Hogy tartották az új szezon első rc44 bajnoki futamát

Az RC44 Bajnokság Tour formátuma nem változott: a Bermuda Kupa első napját a meccsrepülés szentelte, majd a versenyek folytatódtak a flotta versenyek formájában.

Az első napon az orosz csapatok nagyon jól mutattak: hat zászló közül a "Nika" és a "Battleship" négy, illetve öt győzelmet ünnepelt.

Ezek a győzelmek nem voltak könnyűek az oroszok számára. A British Penninsula Petroleum ellen folytatott első mérkőzésen a "Battleship" -et már az elején bírságolták, de a távoli szünetnek köszönhetően sikerült megszabadulnia a büntetéstől, és az elsőnek át kellett haladnia a vonalon.

Ezután a helyzet még drámaibbá vált.

Ha a "derby" klubban a "Nika" csapattal Vladimir Lubomirova magabiztosan megnyerte, akkor a következő mérkőzés kezdetén az Artemis "Csatahajó" ifjúsági csapata hirtelen fellépett a hamis indulás után. Az első szegmens a svédek számára maradt, de a második lapping során a túlfutás erős küzdelme lehetővé tette a St. Petersburg Yacht Club csapata számára, hogy előrelépjen.

A szlovén Ceeref "Csatahajó" mérkőzésen ismét elmaradt az első szegmensben. A helyzetet az ellenfél hibája mentette meg, amikor a szlovének a világbajnokok rosszul kerekítették a "kaput", és vissza kellett térniük. Ez a meglepetés nem ér véget: az Artemis "felnőtt" összetételével való találkozáskor mindkét csapat elkezdett elkezdeni, de szinte egy időben elérte a távolságot. Már az első manőverezésen volt a "Csatahajó", és úgy tűnt, hogy a mérkőzés sorsa megoldásra került. De itt az ügy beavatkozott: a szél legerősebb szaga felkavarta a kék csónakot a hajótörésbe, amit tapasztalt rivális használ. És ez nem volt az egyetlen rossz hír Vladimir Lubomirov csapata számára.

A svédekkel való találkozón kívül a "Battleship" csapat is két pontot kapott a nap első mérkőzésén a britekkel a tapintás miatt. Így a meccs repülés éves ellentételezésében Vladimir Lubomirov legénysége csak öt pont helyett csak három pontot tudott rögzíteni.

Nagyon magabiztosan töltötte a napot "Nika": négy győzelem két vereség ellen. A csapattársai mellett Vladimir Prosihin elvesztette az osztály veteránjait - a brit "Aqua" -t.

"Katyusha" két győzelmet nyert és négy vereséget szenvedett.

• Hogy tartották az új szezon első rc44 bajnoki futamát

Ha az RC44 Bermuda Kupa első napján, amikor volt egy match-flight, volt egy csomó szél, akkor a flotta kezdetekor az ellenkező nem elég. Az első futam 15 csomónyira volt kénytelen, majd a nap folyamán a szél 10 vagy annál kevesebb csomóba esett, ami nehézséget okozott a csapatok taktikai felépítésében.

Az ilyen instabil szél részben meghatározta az eredmények széles skáláját a négy flotta versenyen. Stabil, hogy néhány.

A szlovén Cereef és a svéd Artemis közötti ütközés az első futam kezdetekor az oka annak, hogy a svédek távolról távoztak.

Az orosz "Csatahajó" sikerült megnyerni az első versenyt. A felszakadó szélben a második faj lappingje egyáltalán nem sikerült, és a "Csatahajó" az első jelzésen csak a hatodik volt. Aztán sikerült játszani egy kicsit - a negyedik cél. Két verseny után az "Aqua" és a "Csatahajó" öt ponttal osztotta meg az első sort. A harmadik versenyen az "előzetesen" az ellenfél nem működött: "Aqua" nyer, "Csatahajó" - a negyedik. A nap végére a "Csatahajó" vette a második helyet, és elvesztette az Aqua csapatát.

Nika Vladimir Prosihin csapat különböző sikerekkel töltötte a napot. A harmadik gyülekezettel indult, és a második futam után a negyedik helyezés volt. Aztán visszatért a harmadik sorra, de nem tudott ellenállni, és visszalépett a negyedik helyre.

"Katyusha" befejezte a hatodik napot.

A három futamot szoros küzdelemben végezték el: a British Aqua, a Szentpétervár Vitorlásklub csatahajó és a szlovén Cereef. A nap eredményei szerint az első három csak két ponttal oszlott meg.

A flotta Bermuda-i tartózkodásának harmadik napja eltér az előző kétektől: erős, 20-25 csomós szél érkezett egy új dél-nyugati irányból. A lovaglás és a flotta verseny első napján a meleg napsütéses időjárás sűrű felhők és alacsony hőmérsékletek váltották fel. A harmadik futam kezdetén erősen esett.

A második verseny kezdetén az "Aqua" osztály veteránjai képesek voltak megváltoztatni a szél és az irányt, és harmadikként végezték. A "csatahajó" a negyedik volt, és a helyezés élén tartotta a helyét, ami egy másik győzelemhez vezetett Cereef-szel, amely visszatartotta a britek fejlődését.

A "Nicky" esetében a második verseny sikertelen volt. A pálya mentén a csapat eldobta a Gennakeret, kihagyta az egész flottát - a nyolcadik befejezése és visszavonulása a hatodik kreditvonalra.

A harmadik verseny kezdetén a szél emelkedett, ami az orosz csapatok kezébe került. A "csatahajó" ismét a harmadik helyre került, a "Nika" -t a győzelem rehabilitálta. A szlovének eső és szél "nem ment" - a negyedik plébánia. Az "Aqua" a második.

A nap végén a "Csatahajó" osztotta az első helyet az "Aqua" -tal, Vladimir Prosihin csapata ötödik helyen maradt. Ugyanaz a helyzet, mint az orosz csapat, és másnap.

Vladimir Proshikhin legénysége számára a forduló utolsó előtti napja fordulópont volt, amikor a "Nika" megnyerte az egyik futamot, és kétszer volt a második. Ez az eredmény lehetővé tette, hogy a csapat az első három helyre emelkedjen.

A "csatahajó" csapat olasz taktikája tévesen vezette a hajót azokon a pontokon, ahol a szél fokozódott. A "Csatahajó" fokozta az előnyöket, és végül befejezte a napot két olyan szükséges győzelem mellett.