37. bekezdés

1. Mutassa be, hogyan nézett ki a kerámia, az Agora, az Akropolisz Athénban. Miért szerették az athéniak a városukat? Milyen épületek és szobrok voltak büszkék?

Kerámia kerület nézett ki: szűk utcákkal, a süket a házak falán, a városiak öntött moslék dobta ki az üledék az utcára, a területen élt, gyakorlott fazekasok, festők.

Agora Athén főtere. Olyan piacon volt, ahol a piaci órákban reggelente zsúfolt és zajos volt. Az Agora másik oldalán a dombon Hephaestus isten-kovács temploma volt, oszlopokba zárva. A templom bal oldalán egy téglalap alakú épületben ötszázan összegyűltek szinte naponta, amelyet athéni állampolgárok választottak.

Az Akropolisz meredek és meredek lejtőkkel rendelkező domb volt, mindenhol látható volt. A tetejét Athén bronz szobra díszítette. Egy út vezetett az akropoliszhoz. Az akropolisz tetején Athena istennő temploma - a Parthenon temploma volt, ami mindenkiben csodálattal járt.

Az athéniak szerették a várost, mert nagyrészt nagyon szép volt. Nagyon büszkék voltak a Parthenonra, Athén szobra, agora.

Az ókori Görögország helyszíne, ahol kevés ásványi anyag van, és száraz éghajlat a gazdálkodáshoz, arra ösztönözte az embereket, hogy vegyenek részt a kézművekben. Emellett a fazekasság kézi munka. És most az összes termelés automatizált. És akkor egy ilyen természetes anyag, mint az agyag sok esetben helyettesítette a műanyagot.

Régóta meg akartam látogatni Athénba, mert hallottam a város fantasztikus szépségéről. Annak érdekében, hogy Athén a tengeren át juthat el a Piraeus kikötőjében, amely Athéntól 5-6 km-re található. Az Athén és Pireus összekötő útjának mindkét oldalán háború esetén felemeltem a hosszú falat. Pireuszban két katonai és egy kereskedelmi kikötőt vettem észre.

Hajójuk megérkezett a Piraeus kereskedelmi kikötőjébe. Itt találkoztam számos kereskedővel és kereskedővel, akik különböző országokból különböző árukat forgalmaztak. Egyiptomból vászonruhát és papirust vittek be Afrikának más régióiból - elefántcsontról, a Fekete-tenger telepéből - gabona, sós hal és rabszolgák.

Az athéniak mohó hírei és a hajónk megkérdőjelezték a kérdést: "Mi új?" Megtanultak a kenyér és egyéb áruk árairól. Kinyitották a száját, meghallgatták a távolabbi országokról szóló történeteket, kalózokkal és tengeri szörnyekkel való találkozásokról

Ha maga is Athénhoz kerül, akkor együtt jár az emberek áramlásával és a fő térrel - az Agorával. A piacon kívül, a dombon lévő Agora egy másik részén, az oszlopok által bezárt Hephaestus isten-kovács temploma volt.

De leginkább láttam az Akropoliszt - meredek, meredek dombos dombon. A tetejét Athena bronz szobra díszítette, melyet a fenséges szobrász Phidias készített. Még Piraeusba úszott, mindannyian a hajónk észrevette, hogy a napsugárzás milyen aranyozott sisakot és lándzsát tartalmaz. Csak egy út vezetett az Akropoliszig. Útközben láttam, hogy a jobb oldalon egy sziklafalon egy kis templom. Ez volt a győzelem istennőjének temploma, Nicky.

Aztán láttam az Athena istennő templomát - a Parthenont. Ez a görög építők legszebb alkotása! A márványból épített, oszlopok által körülvett Parthenont csodálta. Az orrát szobrokkal töltötték. Egy pilléren láttam Athén és Poseidon közötti vitát Attikán keresztül, másfelől Athén születését a Zeusz fejéből.

A Parthenonon egy Phidias munkájának istennőjének szobrát láttam. A szobor alapja fából készült; A ruházat, a pajzs és a sisak csillogó aranyból készült; Az arc, a nyak és a karok vékony elefántcsontlemezekkel vannak bevonva az emberi test színével.

Az athéni Agora és az Akropolisz látogatása megállíthatatlan benyomást tett rám.

Kapcsolódó cikkek