Egy csésze adta Abidal! Nemes gesztus Karlesa Puyolya és egyéb események, hogy emlékezzen

„Barcelona” negyedik alkalommal nyerte meg az európai bajnoki trófeát a harmadik alkalommal - az elmúlt hat évben. Hosepa Gvardioly között lép a világ futball történetében, mint az egyik legfényesebb és legsikeresebb csapatok. A döntő a „Wembley”, amelyben a „Leopard” kiválogattam a „Manchester United” Mi fog emlékezni a nyolc nagy események, amely rögzítette a „szovjet sport”.

LONDON FINAL - a legdrágább

1. Végső a „Wembley” fognak emlékezni, mint a legdrágább a történelemben. UEFA kritizálták tavaszi túlzott jegyárak. Legolcsóbb elsüllyedt a stadion költsége 176 fontot (körülbelül 8300 rubelt). A legdrágább a hétköznapi rajongók - 326 fontot (körülbelül 15 300 rubelt). Egyes jegyek a VIP-tribün elérte a 4,7 ezer font!

Londonban, ahol szombaton profit mintegy 120 ezer rajongók a „Barcelona” és a „Manchester United” szerint a legújabb kutatások, gazdagítják a gazdaság rovására a végső 52 millió euró.

Blatter nem jött Angliába

Top gólszerzői „MJ” Ne nyomja meg a licit

3. Amikor ezt látja, hogy a legjobb góllövő a nemzeti bajnokság nem kap a csapata megpályázta Bajnokok Ligája döntő tisztán sport okok miatt? Ez nem lehetséges, de a tény az, hogy ez történt múlt szombaton a „Wembley”.

Bolgár csatár Dimitar Berbatov, osztva a babérjain a Premier League gólkirálya Carlos Tevez a „Manchester City” (20 gól) a tavasszal elvesztette a helyét a szíve „MJ” - túl tört 22 éves mexikói Hernandez fürge. De ahhoz, hogy a bolgár nem nyomja a tét a Bajnokok Ligája döntőjében - ez nem számított senki.

Szerint a Sir Alex Ferguson, Berbatov jelen volt a stadionban, de egyik sem az újságírók nem látja. Most a jövőben a csatár a „MJ” vásárolt „Tottenham” 30 millió fontot, megkérdőjelezhető.

„MJ” uralják az első tíz perc

4. Rajongói „Manchester United” van valami, amire büszkék lehetünk: Ferguson csapata kiadott egy őrült labdarúgás az első tíz percben, rohanó megfojtani „Leopard” a kiindulási sípot. Düh, amellyel „MJ” megragadta a torkát az ellenfél, remegés. A Xavi, Iniesta és vállalati keselyűk lecsapott a két-három angol, nem teszi lehetővé számukra, hogy fejlesszék a támadás; Rooney karcolás labdák jogvédők és azonnal rohan a kapuhoz. És Messi, ez idő alatt alig volt képes megérinteni a labdát.

- „United” kezdett nagyon erősen. És az egyetlen módja annak, hogy megtörjék a „Leopard” - teljes nyomás az egész területen, - mondta a mérkőzés után, vezetőedző: „Liverpool” Kenny Dalglish. - Meg kell bilincselve magát az ellenfél, hogy ne veszítse el őket egy pillanatra. Sajnos, ez nem lehet csinálni 90 percig. Ennek eredményeként a „Manchester” bebizonyította, hogy csak a legelején és a legvégén a játék.

Xavi ad leckéket Carrick

5. Amint „Leopard” a 11 percében megtartotta első támadást, minden a helyére került. „Barca” szinte azonnal hozza a százalékos labdabirtoklási a szokásos 65.

Az egykori angol edző, a holland „Twente” és a német „Wolfsburg”, és most «Daily Mail» szakértő Steve McClaren, az összes köszönhetően Lionel Messi.

- Amikor megállt Messi kapja a labdát, ő lemondott támadás középpályán. És akkor a „Barcelona” volt a visszajátszás, „Manchester United” közepén miatt túlerő. „Barca” a labdát, és a „MJ” semmi sem tehetett ellene. Hollandiában, a csapat képes volt reagálni a manővert Messi - vannak középhátvéd megszokták néha mozgatni a középpályára, ha központ területén helyzet rossz. De védők az angol, így nem tudom, hogyan kell játszani.

Triumph „Barca” a középpályán legjobb hordozók statisztika. A vezető a katalánok Xavi középpályán az egész játék készült 113 gólpassz több mint kollégája Carrick.

MASTERPIECE Rooney csapata nem segít

6. Ez volt Xavi a 27. percben, „megrázta” védelmi „MJ”, hogy a bal oldalon, és ő adta a labdát, a Pedro hirtelen kinyitotta a jobb oldalon.

Úgy tűnt az egész. De a „Justice” talált egy hős, aki szembeszállt a „Barca”. Ueyn Runi, húzza a kapus, játszott „stenochku” A Giggs (az igazi, ahogy ismételt, volt egy kis les), és azonnal nyomja meg a távoli sarokban.

- Rooney tűnt az egyetlen játékos a „Manchester United”, aki nem tudott eltévedni az ellenfél csapat. Állandóan mozgásban van, nem leállnak. És a cél az, hogy több gólt, mint azok, amelyek szerzett „Barcelona” - mondja Kenny Dalglish.

Van der Sar a pályafutását

7. És akkor gólt csak „Leopard”. „United” a háttérben lobbant katalánok tűnik beletörődött sorsába, és várta, hogy a széttépett. Messi tette a pontszám 2: 1 - Leo waylaid amikor egy felülvizsgálat Van der Sar blokkolta délceg Evra és Vidic, és a kapus. Holland kapus veterán látszólag figyelmen kívül az ütközés pillanatában, és nem reagált a labdát, amely kárba szinte a védelem.

40 éves Van der Sar töltötte utolsó mérkőzés a szakmai karrier. Nyilván nem úgy, ahogy elképzelte véget. Az első cél Pedro ez is egy kis hiba, kezdve kell tölteni fel a sarokban előtt üti spanyol.

De ma este, „MJ” nem mentette volna bármelyik kapus a világon.

CUP emel Abidal

8. „Leopard”, még azután is, a legszebb győzelem az utolsó a világ mozgathat egy szép gesztus. Defender Puyol tüzelt a katalánok az utolsó pillanatban kifejezetten csak a jogokat a kapitány, felemelte a bajnoki trófeát a feje fölött. De Carles adta a jogot, hogy Eriku Abidalyu.

- Én egészen megváltozott. Miután minden, ami történt velem, rájöttem, hogy mennyire vagyok boldog ember. Eladott az összes autó, és átadta a pénzt, hogy a kórházba, hogy segítse a gyermekek - mondta a francia. A betegség látszólag megváltoztatta értékrendjével.

Ez Abidal Puyol halad közvetlenül előtte a karszalagot átadása jutott. És feje fölött az első csésze emeli nevű Eric.

- Nem tudom megmagyarázni az érzelmeimet. Én csak nagyon hálás ez a gesztus - erőltetett egy Abidal a mérkőzés után.

Az ilyen pillanatokban, szeretjük labdarúgás. És persze, az ilyen látványt, hogy láttuk a „Wembley”.