23 Meghatározott definícióval rendelkező megszámlálható főnevek használata

Meghatározott definícióval rendelkező megszámlálható főnevekkel rendelkező cikk használata.

Használja a cikket, és egy főnév, amelynek van saját maga meghatározása függ a meghatározása a karaktert. Ha a meghatározást fejezzük jelzős alárendelt záradékot, részt vesz a kereskedelem vagy elöljárószós kereskedelem, a főnév egyes számban lehet használni határozatlan vagy határozott névelő és a főnév többes határozott névelő nélkül a cikket vagy névmások egyes, bármely, attól függően, hogy a meghatározás individualizáló, osztályozó vagy leíró jellegű.







a) Az individualizáló definíció egyéni tulajdonságként szolgál, amely megkülönbözteti az adott személyt vagy objektumot (személy vagy dolog) az összes többi személytől vagy azonos osztályú objektumtól. Az individualizáló definíció jelenlétében egy névvel, mind egyszemélyes, mind többes számmal egy meghatározott cikket használunk:
Tetszett a film, amit tegnap láttam.
Tetszett a film. amit tegnap láttam.
Ez a férfi.
Ez az az ember, aki tegnap jött ide.
A titkár távirata nagyon fontos volt.
A titkár által eljuttatott távirat nagyon fontos volt.
A szobám falát kékre festettem.
A szobám falai kékre vannak festve.
Elvesztettem a kulcsomat a szobámban.
Elvesztettem a kulcsot a szobámba.
Az appleson a fa nagyon érett.
Az alma ebben a fa eléggé érett.

Megjegyzés. A diákok néha hibákat követnek el, egy olyan főnév előtt, amely egyéniesítő definícióval rendelkezik, amelyet egy mellékmondat kifejez, a névmás helyett a cikk. mivel a megfelelő orosz mondatban egy ilyen főnevet gyakran előzi meg a névmás (ezek):






Ez a diák, akiről elmondtam.
Itt van a hallgató (és nem az a diák), akiről elmondtam.
Ezek a könyvek, amelyeket tegnap kaptam Leningrádból.
Itt vannak a könyvek (és nem azok a könyvek), amelyeket tegnap kaptam a leningrádi tértől.

Ha a meghatározás által kifejezett melléknév a pozitív vagy az összehasonlító fokozat, a jelenléte nem befolyásolja a választás a cikket. Egyes szám főnév használjuk a határozatlan vagy határozott névelő és a főnév többes határozott névelő vagy névmás egyes, bármely általános szabályok alapján, függetlenül attól, hogy a melléknév:
Adj egy piros ceruzát.
Adj egy piros ceruzát.
Nem találom a piros ceruzát, amelyet tegnap adtál nekem.
Nem találom a piros ceruzát, amit tegnap adtál nekem.
Egy nagy ház előtt állunk le.
Megálltunk a nagy ház előtt.
Az utcai nagy ház a városi könyvtár.
Az utcai nagy ház a városi könyvtár.
Egy nagyobb csomagot akarok.
Szükségem van egy nagy bőröndre.
Vegyél nekem néhány nagyobb borítékot.
Vásároljon nagyméretű borítékokat.
Csak kicsi boríték van; A legnagyobb borítékot használtam.
Csak kicsi borítékom van; Nagyobb borítékokat használtam, amit adtál nekem.

Megjegyzés. Bizonyos esetekben a melléknév, pozitív és összehasonlító mértékben, egy individualizáló meghatározás szerepét játssza le, azaz egy személy vagy egy tárgy egyedi jellemzőjét jelezheti:
Adjon nekem a piros ceruzát. Adj egy piros ceruzát.
Itt a piros ceruza szemben más, anélkül, hogy egy piros ceruzát, amelynek meg kell választani, és így a melléknév piros jelzi az egyén jellemző megkülönbözteti a többi ceruza, amelyek között található.
Add ide a ceruzát. amely piros.

Veszem a kisebb poharat. Veszem a kisebb poharat.
Itt a kisebb pohár ellentétes a nagyobb méretű második csészével, és így a kisebb melléknév egy egyedi tulajdonságra mutat, amely megkülönbözteti ezt a poharat a másodikból. Fogom azt a poharat. ami kisebb.