A bajnokok a Bajnokok Ligája, a történelem

Bajnokok Ligája - a verseny, minden focirajongó szeret. Ez történik minden évben, és a verseny legismertebb labdarúgó klub Európában a cím.

torna története

spanyol kedvenc

A történelem, a Bajnokok Ligája bajnokot többször változott, de a legtöbb győzelmet krétával Madrid „Real”. Ez a parancs kell tekinteni a kedvenc a spanyol, és a játékosok már többször bizonyította fölényét bemutatásával a szakterületen a jelen labdarúgó a pályán. By the way, az első győzelem az Európa Kupa (ha a torna nevezték így) is tartozik a „Real”. Ez volt a távoli 1956-ban az év, és a spanyolok játszottak a döntőt a francia „Reims”, ami mellesleg jutott döntőbe a jövőben csak egyszer, 1958-ban. Ellenfele ismét lesz Madrid „Real”, ami szintén nyert. Azt kell mondani, hogy amíg a szezon 1960-1961 spanyolok nyertek minden évben. Így ezek krétával fel öt Bajnokok címet egymás után! Után azonban, hogy a Madrid „Real” volt egyfajta nyugalom szempontjából győzelem - mindaddig, amíg a verseny lett nevezve a Bajnokok Ligájában. Azóta a „Real” nyerte a torna négy vagy több alkalommal. A Club de Madrid az egyik öt, amely lehetővé tette, hogy tárolja az ő jutott valaha.

Örök birtokul cím

Folytatva a témát, meg kell jegyezni, hogy még a bajnok a Bajnokok Ligája részesült tartós tárolása a trófeát. Ez a „Milan” (ismert Olaszországban, mint a Rossoneri), München „Bavaria” (német autó), „Ajax” és a „Liverpool”. A jobb megtartani a trófea csak akkor kap ilyen csapat, akik megnyerték a versenyt egymás után háromszor vagy ötször a történelemben. Ezek a klubok csak ilyen. Meg kell sajnálni a rajongók a portugál „Benfica”, és a torinói „Juventus”, mivel ezek a csapatok elvesztették a döntőben gyakrabban - ötször. Ha az eredmény az említett mérkőzések más volt, ezek a klubok is megszerezte a jogot örökös tároló pohár.

A legtragikusabb eseménye a történelem a „Bavaria”

A legdrámaibb Bajnokok Ligája döntő

olasz diadal

csodálatos húsz

Ez felsorolja az összes klub, amely valaha is megnyerte a Bajnokok Ligáját. Mint már korábban említettük, ez Madrid "Real" (9 győzelem), "Milan" (7), a "Bavaria" (5), Liverpool "(5)" Ajax "(4)" Barcelona „(4) "Manchester United" (3), "Inter" (3) "Juventus" (2) "Benfica" (2), "Port" (2) "Chelsea" (1) "kelta" (1) "Steaua" (1), "Red Star" (1) "Borussia Dortmund" (1) "Marseille" (1) "PSV" (1) "Aston Villa" (1) "Feyenoor" ( 1), "Hamburg" (1). Így a hatvan éves történetében a Bajnokok Ligája van 20 győztes klub.

elfelejtett csillagok

Minden a nyertesek a Bajnokok Ligája - a csapat egy lenyűgöző története, saját hagyományaikat és jellemzőiket. Sajnos, sok klub, amelyek egykor közé, általában megszűnt jelenik meg a versenyen, még a csoportkörben. Vegyük például a „Nottingham Forest” - ez a csapat kétszer lett a győztes, kikapta a győzelmet az „Malmö” és a „Hamburg” (1979 és 1980). Vagy például, „Porto” - mindenekelőtt a bajnok a Bajnokok Ligája tud versenyezni ezzel klub a címet, de nem mutatta meg egy nagyon jó játék az elmúlt években. Bár ebben a szezonban a csapat jutott be a 08/01, demonstrálva a csoportkörben a tisztességes színvonalon. Különböző volt a Bajnokok Ligája bajnok a történelemben, de néhány igazán méltó a csapat, és nem kapta ezt a megtisztelő címet. Például a francia klub Paris Saint-Germain, Párizs. Igazán méltó egy csapat győzelmét. Azonban, ez elég egy fiatal csapat, amely még csak most jön. Bajnokok Ligája bajnok történetének labdarúgó váltak valódi értéket, és azt kell mondanom, az első rajongók a sport számít, nem kevésbé érdekes látvány.