Dynamo „” Spartacus „CSZKA,” Zenith „, mint Superclubs kirepült a felső labdarúgó osztály

Flight Moszkva „Dynamo” a Premier League utolsó megfosztott magyar labdarúgás Superclub nem beszél az alacsonyabb osztályokban. „Spartacus”, CSZKA, „Zenith” is repült a Szovjetunió bajnokságok, „Torpedo” és a „Dynamo” osztozott sorsában során a magyar bajnokságot.

1977. "Spartacus", Budapest

Indulás „piros-fehér” az első bajnokságot a Szovjetunió okozta furcsa képlet a nemzeti bajnokságok 1976. Főoldal furcsaság, hogy a bajnokság két - tavasszal és ősszel. Ez annak a ténynek köszönhető, hogy a nemzeti csapat készített a szezonban az olimpiai játékok Montreal, amely ennek eredményeként, a mi soha nem nyerte meg lett a harmadik.

Tavaszi Szovjetunió bajnokság Dinamo Moszkva nyerte, és a cím még mindig az utolsó a „kék-fehér”. Őszi bajnok volt torpedovtsy is, így ez volt az utolsó alkalom, hogy emelkedett a legmagasabb lépést a dobogóra. Az eredmények szerint az őszi bajnoki meghatározni és küldött Magyarországra, hogy részt vegyenek evroturnira.

„Spartak” költött a szezon rosszul. Ő és a tavaszi része a bajnokság volt csak a 14. helyen, megelőzve a „mozdony” és szenzációs bajnok a Szovjetunió 1972-ben - Voroshilovgrad, most Lugansk „Dawn”. De az ősszel, mindkét csapat képes volt koncentrálni, és játszani sokkal jobb. Ami a „Spartacus”, akkor ez idő alatt csökkent a 15. helyen, megelőzve a másik sorstárs - Minsk „Dynamo”.

Ha a bajnokságot tartottak a szokásos módon, az utóbbi fog történni „Hajnal” 22 ponttal és 23 pont lenne Minszkben, Spartak, akik meghaladta Fehéroroszország több győzelmet.

Rinat Dasaev (jobbra), aki az úgynevezett örökös Lva Yashina (balra) megjelent „Spartacus” távozása után a főváros csapat a magasabb liga

A legenda szerint ez volt a „Spartacus” az első szezonban a bajnokságban ventilátor mozgalom alakult ki, miután a rajongók „piros-fehér” elindult a csapata, amely eltűnt a televízió képernyőjén.

Indulás az első bajnoki, ennek eredményeként csak segítette a „Spartacus”, a változó a vezetőedző, aki Constantine Beskow. Azt viszont felhívta a csapat nagyszámú fiatal a második liga: a fiatal, abban az időben, Astrakhan Rinat Dasaev. frunzentsa Alexander Kalashnikov. Szergej Shavlo Rigan. Ő kezdett aktívan vegyenek részt a készítmény rostovchanina Vagiz Khidiyatullin. és egy szezonban vissza a nagy liga csapat. Egy évvel később, miután visszatért az első bajnoki, Spartak lett a bajnok az ország.

1985-1986, 1988-1989 év. CSZKA Moszkva, Budapest

Army csapatok vezetők voltak a szovjet sport. Gyakran ez volt köszönhető, hogy egy viszonylag egyszerű oka van. Szégyentelenül használja a megfelelő katonai sorozás, CSZKA edzője „nevezett” katonai szolgálatra és a felső kosárlabda, röplabda, vízilabda és a kézilabda játékos az országban. Ezután mentőszolgálat vált egy nyitott végű, és a fellebbezés jogát CSKA élvezte is, amikor a sportolók, a diploma a hadsereg Club. Például egy jégkorong CSKA kirabolták SKA Leningrad, röplabda játékosok nem megvetés, hogy „call” a klub játékosai „szikra” (Odintsovo), egy másik hadsereg csapat.

Csak labdarúgó CSZKA volt fosztva az ilyen kiváltság, és mindez azért, mert hogy őr érdekeit labdarúgó csapat volt ... pártvezetők a szövetségi köztársaságok. Ezért a Szovjetunió kupa volt a legérdekesebb az egyes nemzeti bajnokságok minden sportágban, hogy megfelel bizonyos demokratikus és vezetője csapatok edzői voltak képesek összegyűjteni és készítik osztagok „vdolguyu” félelem nélkül hadsereg selektsionerov- „rablók”.

CSKA marad alkotnak csapata „sorkatonák”, valamint a sok csapat, a Szovjetunió hadserege szolgáló különböző nevek alatt - a „Star”, „Iskra”, a SKA. A szezonban 1984 CSKA nagyon rosszul, egyre csak 19 pont. Még az utolsó előtti csapat a bajnokságot - Tashkent „Pakhtakor” volt 25 pont. A legújabb funkciókat, az úton, akkor megállt Moszkva Dynamo, szerzett 26 pontot, és került a 16. helyen.

Indulás hadsereg volt köszönhető, hogy az a tény, hogy a csapat nagyon fiatal volt, közöttük a főbb szereplők a szezon volt Dmitriy Galyamin, Dmitry Kuznetsov, Andrey Moh. amely 19 - 20 év.

