5 Történetek az emberekről, akiket nem zavarnak össze egy szélsőséges helyzetben

Néha nem mindig megy a terveknek megfelelően, néha előre nem látott, sőt szélsőséges sorsfordulatok vannak.

A mai gyűjteményben öt csodálatos történetet gyűjtenek össze, ahol a csoda bátorsággal, kitartással és reménnyel összefonódik.





A fiú, aki nem veszítette el a reményt

5 Történetek az emberekről, akiket nem zavarnak össze egy szélsőséges helyzetben


Roma Platov szerette az apjával halászni. Egy napon magával vitte a fiát, hogy halászni tudjon a taigában. Annak ellenére, hogy szigorúan tiltják elhagyni a csoportot, a romák kikapcsolták az utat és elvesztették útjukat.

"A helyet, ahol az éjszakát tölteni kellett, fenyő ágakat kellett felszerelni, hideg volt, néha voltak medve pályák. Ahhoz, hogy legalább valamennyire elfojtsa az éhség érzését, meg kellett enni a növények hajtásait és a zöld kúpokat, ivottunk vizet a patakból "- emlékeztet a romákra.







Egy hétre a 9 éves fiú egyedül töltötte el egy sűrű erdőben, mielőtt megmentették őt. Köszönhetően a hozzáértés és a félelem, ő sikerült elkerülni a halálos veszélyt, és otthon.

Az idősebb amerikai túlélte a "127 Hours" filmet,

5 Történetek az emberekről, akiket nem zavarnak össze egy szélsőséges helyzetben

Amos W. Richards egy séta alatt egy Utah-i kanyonba esett. Az esés miatt sérült boka volt, de még mindig sikerült kijutnia a kanyonból.

Néhány napig átkutatta a sivatagot, segítséget keresve. Amos azt mondja, hogy Aron Ralston története segített neki elkerülni a pánikot, ami a 127 órás film alapját képezte.

Észrevette a mentési helikoptert, hogy keresse őt a negyedik napon. Richards egy fényképezőgép villanásával felhívta a figyelmet magára, ami szerencsére vele volt. Egy idős embert megmentettek és kórházba vittek. A történet véget ért.

Saját sebész

5 Történetek az emberekről, akiket nem zavarnak össze egy szélsőséges helyzetben

Leonid Rogozov egy fiatal szovjet orvos, aki Antarktiszon dolgozott Novolazarevskaya állomáson. 1961-ben akut appendicitist diagnosztizáltak. A helyzet reménytelennek tűnt: távolról a szárazföldre, és Rogozov volt az egyetlen orvos az expedícióban. Aztán keményen, de az egyetlen helyes döntést vetett: megszüntesse magának a függeléket.

"Féltem. De aztán a novocainnal vettem a tűt, és az első injekciót csináltam. Valahogy automatikusan bekapcsoltam az üzemmódot, és attól a pillanattól kezdve nem vettem észre semmit, "emlékeztet vissza az orvos. A műtét 1 óra 45 percig tartott, és sikeresen befejeződött, és 5 nap elteltével a sebész eltávolította a varratokat.

A tízéves iskolás legyőzte a krokodilt csupasz kezével

5 Történetek az emberekről, akiket nem zavarnak össze egy szélsőséges helyzetben


A tízéves Juliana Oss iskolás iskola példátlan bátorságot mutatott be, miután elhúzta a krokodilt egy Orlando-i kirándulás során. Elhagyta a fő utat, hogy öblítse le a lábát a folyóban, a lány találkozott a kétéltűvel szemtől szemben. A krokodil megragadta a lányt a lábában, de nem vesztette el a fejét.

"Elkezdtem legyőzni a fején, de ez nem segít. De akkor az oktató szavai megjelentek a fejemben. és ujjaimmal összeszorítottam az orrlyuk krokodilját, a száján keresztül lélegezni kellett. Ennek eredményeképpen el tudtam szabadítani a lábamat, "mondja Juliana. A lánynak 14 öltést kellett adnia, de a krokodil létfontosságú szervei vagy csontjai nem érintkeztek.

A tinédzser 3 napig küzdött az apja életéért

5 Történetek az emberekről, akiket nem zavarnak össze egy szélsőséges helyzetben


David Finlayson szerette a hegyi kirándulást, a fia, Charlie együtt járva az összes hegyet Idahóban. De a következő kampányban egy szikla lecsapott rájuk, és David 10 méter magasra esett. Sok sérülést kapott, de hála Istennek, Charlie ott volt. Egy 13 éves fiú az apja sebeként kezelte és táboroztatott abban a reményben, hogy valaki megtalálja őket. Három nap elteltével nyilvánvalóvá vált, hogy nem jön segítség, és a fiú elindult az útján. Néhány kilométerrel később találkozott egy turistacsoporttal. Apa és fia evakuáltak.

"Mindent tökéletesen megtett. Mondja David. - Sok éven át utaztam vele a hegyekben, és a fickó tetején volt. A fiam és én tartós barátságunk volt, de most már nem is tudom, erős vagy granit vagy beton, ha ez nem túl gyenge összehasonlítás. "

Tetszett? Mondja el barátainak:




Kapcsolódó cikkek