5 A rossz immunitás rejtett okai

Ha gyakran beteg vagy, nem lehet csak a vitaminok hiánya.

5 A rossz immunitás rejtett okai

Mindig könnyebben beszélhetünk arról, hogy mit érhetünk, találkozhatunk és érezhetünk. De van valami nagyon fontos a szervezetünkben, hogy mindenki tudja, de senki sem látta. A fiziológiai és pszichológiai állapotunk attól függ. Leggyakrabban a hideg időjárás, a járványok és a baj időszakában emlékezünk rá. Mi azzal vádoljuk őt, amikor leereszkedik és köszönetet mond, amikor megmutatja erejét. Várunk, védelem, mindentől mentesség van! Hogyan történik?

- Természetes: nem kérdezett, de maga a bárányhimlő jött. És amíg egy "zöldborsó" -ba festettél, testetek kifejlesztett immunitást a "meghívott vendégtől". A pszichológia helyzete az "első szünet" után a szerelemben értékes tapasztalatot szerez és új viselkedési szabályokat dolgoz ki a jövő számára. A természetes immunitást csak valós körülmények között és valós körülmények között lehet megszerezni.

- Mesterséges: nem kérdezett, de az anyám elvitte a klinikára vakcinázás céljából. És miközben megragadtad a helyet az injekciótól, tested kifejlesztett mesterséges védelmet. A kezelőszoba falain kívül "beoltást" kapsz könyvek, játékok, tréningek olvasása közben. Így új szokásokat szerezhet, szellemileg elveszítheti a helyzetet, és érezheti a reakciókat ezeken vagy más körülmények között.

- Szembetegség: sajnos, a születéskor kevésbé maradt rád. Ha anyád a terhesség idején kitűnő egészségre volt szüksége, és tudod, mi az anyatej, akkor semmi panaszkodásod sincs. Ami a pszichológiai oldalt illeti, az első fogalmakat is magáról a szüleiről. Ebben az esetben az immunhatásra gyakorolt ​​hatása minimális volt.

- Megszerzett: idővel kezdte felhalmozni a saját tapasztalatait és a "kórtörténetét". Most maga támogatja a mentelmi jogát. Meggyengülhet vagy erősödhet, sok tekintetben az életed és magatartásod függ.

Mi gyengíti az immunrendszert?

  • A határozatlan "én". Az önkép hiánya, a gondolatok másoktól való elkülönülése, az "idegen dolgok" feladásának képtelensége mind hozzájárul a belső védelem gyengüléséhez. Bár nem tudja, ki vagy, nagyon sebezhető és a külvilág befolyása alatt áll.

Hogyan lehet megerősíteni? Kérdezd meg magadtól: Ki vagyok én? Írj legalább 15 pontot, amelyek jellemzik Önt. Például: lány vagyok, tanuló vagyok, jó lány vagyok, nagyszerű kulináris vagyok. Tartsa naplóját észrevételeit, érzéseit és érzéseit. Vegyen részt képzésben az egyéniség és az önkép fejlődéséről. Ne féljen önmagát azonosítani. Határozza meg határait, és megtanulja megvédeni őket.

Hogyan lehet megerősíteni? Állítson be hasznos cserét az Ön körülöttetek. A szociopaták csak a filmekben jók. A való életben mindannyian élénk párbeszédre, tapasztalatcserére és érzelmekre van szükségünk.

  • Egyesítés másokkal. Valószínűleg hallottad a "beteg az egész családdal" kifejezést, vagy "mindenki beteg a munkahelyen". Ha szeretsz valakit szenvedélyesen, akkor is betegedhet a cégnél. A gyerekek gyakran "egyesülnek" az osztálytársakkal, barátokkal, szülőkkel. Ha azt mondod, hogy "mi" vagyunk egy beteg ember mellett, akkor automatikusan "megtörik" az immunrendszert, és jelezzük, hogy hajlandóak vagyunk betegnek lenni a cégnél.
  • A pesszimizmus. Minél gyengébb az élethez való kapcsolata, a szeme mélyebb csalódottsága és szomorúsága, annál nehezebb a szervezetetek számára, hogy "tüzet" tartson benned. A tudatalatti elme készen áll az életfolyamatok szabályozására, feltéve, hogy tudod a választ a "miért?" Kérdésre. A lehangolás nemcsak szörnyű bűn, hanem nagyon fájdalmas csapás az immunitásra.

Az anyagot a PAVEL-KOLESOV oktatóközpont biztosítja

Kapcsolódó cikkek