Madrid derbi, hat-trükk syurrel és egyéb hétvégi események - labdarúgás

A hétvége legjobb mérkőzése

Madrid "Atletico" és "Real" a "Vicente Calderon" spanyol példák 26. fordulójának mérkőzését tartotta, így nekünk az európai szezon egyik legjobb játéka. Ebben a találkozásban volt minden: harc, dráma, sok cél. De a csapat győztese nem volt meghatározva, ami valószínűleg természetes.

Kevesebb mint három perccel az induló sípot követően, Karim Benzema vezette a "krémet" előre. Diego Simeone osztályai azonban nem vesztették el a fejüket, s még a szünet előtt nemcsak visszaszerültek, hanem előkerültek is. A "matrac" céljai a Koke-ot és Gaby-t értékelték.

Érdemes megemlíteni az Atletico elleni küzdelem vezetőjét, Diego Costa-et, aki a legjobbat igyekezett vezetni a győzelemhez. A naturalizált brazil gyakran veszélyeztette Diego Lopez kapuit, de nem tudta megnyitni a kaput. Bár érdemes megemlíteni, hogy a játékvezető többször is figyelmen kívül hagyta a szabályokat a Kostya szabályainak megsértése miatt, az egyik epizódban még büntetést is kiszabható, de nem tette meg.

Carlo Ancelotti csapat nyolc perccel a rendes idő vége előtt hagyta el a vereséget Cristiano Ronaldo góljának köszönhetően, melynek eredményeképpen Gareth Bale lett. A portugál a 23. évadat célozta meg, és megerõsítette az élen a gyõztesek versenyét, a walesi pedig a szezon elsõ játékosává vált, aki 10 gólt ért el és 10 segített.

Ezt a felhívást teljes mértékben kihasználta a katalán Barcelona, ​​ami legyőzte Almeriját a Camp Nou 4-1-ben. A kék-gránát a második helyre került a döntőbe, nagyon közel a "Real" -hoz. Biztonságosan elmondható, hogy a bajnoki verseny a Pireneusokban teljesen lendül.

A hétvégi hős

Londonban a "Chelsea" az angol Premier League meccsének első felét "Fulham" -val töltötte. Az első 45 percben a "kék" sikerült néhány veszélyes pillanatot létrehozni, ami nem meglepő módon "tönkretette" Fernando Torres-t.

A szünetben Jose Mourinho csak néhány másodpercig maradt az öltözőben, csak néhány "gyengéd szót" mondott a csapatának, és csak a játékosok maradtak a gondolataikkal. Furcsa módon ez a taktika működött.

A találkozó második felében teljesen más volt a csapat, ami Andre Schurrle-nek hívott, aki egy hat-trükket tervezett. A német igazi hős lett a párbajban. Nekünk is tiszteletet kell adnunk Eden Azarnak, aki két segítséget nyújtott.

Az erős akaratú karakter lehetővé tette Chelsea számára, hogy vezető szerepet játsszon az angol bajnokságban, növelve a rést a legközelebbi követőtől négy pontig.

A hétvégi bajnokok

Úgy tűnik, hogy semmi sem akadályozhatja meg a torinói Juventust, hogy harmadik alkalommal szerezzen olasz bajnokot. "Old Lady" újabb lépést tett a Scudetto felé, miután a "Milan" -ból "San Siro" -hoz nyert 2: 0 pontszámmal.

A legérdekesebb dolog az, hogy a torinaiak nem mutatják meg a bajnoki játékot, ami számukra várható. Épp ellenkezőleg, a szezon egyik legrosszabb játékát játszották. A "Rossoneri" sokkal jobbnak látszott, de mindig elvesztette a pillanatait, amiért 44 perccel büntetést fizetett, amikor Fernando Llorente gólt szerzett. Végül az intrikák megölték Carlos Tevezt, aki a második gólt a 68. percben Christian Abbiati kapta.

A "Roma" és a "Napoli", a Juventus legközelebbi követői elveszítettek pontokat, de ténylegesen a bajnoki címet adta a torinói klubnak, mivel a többi fordulóban 11 pontot nyerhet szinte lehetetlen.

Még az AC Milan vezetőedzője, Clarence Seedorf is elismerte, hogy most a Juventus csak megállíthatja a tartályt, megjegyezve, hogy csapata folyamatosan fejlődik és nő.

A hétvége zavartsága

A célok szempontjából nagyon érdekes mérkőzést játszott a Braunschweig Eintracht és a Mönchengladbach Borussia. A találkozó végeredménye 1: 1 volt, és mindkét gólt a kapusok saját céljukban értékelték.

Mindez azzal kezdődött, hogy az Eintracht Danil Dafari kapu iráni őrzőjének hibája elkezdődött, aki nem reagált a pályára a Raffaela sarkából, aminek eredményeképpen a vadgolyó bejutott a hálóba.

Nem maradt adósság és Marc-Andre Ter Stegen, aki úgy tűnik, hogy túlságosan ellazult, miután átesett egy orvosi vizsgálatot a katalán "Barcelona". A 21 éves kapus súlyos hibát követett el, és a labdát a saját hálójába küldte, nem tudott megbirkózni a saját védelmezőjének átadásával.

A "Borussia" így a hetedik helyen állt a döntőben. Az "Eintracht" még mindig az utolsó pozícióban van.

Derby hétvége

A "Paris Saint-Germain" és a "Marseille" mérkőzései az all-French derby-nek nevezettek. A két városból álló labdarúgó csapatok ellenállása eredetileg Franciaország legfontosabb lett.

Nem titok, hogy Párizs és Marseille az ország két legnagyobb városa. Ile-de-France és Provencal lakói soha nem szerették egymást. Nem meglepő, hogy a párizsi Saint-Germain és Marseille közötti ellenzék valami többet jelentett, mint egy mérkőzés.

Így történt, hogy jelenleg a csapatok képességei nem egyenlők. A párizsi Saint-Germain nemcsak a Francia Liga 1 vezetője, hanem a Bajnokok Ligája győzelmének lehetséges versenyzője is. "Marcel" egyidejűleg újabb válságot tapasztal, és eddig csak egy helyet követelhet az Európai Liga területén.

Így a "Paris Saint-Germain" - "Marseille" mérkőzést tartották a "Park de Prens" -on, vasárnaptól hétfőig. Azonban, ahogy várták, a Provencals nem tudott megfelelő ellenállást nyújtani Laurent Blanc csapatának.

A párizsiak három pontot szereztek Maxwell és Edinson Cavani céljainak köszönhetően, és elsőként megerősítették, kihasználva a "Saint-Etienne" Monaco vereségét.