesíti versenyszabályokat közvetlenül bokszoló a ringben, és ad parancsokat nekik. A bírák a párt végrehajtásának nyomon követése az összes szabály előtt bokszoló a ringben. Supervisor figyeli a műszaki és gazdasági verseny felszerelés. A technikai kiküldött tagja Szövetsége Magyar boksz versenyek, ami a párt lehet elnyerte a „Master of Sports Magyarország.”

Versenyek szolgálhat bírók és játékvezetők a női és férfi. Játékvezetők gondozó szakemberek nem jelenhet meg az amatőr versenyt.

Bíró használ három csapat csata a szolgáltatás, „stop”, „doboz”, „brejk”. Megjegyzések és figyelmeztetések kíséri gesztusok a játékvezető, és a bírók érteni bokszoló.

Attól függően, hogy milyen típusú megsértése boxer kaphat a játékvezető figyelmeztette, figyelmeztette vagy kizárják. Ha kisebb jogsértések játékvezető megállítja a küzdelmet, és egy pont a bokszoló, a második pedig a szünetben. Három pont ugyanazon megsértése maga után vonja figyelmeztetés. Ha a megjegyzésre történik bűncselekmény, amelyre a bokszoló már kapott figyelmeztetést, maga után vonja a második figyelmeztetést. Három figyelmeztetés - kizárás. Minden figyelmeztetés meg kell állítania a versenyt, és értesíteni róla a bokszoló és az egyes oldalsó bírók. A figyelmeztetés lehet követni után azonnal egy durva megsértése. Miután különösen durva vagy szándékos megsértése azonnal követi a kizárás. Minden figyelmeztetés, amely magában foglalja a töltés extra pontokat az ellenfél.

Alacsony fúj, dudorok térd, láb.
Strikes váll, alkar, könyök.
Ütő nyitott kesztyű, a csukló, tenyér éle, fonák.
Kísérletek a hátán, feje mögött, a vesék, a nyak hátsó részén.
Fulladás, birkózás, rámenős, kezében az ellenfél.
A kötelek a támadás.
Szorította az ellenfél fejét a kötelet sorban.
Hurkok, tekercsek, navalivanie az ellenfél.
Alsó pályák és merülés, veszélyes mozgását a fejét.
Bilincs ellenfél karját feltűnő.
Fúj a fekve vagy emelkedő ellenfél.

Passzív védelem, hátat fordított az ellenfél.
Felesleges hívások és sértéseket.
Amennyiben nem tesz eleget a játékvezető.
Agresszív viselkedés játékvezetők.
Köpködés sapkák.
Tartása a kar az ellenfél arcába.

mérkőzések eredményei az alábbi:

A győzelem pont (IN). Érintsd bírók száma határozza meg a bokszoló pont.
Megtagadása, hogy folytassa a harcot (OTC). Boxer önként feladja a harcot. Megtagadhatja a második, dobta be a törölközőt.
Winning Tekintettel az előnyök (PL). Ítélni, ha az ellenfél kihagyott egy nagy száma, fenyegető egészségi állapota és az játékvezető számít neki a legnagyobb számú knockdowns megállapított szabályokat. Attól függően, hogy a kor és a képesség lehet 1-től 3 szándékkal bíró. Ez akkor is jár, ha a különbség hiányzó vagy hatásainak egyik versenyző (elektronikus bírói) a kezdete az utolsó fordulóban a 20 pontot. A fiatal férfiak és nők 15 pont.
Képtelenség, hogy továbbra is harcolni (LNB). Ha ennek eredményeképpen nem haladja meg a szabályokat a harcot a bokszoló nem tudja folytatni a küzdelmet egy sérülés miatt, a győzelem jár a bokszoló, aki abban az időben a leállás szerzett több pontot (ha a harc tartott több mint egy kör). Az orvos határozza meg, vagy a bíró konzultációt követően az orvos.
Win kizárással (DSC). Ha harc közben az egyik bokszoló kizárták, a győzelem oda ellenfelét. A játékvezető határozza meg.
Knockout (TC). Az egyik vadász eredményeként egy kihagyott szélütés nem tudja folytatni a küzdelmet 10 másodperc alatt. A játékvezető határozza meg.
Sorozatban által hiánya ellenfél (AES). Boxer a ringben teljesen kész a harcra, és az ellenfél a második felhívás a gyűrűt, és üti a gong 3 percig nem, vagy nem áll készen a küzdelemre. Ez a győzelem jár akkor is, ha az egyik bokszoló nem súlyú vagy kilőtte az orvos a harc előtt.
Döntetlen. Ez csak akkor lehetséges, ha az előre meghatározott a „rendelet a versenyeken.”
A győzelem a döntést a versenybíróság. Meghatározni a vita esetén (nem értés a játékvezető, a hiba az elektronikus pontozási rendszer, stb.)

Váratlan helyzetekre. Ha az eset befolyásolható a főbíró, előfordul az 1. vagy 2. forduló, a harc halasztani az egyeztetett időpontban, „rendeletek a versenyt.” Ha jött után 2 kör, a küzdelem akkor tekintendő befejezettnek, és a győztes határozza meg a pontszámot idején az eseményről.