5 Tények a végtelenségről - tény

5 Tények a végtelenségről - tény

Minden ember ismeri ezt a számot, és leírja valami elképzelhetetlenül hatalmasat. Azonban a végtelenség nem olyan egyszerű fogalom, amilyennek első pillantásra tűnik.

1. A szabályok szerint a végtelen, van egy végtelen számú mind a páros és páratlan számok. Azonban a furcsa számok pontosan a fele a számok teljes számának.

2. Infinity plusz egy egyenlő végtelenbe, ha elveszi az egyik - egy végtelen hajtogatott két végtelenbe érünk végtelenség, végtelenség, osztva kettővel egyenlő a végtelenhez, ha levonjuk a végtelenig végtelentől, akkor az eredmény nem teljesen tisztázott, de a végtelenbe, osztva a végtelenhez, valószínűleg egyenlő egy.

3. A tudósok meghatározták, hogy az univerzum ismert részében 1080 szubatomos részecske van - ez az a rész, amelyet megvizsgáltunk. Számos tudós úgy véli, hogy a világegyetem végtelen, és a tudósok, akik szkeptikusak a világegyetem végtelenében, ebben a kérdésben még mindig elismerik ezt a valószínűséget.

4. Ha a világegyetem végtelen, egy matematikai szempontból, kiderül, hogy valahol van egy pontos mása a bolygó, mivel valószínű, hogy az atomok „kettős” elfoglalni az ugyanabban a helyzetben, valamint a bolygónkon. Esélye van, hogy egy ilyen lehetőség létezik, elhanyagolható, de a végtelen univerzum nem csak lehetséges, de szükségképpen fordul elő, és legalább egy végtelen számú alkalommal, feltéve, hogy az univerzum még mindig végtelenül végtelen.

5. Mindazonáltal nem mindenki biztos benne, hogy a világegyetem végtelen. Az izraeli matematikus, Doron Zelberger professzor meg van győződve arról, hogy a számok nem tudják végtelenül növekedni, és olyan hatalmas szám van, hogy ha hozzáadsz egyet hozzá, akkor nulla lesz. Mindazonáltal ez a szám és annak jelentése messze túlmutat az emberi megértésen, és valószínű, hogy ezt a számot soha nem találják meg és bizonyítják. Ez a hit a matematikai filozófia fő elve, az úgynevezett "Ultra-Infinity".

Tetszik a post? Támogatás Factum, kattintson:

Kapcsolódó cikkek