1. lecke

Tedd fel a fejedet bárhol reggel is.

Bakuban volt, alázatos szolgád abban az időben, amikor tizenkét éves volt. Az egyik nővér egyik barátja felkínált egy jachton.





Teljesen elragadtattam, elkezdtem bólogatni, bár nem hangosan mondtam, hogy megyek vagy sem. Az egész másnap megvártam az ígért kalandot, de nem voltam meghívva a jachtra. Haragot keltettem. És két héttel később megkérte a fickót:

- Miért nem vettél el egy kört?







- Tehát tényleg nem értettünk egyet. Nem mondtál nekem semmit, úgy döntöttem, hogy nem érdekel.

Emlékszem erre az esetre, mert akkor először rájöttem, hogy felelősséget kell vállalnom az életemre. Igen, mások kínálhatnak valamit, de saját tevékenységük százszor fontosabb. Mindannyiunk irányítja saját életét!

Milyen gyakran várunk, hogy valaki telefonon, ahelyett, hogy a tárcsát (és megtudja, mi a forrás is várja, hogy amikor végre fogja hívni). Vagy várjon, amíg a főnök javasolni fogja emelni a fizetést, minden dobás az ötlet, hogy megszervezze a cég, ahelyett, hogy kérjen több pénzt, vagy indítani egy vállalkozást. Vagy várjuk, amikor egy barátunk, aki velünk veszekedni fog, össze kell egyeztetni, nem pedig az első lépést magunkkal. Ez hülye! Te vagy a felelős önmagadért, nem a főnökeid, barátaid vagy ismerőseidért. Gyakran emlékszel a "Herbalife" forgalmazók szlogenére: "Nem vagyunk fizetve a szerénységért!".

Az általános felelőtlenség ideje a múltban, a huszadik században véget ért. Azonban a legtöbb ember továbbra is a régi szabályok szerint él. Készek hárítani a felelősséget bárki: az állam, a kormány, a család, a domborulatok (cég vagy a kormányzati szervek), a férje / felesége, az edző. Csodálatos, hogy félünk, hogy saját életünket saját kezünkbe tesszük! Reménykedünk a nyugdíjak és az előnyök, a promóció, a nyereséges házasság. De ez nem a sikeres út.

Az igazi siker csak a felelős emberekhez jön. Ráadásul ezek azok, amiket a legjobban szeretnek másokról. A felelőtlenség a hajléktalan pszichológiájának jele. Egyetértek azzal, hogy mindannyian fele vagyunk ebben az életben. De a másik feléhez küzdünk pontosan számunkra, mi vagyunk a saját sorsunk mesterei, a saját vezetõink. Természetesen a felelősségvállalás kikapcsolása könnyebb, mint egyszerű. De miért vagyunk annyira szomorúak, nyafogás, noah, és végtelenül panaszkodunk erre a világra?

Napjainkban, Michael Zadornov egyszerű kezével az amerikaiakról szóló anekdoták népszerűvé váltak. Rohantunk a könnyek: azt mondják, mi oroszok lelkileg, és szilárd pragmatizmusuk van. Azonban. Válaszolj néhány kérdésre. Miért a "szuper-spirituális" országunk kormánya, és arra törekszünk, hogy ellopjuk a maradékot? Miért van Oroszország ilyen magas szintű bűnözéssel (és a bűncselekmények jelentős hányada erőszakos)? Miért van olyan sok szegény koldus és utcai gyerek? Miért kényszerülnek a nyugdíjasaink a túlélésért harcolni, elszalasztották a rengeteg nyugdíjat? Miért jelentkeznek az informális hatalmi struktúrák az általános féktelen bűnözés során? Úgy tűnik, hogy a bűnözői múlttal rendelkező emberek inkább "spirituális értékekről", sőt a jelenről is beszélnek. Nézz körül! Talán ebben a helyzetben nincs szükségünk rá, ez a spiritualitás? Elég lenne az elemi tisztesség, amely Európa és Amerika lakosai közül bármelyik.

Jó ötleteket és helyes viselkedést találnak mind Oroszországban, mind az Államokban. De az Egyesült Államok lakosainak még egy fontosabb minősége van - a felelősség. Itt vannak (mint a japánok vagy az európaiak), és jobban élnek, mint te és én. És mindannyian várunk. Várakozunk a nyugati hitelekre, a külföldi befektetésekre, a fizetések és a nyugdíjak növelésére. Hány éve vársz, kedves olvasó? És hogyan vártak?

Amint egy híres dalban éneklik, "láttam ezt az életet díszítés nélkül". És ki, csodálom, látta díszítőelemekkel? Ha vannak olyanok az olvasóim között, azt tanácsolom, hogy sürgősen írj, mi ez a paradicsomi élet. Bár attól tartok, hogy egy ilyen jelentésnek sokáig várnia kell.

Egyik edzésemben Vladivostokban találkoztam egy fényes rádióban. Programját az egyik legérdekesebbnek tartják a városban. Ez az ember elmesélte a karrier történetét. Egy időben egyszerű tanárként dolgozott. Azonban nem érdekelte különösebben a foglalkozását, és fizetett neki egy fillért sem. Az idő telt el, a gyerekek nőttek fel. Elkezdett félni attól, hogy egy napon megkérdezik: "Apa, ha olyan okos vagy, miért olyan szegény vagy?" És akkor rájöttem - meg kell változtatnod az életed, csinálj valami újat. Például az újságírás, amelyre hajlamos volt. Mindenki körülötte az ellenkezőjére sürgette: "Semmi sem fog jönni tőled! Nos, melyikőtök újságíró? Menj a vereségen! " Volt azonban esélye! És ma ez a legnépszerűbb "rádiós". Maga az életéről mondja ezt: "Most már tudom - ha sokat akarsz, teljes felelősséget vállalsz az életedért, és ne hallgass másokat!".

Szóval szükség van a sors végzésére. Ne feledje: a személyes felelősség területét folyamatosan bővíteni kell. Végül is azok a húrok, amelyek még nincsenek a kezedben, megpróbálnak másokat és külföldi körülményeket használni. Ezek a gömbök irányítják a félelmedet, a lustaságodat, a tudatlanságodat. Mire igazán válaszolhat? Igen mindenért!

Az Ön egészségére - és semmi sem támaszkodhat csak az orvosok művészetére!

Az Ön életútjához - eldöntheti, hogy hol van a sikerhez vezető út.

Az anyagi jólétért.

Szeretteinek - pontosabban a velük való kapcsolatukért.

Kommunikációval, barátokkal, barátokkal való kommunikációhoz.

A hangulatodért.

Mi akadályozza meg a kezedben lévő sorsot?

Ha nem tudjuk megérteni, hogy az ember életét lehet és kell ellenőrizni.

Félénkség.

A felelősségtől való félelem.

Kegyetlenül javaslom, hogy kezeljék az összes fent említett ellenséget. Igen, megtanulhatod a felelősséget, és nem félek tőle. Kezdj legalább a hangulattal! Egy idő múlva érezni fogod, hogy az élet alatt tartása jó. Minden cél azonnal megvalósíthatóvá válik, és minden vágy hamarabb vagy később teljesül.




Kapcsolódó cikkek