Harvard lépés teszt

Harvard lépés teszt egy módja annak, hogy értékelje, hogy mennyire fizikai reakciója útján gyakorolja a szív- és érrendszerre.

Ezt a vizsgálatot 1942-ben találta fel a tudósok a Harvard Egyetemen, innen a név. Step tesztet használják, hogy értékelje a fizikai kapacitás előtt, hogy dolgozzon ki egy programot a sporttevékenységek, mint a futás, és indítsa el a képzés, valamint értékelése.

Hogy az a lépés teszt?

A kísérletekhez a vizsgálat, hozott érintse meg platform magassága körülbelül 35-50 cm (magasabb a férfiak és a nők alább) vagy lépést választjuk, a megfelelő magasságban. Ezután 5 percig végrehajtja szokásos emelés és süllyedés a platform vele, vagy alap-lépést a jobb lábát. Általában szükséges elvégezni a négy tétel:

1. hozott egy lépés a jobb láb
  2. helyettesítő a jobb lábát a bal
  3. húzza a földön jobb lábát
  4. majd a jobb, hogy bal alsó lábszár.

Ebben az esetben, és örömet és bánatot végzik bizonyos mértékben: 30 percenként mozgását. Azaz 5 percen belül lépésben vizsgálatot kell mászni egy lépés platformon vagy fokára 150-szer. Ennek megfelelően időben meg kell, hogy jöjjön le.

Akkor meg kell, hogy üljön le, vagy bármilyen más alkalmas helyen és számítanak az impulzus a második percben. impulzus mérést 30 másodpercen belül, a második, a harmadik és a 4. perc pihenő.

Ez azt jelenti, hogy a második perc pihenés edzés után, a pulzusszám mérése 30 másodpercig, majd 30 másodperces szünetet, majd ismét 30 másodpercig, a pulzus mérése, újra fél perc szünet, és újra a 30 másodpercet kell tekinteni a szívverés. Ennek eredményeként, az értéke meg kell hagyni a 3. ábra a szívfrekvencia 30 másodpercig.

A képlet, amelynek kiszámítása lépésre teszt index a következő:

Ahol t az idő, a vizsgálat időtartama (ebben az esetben ez 5 perc), és az F1, F2 és F3 azok az adatok impulzus mérési során a második, harmadik és negyedik pihenést rendre.

Van is egy egyszerűsített képlet kiszámításához a Harvard lépésben vizsgálati index, amely során használt tömeges felmérések:

Itt f, a szívritmus és a t felel emelkedési idő másodpercben.

Felhívjuk figyelmét, hogy a tompított lépés teszt egy test esik viszonylag nagy terhelést a szervezetben. Ezért a szakértők azt javasolják halad a Harvard lépés teszt csak az emberek jó egészséget vagy a profi sportolók.

Lényegében a kiértékelés Harvard milyen gyorsan a test talpra után egy rövid, de intenzív terhelés. Ennek alapján elfogadott indikátorok működését a kardiovaszkuláris rendszer. Endurance attól függ, milyen gyorsan a keringési rendszer visszatér a normális ritmus a munka után egy nehéz teher.

Segítségével a Harvard teszt, akkor nyomon követheti a csökkentés mértékét, vagy növelje fitness, például szünet után a képzésben.

Értelmezése paraméterek lépés teszt index:

kevesebb, mint 55 - Gyenge fizikai;

55-64 - átlag alatti;

65-79 - átlagos fizikai;

80-89 - jó fizikai állóképesség;

90 és több - a nagy fizikai felkészülés.

Néha lépés teszt eredményét, és eléri, hogy a 170. De ezek az eredmények csak akkor képesek magas szintű sportolók, akik szentelik sok időt állóképességi edzés, például maratoni futók vagy cross-country versenyzők.