A női világ kosárlabda-bajnokság eredményei

"Predvarilovka"

Oroszország jött a világbajnokságra, mint az egyik csapat, amelyiknek érdemes lenne érmeket szerezni. Az arany, ahogy az utóbbi években szokásos, szakértők nagy valószínűséggel előadják az amerikaiakat, a másik két díjat pedig Ausztráliában, Brazíliában, Spanyolországban, Oroszországban és a Cseh Köztársaságban.

További bajnokok A brazilok natív állványok és szurkolók voltak, de a "hazai tényező", mint kiderült, nem garantált egy érmet.

Az első szakaszban 16 résztvevő csapat négy csoportra oszlott. A kihívás, hogy bekerüljön az első három az oroszok, akik találták magukat ugyanabban kvartett Nigéria, Kína és az USA-ban, lehet tekinteni szimbolikus: a szint a csapatok Afrika és Ázsia sokkal alacsonyabb. Az első mérkőzés Oroszország nem hagy esélyeit Nigéria (84:50), majd a durvára verte Kína (86:66), bár ezen a találkozón a kosárlabda akció időnként nézett nesygrannost.

Az USA-val való mérkőzés az amerikai nők felettébb fölényét mutatta az oroszok fölött. Önmagában a vereség (80:90) meglehetősen kiszámítható volt, de a riválisok bizalma a sikerükben komoly érzéseket hagyott maga után. Az Egyesült Államok "megcsinálta" a játékot a harmadik negyedév közepéig, és végső soron Oroszországnak adta, hogy csökkentse a pontszám különbségét egy elfogadható szintre.

A meccs után csapatunk vezetőedzője, Igor Grudin elmondta, hogy az ellenfél túl jól védte, és az ő részlegei, akik nem mutattak lehetőségeik 100 százalékát, nem volt esélyük megnyerni. Egy másik Grudin észrevette, hogy ha a csapatok találkoznak a verseny későbbi szakaszaiban, akkor minden talán másképp fejeződik be. Aztán a mentor szavai megpróbálták megmenteni az arcot (mint ahogyan látszott). A nagy győzelem útja a vereségen ment keresztül.

Korstin Ilona orosz válogatott vezetője. AFP fotó

A második csoportban a Cseh Köztársaságot, Franciaországot és Kubát felvették az Egyesült Államokba, Oroszországba és Kínába - a három rivális erősebb volt, mint Nigéria Nigériába. A mérkőzés Franciaországgal (64:74) kiderült, hogy a legrosszabb számunkra a versenyen. A támadásban lévő játék nem jött ki majdnem minden 40 percben, és a vágy, hogy keményen dolgozzon a védekezésben, a legjobb pillanatban jelent meg. A meccs után Grudin azt mondta, hogy a franciák háromszor erősebbet szeretnének nyerni, mint az oroszok. A kalkulációhoz az edző nem volt hiba.

Mielőtt a játék, a cseh (amely Oroszország elvesztette a döntőben az utolsó Eb) kezdett beszélni, hogy a győzelem elengedhetetlen nemcsak a pszichológiai bizonyosság, hanem inkább világi szempontok torna - a harcot a helyét a negyeddöntőben váratlanul romlott.

A csehek oroszokkal sokkal jobban játszottak, mint Franciaországban, de elsősorban az önadást és a hangulatot jelentették, a második pedig - a játék szerveződését egy pozíciós támadásban. A védelmi intézkedések megbízhatósági együtthatója megnőtt a nyerési vágyak arányában. Oroszország azonban elvesztette - 83:85.

A meccs után sokan azt mondták, hogy a játékvezetők a füleket a Cseh Köztársaságra húzták. A játékvezető egyes döntéseinek sorozata valóban támadást jelentett nekünk, de nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy általában a panaszkodás a bíróknak szólt - a szegények javára.

A Kubával való meccs váratlanul meghatározó volt - a vesztes a jegyek nélkül maradt a negyeddöntőben. Az ülés kimenetelével kapcsolatos kételyek csak az első negyedévben merültek fel. A második 10 perces oroszok kényelmes szünetet teremtettek és "végeredményben" játszottak a végső sziréna számára.

Dráma a vízen

Tatyana Schegoleva a spanyolországi mérkőzés után. AFP fotó

Mielőtt a játék, a spanyol csapat edzője Domingo Diaz megígérte, hogy csapata képes lesz az első alkalom a történelemben, hogy elérje az elődöntőben a világbajnokság, hivatkozva arra, hogy a spanyol „játék a szív.” Grudin anatómiai vitát nyert, megjegyezve, hogy Oroszországnak nem csak egy szíve van, hanem az agy is, és általában erősebbek vagyunk.

Match Russia - Spanyolország talán a legdrámaibb a versenyen. A válogatott csapatok váltakozó termelési sorozatot választottak egymás után. Ebben az esetben fényes és emlékezetes pillanatok elegendőek lennének a verseny felére. Valdemoro és Korstin Ilona egy időben nem vettek észre egy tiszta kijáratot a nyitott gyűrűnek - ilyen helyzetekben az edzés során tíz lövést tettek fel tíz szemüvegből.