Pavel Sadyrin (balra) és Dmitry Kuznetsov. Évekkel később, a két lesz trénerei Kazan „Rubin”

Photo személyes archív Dmitry Kuznetsov

kezdetben nem sikerült „Tisztítás perdivom” CSKA. A következő évben alkotta átmeneti tornán különböztetik Odessa „” Chernomorets »és Baku« Neftchi”. Csak 1986-ban, CSZKA nyerte, talán a legfurcsább első bajnokságot a történelemben. Ezután Riga „Daugava” alatt a bajnokság előtt a csapat, második helyen a kilenc pontot kétpontos rendszerben beállított pontot. Azonban a „torony” nem mozdult lettek, és CSZKA és a „Guria” Lanchkhuti ki. De az ex-edző a „Zenith” Yuri Morozov nem tudott lépést tartani a hadsereg a Major 1987-ben, és újra csökkent az első bajnoki.

A szezonban 1988 a hadsereg csapat nem képes visszatérni a torony mögött a „Pamir” Dushanbében és Volgograd „Rotor”. Visszatértek 1989-ben volt, amikor a pálya a szezonban vezetett egy másik ex-mentor „Zenith” Pavel Sadyrin.

Sadyrin tétet a játékosok, akik tisztában vannak vele a hátsó a „Zenith” - Valery Broshin Sergey Dmitriev, Szergej Kolotovkin. plusz megerősített helyi fiatalok - Galyamin Kuznyecov, Mikhail Kolesnikov és játszott meghívott Igor Korneev, Vladimir Tatarchuk, aki úgy döntött, hogy társítani életét a hadsereg klub. CSKA vissza a nagy ligák, és mint „Spartacus” lett a bajnok követő év a visszatérés.

Eközben a „helyére” a hadsereg csapat az első osztályban ment Leningrád „Zenith”. Míg a korábbi edző Morozov Sadyrin emelt hadsereg parancsot, Leningrád tét furcsa karakterek. Ennek eredményeként, a bajnokság 1989-ben, „Zenit” vette az utolsó helyen 19 ponttal és levette másik vesztes a szezon - „Mozdony”. Zheleznozhdorozhniki, mellesleg, ha ellenállt tárcsázásával azonos pontszámmal - 23 a Donyeck „Shakhtar”, és neki csak kiegészítő mutatókat.

A kompozíció a „Zenith” azokban az években ugyanaz volt, mint ha a tanárok tűzte ki, hogy - elherdálta a legjobb vospitanikov Petersburg labdarúgás az országban: Broshin, Dmitriev CSKA, Oleg Salenko Kijev „Dynamo”, Dmitri Radchenko a „Spartacus”. És összegyűjtése emberek szerte az országban a furcsa név - Volodimir Horilyi és Panchik, tan és Popelnuha. „Az a tétel”, és a diploma a Kazan labdarúgó Vladimir Artamonov. amely kimondta a mélyben „Zenith” két szezonban, melynek során már az első mérkőzésén az alapítvány és nyolc kettős.

Veteran labdarúgó Kazan Vladimir Artamonov (középen) volt játszani

„Zenith” a nemzeti bajnokságot a legnehezebb év, ez a csapat

A magyar „torony”: a St. Petersburg „Zenith” is sikerült levenni. A tisztesség, azt kell mondani, hogy a szezon nagy bajnokságot Magyarország levette öt (!) Csapatok, és a „Zenith” tette, befejező 16. a 20 csapat vesz részt a versenyen.

Tíz évvel ezelőtt torpedovtsy kirepült a Premier League együtt Jaroszlavl „Shinnik”. 14., miközben helyet takarít meg, még egy Moszkva Superclub - „Dynamo”. Torpedovtsy jó szerkezetű, amelyek veteránok Sergei Budylin, KonstantinZyryanov, Alexander Panov. és a fiatal tehetségek, mint Pavel Mamaev és Igor Smolnikov. De a kocsi nem volt képes létrehozni egy csapatot.

Egy másik fiatal Pavel Mamaev még a „fekete-fehér”, „Torpedo”

Miután játszott az első évben a bajnokságban, torpedovtsy elvesztették helyüket, és ott, bár először a klub működött olyan tapasztalt mentor Georgi Yartsev. Indulás az első bajnoki, a klub elvesztette státuszát egy profi csapat. Idővel, úgy tűnik, torpedovskoy csapat kezdte visszanyerni korábbi erejét, költözött az első osztályba, játszott a Premier League, de ismét balra az elmúlt évben. Utána nem találtam lehetőséget, hogy ebben a szezonban az első osztályban. Az elmúlt bajnoki torpedovtsy játék központ területén, ahol elvitték 10. helyen végzett a 14 csapat. A statisztikák szerint a hazai meccseit a híres klub egyszer járt átlagosan 442 fő.

„Dynamo” - 11-szeres bajnok a Szovjetunió, 6-győztes, a Szovjetunió kupa, KEK döntős 1972. Az egyik a két csapat, valamint a kijevi „Dynamo”, amely soha nem repült ki a Major League a Szovjetunió bajnokságot. Véleményem szerint ez a Superclub. Jawdat Abdullin

At Dynamo 50 éves és a jelenlegi Dynamo de a név semmi köze. Nem fogjuk azt mondani, hogy „Kispest” / „Honvéd” nagy Ferentsa Pushkasha - Superclub legalább a mai szabványoknak, a magyar.

Club, változtatta magát nevetségessé „portugál”, és epikus paintball támadása saját rajongók, az örök, nem versenyző a bajnokság, amelynek nincs fejlesztési stratégia elvileg teljesen természetesen levették a felső osztály.
Superclub kell beállítani csak egy cél: a bajnokság, magasabb lesz, mint a rivális a szervezet klub munkáját, a játékosok meg kell vizsgálnia, hogy a megtiszteltetés, hogy viselni a pólót Superclub. Ez mind a Dynamo? Nem.