8 szovjetek, hogyan kell kezelni a gyermekek hisztériáját, azok számára, akik a történelmet szeretik

A szokásos kép a játszótéren: a nap ragyog, a fiú homokvárost épít, anyám meleg napot és áldott képet élvez. És hirtelen egy másik gyermek jelenik meg a homokozóban, amely rossz gondolat nélkül megérinti a torony által éppen épített lábat, összeomlik - és az ilyen nyugodt fiú erõszakos rohant az elkövetõre.

Valamilyen oknál fogva sok felnőtt ezt a pillanatot jó oknak tartja az udvariasság tanulságainak. Igen, szükséges beavatkozni, de nem oktatni! Mindezek a helyes szavak, a "meg kell osztani", "mi emberek vagyunk, nem harcolunk, de azt mondjuk", "bocsánatot kérni a fiúhoz, te megütötted", most már nem működnek. És még árt is. Minden, amit tehetsz: fizikailag megállsz, hallhatsz érzelmeket, nevezhetsz az államnak, bocsánatot kérek az áldozatoknak (magadnak), ha vannak, és kilépsz a helyzetből.

A konfliktus visszaszorításáról lehet szó. Minden beszélgetés után és lehetőleg magán. Használjon aktív hallgatást

- Mi történt veled? Szerintem dühös vagy? Ó, elképzelni, hogyan dühös lennék, ha valaki megsemmisítené munkám eredményeit! És honnan született ez a harag? A mellkasban? A gyomorban? " Szimpatizálni: "Szörnyű volt, nem is tudom, hogy ideges leszek." És próbálj meg stratégiákat kidolgozni a viselkedéshez. Hogy ne hagyd, hogy a düh irányítsa? És mit lehet tenni? Mit csinálnak az emberek ilyen helyzetekben? Pontosan ne verjük, beszélünk. Fontos megjegyezni: minden érzés és gondolat megengedett, de nem minden viselkedés.

Kivel szemben? A hisztériák ellen. Sajnos négy év alatt nem mindig fejeződnek be. Egyszerre a gyermek maga is megérti, hogy az ilyen magatartás nem vezet semmi jóhoz. Megakadályozza. Hogyan? Például, a családi esteket szomorúvá teszi, megrontja a pápával való kapcsolatot, nem engedi barátkozni. Számos példa lehet.

A gyermekek elfogadhatatlan magatartása viselkedési stratégiája van. Igen, elviselhetetlennek érzem magam, de még mindig szeretlek, és még azt is elfogadom. Ebben a helyzetben nemes szenvedő anya vagytok, és egy kis kínos. Az ilyen gyönyörű ember gyötrője kemény, olyan könnyű eljutni a bűntudat érzéséhez, majd az agresszióhoz, elmenekülve a bűntudattól.

Jobb választani azt a sémát, amelyben együtt vagy. Mondja meg a fiát, nézd, valami megtámad és komolyan tönkreteszi az életünket. Elfogadja?

Három viselkedési típus létezik. Ragaszkodhat a sajáthoz. A "lesz, mert így mondtam", hogy "nos, maga megértette, hogy ez a helyes döntés, mert ...". A gyerekes könnyek és sikoltozások lavina alatt átadhatod magad, elismerd, hogy hosszú ideje nem tudtad kezelni a folyamatokat, és mindent megadj a gyermek akaratához. Most, az ilyen szülők gyakrabban találhatók. A szerződések és a kompromisszumok útját is előnyben részesítheti - hosszabb és nehezebb, de a kimeneten erősebb, mint minden tárgyaló. Mit jelent ez? Megpróbálva megtalálni az összes fél számára elfogadható módot. Ebben a tekintetben könnyű buktatózni.

Néha a "tárgyalás" kísérlet a terv manipulációjává válik "azt mondtam" - a cél az, hogy meggyőzzem, hogy a megfelelő döntést javasolom