Sport kutyák használatával, kutyakutyás tenyésztés, tanácsadás egy újszülött kutyatenyésztőnek

A közegészség erősítésében, az egyén harmonikus fejlődésében, a fiatalok munkahelyi előkészítésében és az anyaország védelmében a fizikai kultúra és a sport fontossága, beleértve a sport kutyák használatával történő sportágat is, növekszik.

Az állattartók kutyákkal való sportversenyek szervezésének ötlete a hivatalos DOSAAF kutyatenyésztés Leningrádi városi klubjában jött létre. Az alapja a verseny hoztak keresés és fogva „törvénysértő” border tulajdonságok az általános képzést és házőrző, valamint elemei a katonai alkalmazott sport (futás, akadályok leküzdése és granatometanie). Ez a sport nagy figyelmet szentelt a fiataloknak, és rövid idő alatt elterjedt az ország klubjaiba.

1972-ben a Szovjetunió DOSAAF Központi Bizottságának döntése, a hivatalos fajták kutyaversenye militarizált versenyei szerepeltek az All-Union és az All-Russian versenyek naptártervében. Az első hivatalos All-Union versenyeket katonai rendezvényeken a moszkvai DOSAAF Dog Training Club sportpályáján tartották. 10 csapat vett részt benne. Az első három helyet Moszkva, Leningrád és az RSFSR csapata nyerte el. A személyes versenyen 36 sportoló-edző vett részt. A Szovjetunió bajnokai voltak N. Korlyakov és V. Goncharen-ko (az RSFSR nemzeti válogatottja), a fiatal férfiak győztese volt S. Nemtsev (Leningrad).

1975 nyarán minden-körül a kereső kutyák, amely lényegében két feladat: legyőzése az akadályt, és a fogva „betolakodó” bekerült a Uniform All-Union sport osztályozás a jogot arra, hogy a sportolók I bezárólag sport kategóriában. Két évvel később a verseny programja három független gyakorlatot tartalmazott: 100 méteren futott, leküzdje az akadályt, és visszatartja az "elkövetőt". A versenyt nem csak névvel, hanem tartalmakkal is bevezették az egész rendszerbe. A "Nyáron mindenkiben szervezett kutyákkal" nevet kapták, dinamikusabbá és szórakoztatóbbá vált.

Ugyanebben az évben a hivatalos kutyatenyésztés klubjaiban a téli versenyek széles körben elterjedtek: "Vitorlázás egy síelő kutyával". A program biztosítja a sportoló egy kutya által történő vontatását, melynek keretében a síelő három lövést ér el egy lőfegyvertől, távolról irányítja a kutyát, lekorítja a kapukat és gránátokat dob.

Ezenkívül a DOSAAF kutyakiképző klubjai a nyári és téli relé versenyeken, a képzés általános szintjén, a védőőrön és más szolgáltatásokon versenyek.

Különösen népszerű a fiatalok körében a nyár. A verseny fiataljainak növekvő érdeklődésével párhuzamosan nőtt a sportolók képessége és a csapatok képzettségi szintje. A versenyeket magasabb szervezeti és igazságszolgáltatási szinten tartották. Ez nem kis mértékben hozzájárult ahhoz, hogy 1978-ban a verseny szabályait a hivatalos kutyatenyésztésben szabadon engedték.

1983-ban tartottam az első szovjet szovjet kupát nyáron mindenütt szervezett kutyákkal. A győztes az RSFSR nemzeti csapata volt, az egyes versenyeken S. Yakovtsev és E. Zav-sagolova (RSFSR) nyerte el.

A nyár egészét a Szovjetunió Népi Nyári Spartakiadjának programja tartalmazza. A csapat csapata megnyerte az RSFSR nemzeti csapatot, a második helyen a kazah SSR csapata és a harmadik - Leningrad város. A Szovjetunió Népviselők Spartakiadjának első bajnoka V. Boriszov és M. Kikhtenko (RSFSR) volt, a győztes a I. Ivanov, a Leningrader.

Bajnokság, a Szovjetunió és a többi össz-szövetségi versenyt tartottak Tallinnban, Harkov, Fergana, Leningrád, Krasznojarszk, Perm, Omszk, Vilnius, Dnyipropetrovszk Podolszk, Minszkben és más városokban. Mindezek a pályák valódi ünnepekké váltak, a sportolók edzők eredményeinek áttekintése.

E cél elérése érdekében a pentathlon és a négy birkózás szolgálati kutyákkal a legnagyobb mértékben megfelel. Ezeket a köröket 1987-ben vezették be.

Öttusa tartalmazza az égetés kis kaliberű puska (CF-2a gyakorlatok) átlépni a kutya 1500 (1000) m, úszás 100 m és speciális alkalmazás gyakorlása: „Megőrzés” jogsértő „(végre együtt kereszt), és a” legyőzése csík akadályok ". Ugyanezeket a gyakorlatokat végezzük a quad labdában, kivéve az úszást.

Az ilyen komplex gyakorlatok lehetővé teszik a sportolók számára, hogy különböző fizikai edzést nyújtsanak, számos védett jelentőségű alkalmazott tulajdonságot hordoznak és képesek kritikus helyzetben alkalmazni őket.

Versenyek a sportolók-edzők - egy speciális és meglehetősen bonyolult alkalmazott sport, amely teljes körű sporttevékenységet igényel a sportoló és a négylábú barátja.

A sportolók és kutyák legnehezebb és legnehezebb edzése a nyár.

A sportolók és kutyák előkészítése ezen a versenyen tovább fog tárgyalni.

az árucikkek elhelyezésével kapcsolatban: [email protected]