Shakhtar "nem tudta legyőzni" Spartacus „- 0 0

Miután egy többé-kevésbé egyenlő fele a meccset „Spartacus”, „Miner” volt a 2. óriási előny, de végül a döntetlen.

FC "Shakhtar" - FC "Spartak". A legjobb fotók

7: 2. Ez a számla a kezdő felállás a játékosok kiegyenlített a „Miner” és a „Spartacus” az első és a második fordulóban a torna egyesült. A "bányászok", mint a meccset "Zenith", az első perc maradt Srna, Kucher, Hübschman, Costa, Tyson, Wellington és Luiz Adriano. A piros és fehér, míg a mérkőzés ellen Kijev „Dynamo” - csak Makeev és Bilyaletdinov. Spartak helye a kapuban - ugyanabban az időben a karszalagot - megjelent Dikan. egy pár középhátvéd készült Suha és Juan Manuel Insaurralde. Jobb a védelmi megjelent Kirill Kombarov (Makeev balra tolódik).

Moszkva, Oroszország

Feltételezve, hogy Valerij Karpin, azt mondta, penget 4-3-3 formáció, a támadás jött a széleit Jurado (balra) és Bilyaletdinov (jobbra). Triangle központi középpályások készült opornik Timofeev. és jár éppen Jeannot és ... Tino Costa (néha azonban az a benyomás, hogy a jövevény-futballista játszik mélyebb összhangban Timofeyev - a televízióban pontosan megítélni, hogy bonyolult volt). Mindenütt azt mondta, hogy az argentin, aki csatlakozott a „Spartacus” a „Valencia” még nem volt ideje, hogy megszerezzék a megfelelő fizikai állapot, és az első perctől nem éppen történni. De neked, Tino Costa, 90-ik szám - áll. Tehát nem újoncok a „Spartacus” nem tett meg. Több kíváncsi!

Ezzel szemben a mérkőzés a Eduard Streltsov stadion, ahol a „Spartacus” az első perc maradt annyi, mint hét oroszok ezúttal kiderült, hogy pontosan a határ - négy. Ez azt jelenti, hogy ebben a felállásban közelebb van, amit látunk az orosz bajnokságot? Ezt az előrejelzést nem adott senkinek sem. De könnyű volt azt feltételezni, hogy a mérkőzés kedvenc - „Shakhtar”. És mivel az állapotát, elvileg, és mert a területen, és mivel a számos változás bekövetkezett a készítményben. Mégis, nem mondhatjuk, hogy a „Spartacus” ellen játszott Kijev kettős. Inkább sok kísérletezés, amely során Karpin kiderül, az egyik az elején a bajnokság lesz a tét.

10 percig, majd az első veszélyes támadást: öntés után Srna a jobb sarokban erőteljesen sújtotta a egygombos Luiz Adriano -, és nem volt túl messze sikert. A labda megüt a net az oldalon, és a kapitány adta Dikan dobogó védők, így a tulajdonosok az ilyen szabadságjogokat. Amely egyébként nem volt az egyetlen - hamarosan „Miner” megértette, hogy „zakidushka” központú Spartakovskaya védelmi tartott, és Dikan másik után volt, hogy megpróbálja biztosítani partnerei számára.

15 perc, Douglas Costa megpróbált betörni a cél - de egy ilyen csapás Dikan bizalommal? Négy perccel később követi az első óvatosság a mérkőzés, amely Timofeev jogosan szerzett Harkov bíró Abdul. Megjegyezzük, hogy a fiatal Spartak durva játék a második mérkőzés a sorban, és két „mustártapasz” egy sorban, mint mondják, hozzon létre egy jó hírnevét. Egyértelmű, hogy a tapasztalat hiánya vezet a túlzott buzgalom és provokálja az ilyen hibákat -, de meg kell tanulni. Máskülönben rossz vége, különösen, ha az első sárga lapot nem kell a végén a meccs, mint a „Torpedo”, és az elején, mint most.

Rajongói „Shakhtar”, eközben intett egy fekete zászlót egy portré méltó edző és egy félelmetes személy Victor Prokopenko. ami nyomot hagyott a szovjet és az ukrán és az orosz futball - és nem csak mint egy edző, hanem mint ember. Azonban sem a születési, a halál időpontja Prokopenko a közeljövőben nem lesz. Mindenki jó lenne emlékezni a hősök!

Úgy nézett ki, nagyon érzelmes konfrontáció a jobb szélső támadás Donyeck Srna és Makeyev - de ez aligha keltett némi élességet. Általában, a játék sajátosságait, mint edzők úgynevezett pontozási esélye a „Donbass Arena” mezőben nem volt. És figyelembe véve az állapota a házigazdák favoritskogo kerül, hogy az eszköz moszkoviták. Ugyanez Makeev a 45. percben pedig 1-1 ellen támadó Srna, mintha semmi sem történt volna elvette a legtapasztaltabb horvát labdát. Általában, ha a sípot fújt, a Küldés parancsot a szünet, a pontszám 0: 0 tűnt teljesen természetes. És a futball - még a kedvezménnyel együtt a szezon előtti - egy nagyon sivár.

