8 udvarias „nem” vagy megtagadja egy elegáns, blog kiadó „Mann, Ivanov és Ferber”

Gyakran az emberek azt mondják, hogy „igen”, amennyiben egy szívesen elutasították. Mi azt mondjuk, hogy „nem”, és sajnálom, hogy néhány percig, vagy mondani, hogy „igen” -, és sajnálom, néhány napig, hétig, hónapig vagy akár évekig.







Az egyetlen kiút ebből a csapdából - további mondani, hogy „nincs”. Használjon olyan kifejezéseket és technikák, hogy megtanulják, hogyan kell elegánsan visszautasítani.

„Hadd nézzem én menetrend”

Ha gyakran elfogadja a kéréseket a többi embertől, majd feláldozzák érdekeiket javára külügyek, megtanulják használni a kifejezést, „Hadd vess egy pillantást beosztásomra az első.” Ez időt ad, hogy gondolja át az ajánlatot, és vegye vissza az irányítást saját döntéseket, hanem elfogadja a megkeresésre.

Soft „nem” (vagy „nem, hanem”)

Annak érdekében, hogy nem fáj a személy tudja mozgatni, hogy a javaslat határozatlan időre. Például, ha felkérik, hogy a kávé, azt mondhatjuk, „Most dolgozom egy projekten. De én szívesen találkozik, amint elkészül. Hadd tudja, ha lesz ingyenes a nyár végén. "

8 udvarias „nem” vagy megtagadja egy elegáns, blog kiadó „Mann, Ivanov és Ferber”

Ahelyett, hogy vezérli a fenyegető kínos csend, lett a tulajdonos. Használd, mint egy eszköz. Ez csak akkor működik, szemtől-szembe, de ha van valami, kérdezz szünet. Számolj háromig, mielőtt döntést hozna. Vagy ha úgy érzi, bátor, várja meg, amíg a másik férfi felkelt, hogy töltse ki az űrt.







A következő válasz-e-mailben

„Igen. Mit kizárják a prioritások száma? "

Hulladékgyűjtő elöljáró sok látszik szinte elképzelhetetlen, sőt nevetséges. Azonban, ha azt mondják, hogy „igen” -, akkor veszélyezteti a képességét, hogy fektessenek be a legtöbb munkát, hogy tájékoztassa a vezetés is lesz a felelősség. Ilyen esetekben válasz „nem” nem csak ésszerű, hogy életbevágóan fontos. Az egyik hatékony módja -, hogy emlékeztesse a főnök, mint te, hogy elhanyagolható a Megállapodás esetén, és hogy adjon neki olyan kompromisszumot keres.

8 udvarias „nem” vagy megtagadja egy elegáns, blog kiadó „Mann, Ivanov és Ferber”

Például, ha egy menedzser jön, és arra kéri, hogy tegyen valamit, próbálja meg a következőket: „Igen, boldog vagyok, hogy vállalja érte az első helyen. Melyik a többi projekt már kizárták a számú kiemelt, közvetlen minden a figyelmet az új feladatot „Vagy azt mondják:” Szeretném ezt a munkát a lehető legjobban, de mivel a másik kötelezettségvállalás, én nem lesz képes elvégezni a munkát, ami büszke ha egyetért. "

Kényeztesse humorral

Amikor egy barátja meghívja egy baráti találkozó, és szeretne szentelik idejüket, hogy más dolog, akkor válaszolhat egy vicces módon.

„Használja a X. és kész vagyok megtenni Y»

Például: „Itt az autómat bármikor. Azt fogja látni, hogy a kulcsok mindig a helyén. " Ez azt is mondja: „Nem bírom személyesen.” Tájékoztat arról, hogy mit fog tenni, de kifejezni lemond a szempontból, hogy készek végrehajtani. Ez egy nagyszerű módja annak, hogy válaszoljon a kérésre, hogy szeretne találkozni csak részben, a kerékpáros minden erejét.

„Nem tudom csinálni, de az X, érdekeltek lehetnek”

Gyakran előfordul, hogy az emberek nem érdekel, hogy ki ez segít nekik. Így, ha feladja kecsesen, és alternatív személy.

Ha megtanulod, hogy azt mondják „nem”, akkor azt találjuk, hogy a félelem, csalódás vagy angering más eltúlzott. Te végül megtalálja az időt a pihenésre, és saját projektek, amely oly sokáig halasztani.