Hosszú szünet után az utcán eső eső és a sportpalota tetején lévő lyuk, ami lyuknak tűnt, csökkentette a súrlódási erőt a kosárlabdacipő és a parketta padlója között. A lányok többször csúsztak, és néhány esés rendkívül fájdalmas volt.

Nagy győzelem és nagy vereség

Lauren Jackson világbajnok. AFP fotó

A félidős Oroszország - az USA boldoggá tett minden orosz kosárlabda-rajongót, valamint bukmékereket, akik gyakorlatilag nem adtak esélyt csapatunknak. Az oroszok első három negyedében mindenki kiderült, és a második 10 percben képesek voltak túlélni a rohanó ellenfeleket. Ennek eredményeként, mielőtt az utolsó szegmens előnye az orosz csapat volt 20 pont.

Az amerikaiak 10 percen belül mindent megtettek, amit a kosárlabdában lehet tenni. Annak érdekében azonban, hogy 20 pontot nyerjenek az oroszoktól, ez nyilvánvalóan nem elegendő. A büntető sor utolsó pontjai a Korstin - 75:68. A lányaink örömét nem lehet szavakkal közvetíteni - szükséges volt látni (a mérkőzés csak délután három órakor kezdődött Moszkvai idő szerint).

Az amerikai Anne Donovan tanára nem keresett kifogásokat, mondván, hogy "ma jobbak voltak, mint mi." Igor Grudin az "Én mondtam neked" szellemében beszélt. A többi elődöntőben Ausztrália az utolsó negyedévben Brazíliával küzdött, döntő 10 perces pontszámot ért el 31:12 -os pontszámmal (88:76).

Miután az Egyesült Államoknak a végső Oroszországról szóló győzelmére emlékeznek, egyáltalán nem akarnak gondolkodni. Ezen a napon, a sportoló a zöld kontinensen tett mindent, amit akartak, de a vezetők - Lauren Jackson és Penelope Taylor - azt mutatta, a legjobb játék a megfelelő időben. Az ausztrálok, akik a hárompontos ív miatt "gyűrűztek" a gyűrűn, a második-negyedikben elszakadtak és nem igazán közelítettek magukhoz - 91:74.

Nem mondható el, hogy Oroszország rosszul játszott a döntőben. Csak szombat este, az oroszok nem tudták megállítani Ausztráliát, éppúgy, mint két nappal korábban, az USA nem volt képes megbirkózni Oroszországgal. Az ausztrálok először világbajnok lettek a történelemben. Érdekesség, hogy ezt a címet csak négy csapat nyerte meg - a Szovjetunió, az USA, Brazília és Ausztrália, az utolsó két csapat csak egyszer.

Bajnokaink

Maria Stepanova az ausztráliai végső vereség után. AFP fotó

Oksana Rahmatulina (őr) a mérkőzés az Egyesült Államok ellen szerezte a legtöbb pontot (18), megtámadta a gyűrű százalékos esés 70. Vela csapatjáték a helyzeti támadás, krétával fel négy gólpassz.

Korstin Ilona (támadó védő): az egyik legtehetségesebb európai kosárlabda játékosnak 15 ponttal és 5 lepattanóval. Megvalósult 6 szabad dob 6, beleértve két - 10 másodperccel a végső sziréna. Korstin az orosz csapat egyik legérzékenyebb kosárlabda játékosa, a csapat vezetője.

Olga Arteshina (előre): 12 pontot szerzett, mivel csak 15 percet töltött a helyszínen. Megvalósult 3-ból 4 hárompontos próbálkozás és az egyetlen dobás az átlagos távolságtól. A legjobb játék Arteshina pontosan az Egyesült Államokkal való mérkőzésre esett.

Tatyana Schegoleva (előre): Megérkezett a világbajnokság sérült és meggyógyította a kárt a verseny alatt. A mérkőzés az amerikaiak számláján Schegoleva 10 pontot és 11 lepattanót (közülük 7 - az ellenfél pajzsán). Tatyana a védelem egyik legjobb játékosává vált a bajnokságban.

Maria Stepanova (középen): - az orosz csapat legjobb kosárlabda a tornán. A meccs az Egyesült Államok átvette az ő pajzsát (11 lepattanó) és 13 pontot szerzett. Az előzetes szakaszban Stepanova stabil játéka lehetővé tette az oroszok számára, hogy elkerüljék a súlyosabb bajokat, mint amiket szembesítettek.

A döntőben Ausztráliában az orosz csapat egyik vezetője sem játszott, mint az amerikaiak. Ahelyett, hogy az ausztrálok tették. De az orosz csapatot újra felismerték a legszebb csapatnak a versenyen. Az ausztrál kosárlabda-játékosok ebben az értelemben nem segítettek abban, hogy formájukban fedett fürdőruha volt, míg a többiek esetében nem különbözött a férfi sportruházatától.

Korstin Ilona, ​​Maria Stepanova, Irina Karpova, Marina Osipova és más lányok örökre a szívünk bajnokaivá váltak.