A „Spartacus” a szünetben került sor a maximális számú cserék - öt (a játék során tehető három permutáció). A második félidőben elhagytuk: Kim Källström, Jakovlev Bocchetti, Parshivlyuk és Krotov. A bal Tino Costa, Emenike, Makeev, Suchy és Jurado. Így a piros és fehér volt, anélkül rendszeres középcsatár, amely álláspontot ideiglenesen elfoglalt Jakovlev.

A "Shakhtar" megjelent Ismaili, Krivtsov, Rakitskiy, Stepanenko és a kapus Pyatov. bal oldali mező - Kucher, Volovik, Shevchuk, Fred és Kanibolotsky. Riválisok csak járatos az új konfiguráció, amikor Wellington Nem egy sikertelen újraindítás Kim Källström a hátsó Luiz Adriano középen ment egyik egy Dikan - és még egyszer, mint az első félévben, a kapitány „Spartacus” ragyogóan játszott. Egy perccel később hozzájárult lenyűgözően Bocchetti ideje Luis Adrian - az egyik egy jó helyzetben sújtotta a kapu felett.

Amikor a 57. percben adta Ismaili szép, bár nem produktív Spartakovskaya csöpögő a dobozban, világossá vált, hogy az egyensúlyt a szünet után csapott a Donyeck oldalon. Két perccel később, „Shakhtar” szerzett, de Tyson adta át predgolevoy Ismaili les hogy szívesen játékvezetők foltos. De abban a pillanatban a vezetést is egyre fenyegetőbb - hosszú idő 0: 0, így nem volt szakaszon. És amikor 62 perc Douglas Costa adta csodálatos transzfer Ismaili és így nem volt elég cm bejutni a távoli sarokban, nem kétséges, hogy mi történik ezután, nincs szinte minden.

Karpin megváltozott Jeannot a Carioca. Ez nem akadályozta meg hamarosan Bocchetti megbotlanak, és Wellington menjen egy egy Dikan - és hiányzik újra. Több mint 24 millió nézőt, hogy van, a fele a „Donbass Arena”, a vonzás a soha nem látott nagylelkűség, ami egyébként szerette mondani Prokopenko kezdett unalmassá. Válaszul a támadás Kirill Kombarov játszott remek „stenochku” a Bilyaletdinov, de ahelyett, hogy üti volt a sweep - és ez végül a sarokban. Több, mert minden csapat krónikusan zaparyval szabványoknak.

Utolsó előtti csere Karpin küldött a pályán, hanem Movsisyan Bilyaletdinov ... Lucescu eltávolítjuk makacsul nem érnek sokat, helyette Bolbat. Helyébe a játékos ül a padon, és eltakarta az arcát a kezével. A hiba ő is tisztában volt, bár támogatta a vezetőedző, és megpaskolta a tarkó. És hamarosan a „Spartacus”, és készül az utolsó változás: Timofeev, játszott háromnegyede a játék, a helyzet opornika helyébe Glushakov. Így minden 90 perc alatt a piros-fehér töltött csak Dikan, Juan Manuel Insaurralde és Kirill Kombarov, és megjegyzi, hogy mind a három előző meccset Kijev lakosok hiányzott teljesen.

A „Spartacus” ebben a játékban sdyuzhil? 70 perc elteltével strummed egy elsöprő győzelme, „Miner” lelassult, és felhívni a remény kezd kialakulni egy kicsit. És egyre több - 80 percig, Spartak birtokolta a labdát az az oroszlánrészét időben. De Carioca. játszott a középpályán, majdnem hozta előnyüket pillanatban. A Srna, nem fáradt beszélgetni a bírók, hamarosan kapott hosszú ideig azt sugallja, egy sárga lapot. Ennek ellenére Karpin talált rá a legjobb játékos a „bányászok”, míg Lucescu „Spartacus” - természetesen Dikan.

„Shakhtar” nyomást, hogy a végén, de a mi kísérlet kudarcba fulladt. Valami, amit csinálni hasonlított a híres hazánkban mérkőzés London „Arsenal” és CSZKA Moszkva a Bajnokok Ligája, a „Emirates”, amely végül egy gól nélküli döntetlen nyaktörő előnye, hogy a házigazdák. Csak most történt. Döntetlen a „Spartacus” eredménye volt megnyilvánulása az ember jellemét, de nem mutatja a játék. A második szakasz a „Torpedo” Szeretném látni a teljesítménye moszkoviták valami vonzóbb.