7 - meredek útvonal

Lvivban olvasott nekünk verseit - középszerűnek látszottak.

Moszkvában nagy hírének idején a kiadó Molodaya Gvardiya munkásai felajánlották neki, hogy a "The Remarkable People's Life" című sorozatában találjon témát a könyvéhez.





Több nevet is nevezett, köztük az elfeledett költő Mirra Lokhvitskaya. Talán a Lokhvitskaya versei, Nadsondal együtt saját költői kísérletei is gyökereznek.

A hetvenes évek elején Izráelben "az orosz költők zsidó témákról" című antológiát találtak. A fordítók verseket tartalmaztak bibliai témákban, a könyv három évszázadban szinte az összes orosz költő verseit mutatja be - Derzhavintól Slutszkijig.







Van még egy vers Eugenia Ginzburg:

... És újra, mint a szürke hajú zsidók,

Hadd kiáltsunk, Palima reményét,

És a hang elszakad, gyengül:

- A jövő Jeruzsálemben!

... Ez nyilvánvalóan egy fajta!

Kínozták, koldusokat, üldözték,

Ugyanez mondja Szilveszter:

- A jövőben - Yerusalimben!

Ő írta ezt a verset az Újé előestéjén, 1938-ban a Yaroslavl börtönben. Olvastam a cellatársat. Yerusalim a szabadság feltételes szimbóluma.

Nemcsak nem érezte magát, nem ismerte fel magát zsidónak, de azt is mondta:

"Soha nem voltam, és nem is lehetett egy regény egy zsidóval." Ezért van benned, Lyovochka, nem tudtam beleszeretni ...

- Zhenya, csak egy antiszemita, rasszista.

(Nem, amikor tagjai ezeket a verseket, vagy ha olvasott nekünk a Lviv sem, amikor látta, nyomtatott Izraelben - sem ő - sem senki más ... nem tudom elképzelni, hogy mi a metafora valósul meg, és 1973 óta kellett búcsúzni. barátaival, barátaival, akik elhagyják Izraelt.)




Kapcsolódó cikkek