Hogyan vásároljon egy autó az aukción

Minden autós egy álom gép. Ez az autó általában nehéz vagy lehetetlen vásárolni Magyarországon a hivatalos forgalmazók, akik úgy döntenek, hogy végre egy korlátozott körét, amelyek célja a közepes magyar vevő. Persze, akkor kérjen segítséget az úgynevezett „szürke” kereskedők. hogy hozza rendelni szinte minden modell, és mint egy teljesen új és használt. Egy másik módja, hogy a kívánt autó megvásárolni az internetes aukciós ah. Ma elmondjuk, hogyan kell autót venni az árverésen, kedvező feltételekkel.

Autó az aukción

Először meg kell határoznunk a sorrendben, hogy melyik aukciós akkor keresnek egy új „vas ló”. Ha az álmod - egy autó a japán márka, a figyelmet kell fordítani az online árverés Japánban. Ha a készülék - egy radikális „amerikai”, akkor keresünk aukciók tartózkodási engedélyt az Egyesült Államokban. Ha esett a választás az „európai”, akkor figyelembe vesszük a javaslatokat a nyugat-európai internetes oldalán ah. Ezen kívül vannak olyan nemzetközi aukciós hálózat irodái sok országban a világon. Ezek közé tartoznak különösen vonatkozik Manheim.com, van saját arzenálját mintegy 140 aukciós oldalakon két tucat országban szerte a világon, mint például az Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Ausztrália, Olaszország, Franciaország, Kanada és mások.

A különlegessége az online aukció, hogy a kereskedelmi kocsijába csak engedéllyel kereskedők. Sőt, egyetlen honlapon ah ez az erőforrás feltöltött gépeket adtak el kereskedelmi rendszer - a (többnyire kora autók - 3-5 év). Azok számára, akik szeretnék vásárolni egy „kopott” az autót az olcsó, akkor menjen a honlapon és az online aukciós Copart, amely a legnagyobb észak-amerikai lefolyás autók fogott teljes közúti szállítást tnom esemény. Természetesen van még néhány kevésbé érintett autóbalesetben ahonnan akart megszabadulni az egykori tulajdonosok. Általában a javaslatokat a vásárlás egy új autót, vagy eltörik a aukció - tizenkettő egy tucat. Hogyan válasszuk ki a megfelelő kocsit? Ez megmondja később.

Tanács №1. Mivel s online aukciós értékesítésére az autók a tétel a hálózat, meg kell azonnal levágta az úgynevezett sayty- „páros”, vagy „szürke kereskedők híres helyek. Például, ugyanaz a Manheim lehet klónok, amelyek foglalkoztatnak csalókkal, akik a jól ismert név, és alkut nem létező autók. A „szürke kereskedők” azok a területek, amelyek hivatkoznak egy hamis engedélyt jogi internetes oldalak és az, hogy állítólag lehetővé teszi számukra, hogy a tranzakciók az értékesítés gép a hálózaton.

Ezért alaposan ellenőrizze az összes bemenet online aukciók. és még jobb - igénybe legitim oldalak eredeti igazolások és engedélyek cégek világszerte elismerik. Néha jobb, hogy az idő, és nézd meg a forrás, mint sírni az elveszett pénz. Ellenőrizze egyszerűen akár listájának megtekintéséhez Company partnere a hivatalos honlapján az online aukciós s vagy levelet írni, hogy az ügyfélszolgálat, hogy erősítse meg a létezését a partnerség egy oldal, amelyen szeretne vásárolni egy autót. Magyarországon, az úton is vannak olyan helyek, amelyek részt vesznek az ilyen jellegű szolgáltatások (pl Carwin.ru).

Ezen a listán fel kell tüntetni a nem csak a kár, hanem hibákat szalon, valamint, ami még fontosabb, az állam a technikai „töltelék” gépek.

Aukció lista Toyota Land Cruiser

№4 Tanács. Kiválasztása után az autó, tét az állomány (megjegyzendő, hogy ezen az árverésen, ahol harcolni a többi vevőt, vagy a bűnözők, ami emeli az árat). Ha eléri a határértéket a tervezett mértéke, hanem fogja találni, hogy más ajánlattevők megharagítják - megy ki a harc a tétel. Mintegy pénztartalékoknak azt jelentette, hogy nem csoda, hogy - miután minden aukciós piactér veszi jutalékot függően az autó értékét. Például, ugyanaz a Manheim auto értéke a $ 10 000 veszi jutalékot 160-260 dollárt, de egy autó többet ér, mint $ 20 000 - 380-580 dollár. Emellett fontos megjegyezni, hogy a költségeket a tétel a honlapon megadott, lehet inkább átlagos, mint a végső. Egyes aukciós oldalak közötti különbség a jelzett ár a tétel és a tényleges költség az autó 1-2 00 000 dollárt.

№5 Tanács. Mielőtt aláírja a szerződést az aukciós platform vásárolni / eladni, és az azt követő a jármű beszállítása, figyelmesen olvassuk el a jogi megállapodás részleteit. Világosan kell előírni az olyan tényezőket, mint a szállítás garanciák (általában önérzetes erőforrások garantálására az autók a formában, amelyben nem szerepel az aukciós lapon) költségek kifizetése a szállítási és egyéb szállítás közbeni sérülések (normál cég veszi ezeket a költségeket magukat), szállítási idő (általában a közlekedés körülbelül egy hónappal a tranzakció dátuma). Azt is meg kell határozni azt a határidőt, a visszatérés a betét, ha meggondolja magát, hogy vesz egy autót. Normál gyakorlatban, ha az aukciós platform biztosítja a visszatérő előleg tekintetében a költségek banki átutalás.

A Ferrari az aukción

Amikor az autó álmai, vásárolt az aukción, fogják szállítani az ajtót, ellenőrizze a rendelkezésre álló dokumentumot, a gépjármű regisztrációs okmány (TCP), az utas vámáru-nyilatkozat és a nyugtát díjfizetés és hasznosítása díjat. Ezek a dokumentumok akkor szükség van a termelés az autó regisztrációs MREO.

Kapcsolódó cikkek