15. fejezet - Mary, Mary - James Patterson - Az otthoni könyvtár

- Magyarázd el, miért vagyok. Miért küldi el nekem? Ennek nincs értelme. Elfogadja? Remélem már sikerült kitalálni valamit? Ezek a gyilkosságok szörnyűek, szörnyűek.





Minden Hollywood őrülten őrzi őket. Hidd el, Mary Smith rejtélye hamarosan kijön.

Néha valaki a személyzetből felemelte a fejét a partíció felett, az irányba pillantott, és újra búcsúzott. Greiner egy vigyorral hívta ezeket a manővereket egy egér felderítésében.

Az újságíró egy fekete bőr kanapén ült, dörzsölve a térdére rongyos nadrágját idegesen. Néha nyitott egy jegyzetfüzetet, és megjegyzéseket tett.







- Mr. Green, próbálj meg egy kicsit megnyugodni. Könyörgöm.

- Könnyű beszélgetni. - hirtelen felugrott, de azonnal bocsánatot kért: - Bocsásson meg, az isten szerelmére. - Az újságíró ujjait a homlokára nyomta, és dörzsölte az orrhídját. - Van izgatott idegrendszer. A gyermekkor óta.

Gyakran találkoztam hasonló reakcióval - paranoia és irritáció keverékével - azok között, akik, mint Griner, váratlan ütést kaptak hátulról. Megpróbáltam csökkenteni a hangomat, hogy összpontosítson a szavaimra.

- Valószínűleg már megkérdezték ezt a kérdést, de mégis - hogyan gondolod, miért küldött neked a gyilkost leveleket? Találkoztál már Patrice Bennettel, Antonia Shifmannal vagy egy limuzinos vezetõvel - Bruno Capalettivel?

Vállat vont, forgatta a szemét és dermedt.

- Természetesen láttam őket egy párton, legalábbis a nőknél. És persze nézegettem a filmjeiket. Az utolsó, Shifman-nel, a Canterbury Road-on egy szörnyű kép, hogy őszinte legyek, de Antonia tetszett benne, és írtam róla a számomban. Véleménye szerint van-e kapcsolat? Nyilvánvaló, hogy a gyilkos olvassa az oszlopomat. Még biztos is. Mindez teljes őrület. Nem értem, hogy szerezhetnék egy ilyen dolgot. "Mielőtt válaszolnék, új kérdéseket vetett fel:" Gondolod, hogy a járművezető gyilkossága baleset volt? " A levélből ítélve csak ... a karra esett.

A zöldebbeknek egyértelműen szükségük volt információkra - személyesen és szakmailag. Végül is újságíró volt, és nagyon befolyásos volt a köreiben. Ezért adtam neki a riporter mentségét:

- Még korai lenne következtetéseket levonni. Mit szólnál Patrice Bennett? - folytattam. - Mikor írta utoljára filmjeiről? Úgy értem - azokról, amiket finanszírozott. Nemrégiben producere volt, ugye?

Greiner bólintott, majd zajosan, szinte teátrálisan felsóhajtott.

- Gondolod, hogy le kellene állítanom az oszlopot? Igen vagy sem?

Beszélgetni vele olyan, mintha ping-pong-ot játszana egy koncentrációs zavarban álló fickóval. Sok erőfeszítés után sikerült megkérdeznem minden kérdést, de kétszer annyit kellett várnom, mint amire számítottam. A zöldebbeknek folyamatosan szükségük volt a kényelemre, és megnyugtattam őt, próbálva nem nagyon hazudni. Bármi is volt, a szegény ember valóban veszélyben volt.

- És még egy dolog - tette hozzá Greiner, mielőtt elmentem. - Gondolod, hogy erről könyvet kellene írni? Vagy különösnek tűnik?

Még erre a kérdésre sem válaszoltam. Tanult Yale-n - jobban tudja.




Kapcsolódó cikkek