3. opció 1. rész

Hallgassa meg a szöveget és hajtsa végre a C1 feladatot egy külön lapon. Először írja be a feladat számát, majd a tömörített prezentáció szövegét.

A macskát mintegy 500 évvel ezelőtt ősidosz Egyiptomban megszelídítették. Egyiptom volt a legnagyobb agrár állam, és a gabona tartalékát meg kellett védeni a rágcsálóirtástól. Bolyhos vadászok, patkányok és egerek elpusztítása miatt az egyiptomiakat szent állatoknak tartották. Nem véletlen, hogy Ra egy macska feje volt Egyiptom legfelsőbb istenében, és a termékenység és az anyaság istennője Bastet-t ábrázolta macskaként.

Ma a macska az egyik legkedveltebb háziállat és a kényelem szimbóluma, és a viselkedésének sok ősi jele megmaradt a mai napig.

(135 szó) (E. Elizarova szerint)

Olvassa el a szöveget és töltse ki az A1-A7 feladatokat; B1-B9; C2

(1) Az első meleg nap, mentem a Khimki folyó állomás a csatorna a „Rocket”, jöttem fel egy kis kék kikötő falu Trinity, és amikor elment, „Rocket” volt a szép világ a gyermekkor.

(2) Az azonos siránkozás kakasok károgva varjak megfázás, lassan forgó sötét szárnyait a csupasz nyárfák a iskolaudvaron fiúk izgatottan kiáltotta, és a föld szaga tavasz húsvét.

(3) Éhes voltam, beléptem a gazdaságba, vásároltam kolbászt és kekszet, és elmentem a csatorna partján lévő ligetbe. (4) A nyírfák szélén szürkésbarna, göndör hajú őrző állt váratlanul. (5) Azt tudtam, hogy a kolbász, ha ő kapott egy hívást a boltba, és azt mondta, most remegett az összes zárat, vagy ez csak úgy tűnt, de ő csak állt ott, fúrt között örök természetét, és várt, határozottan tudta, hogy valaki várni fog.

(6) Amikor meglátott engem, a göndör az útról oldalra esett, és követte a görbe, türelmes lábakat. (7) Visszafordultam, és megállt, és zavartan kacsintott: "Jól van, hogy követtem?" (8) Tovább mentem, és követett. (9) Megint körülnézett, és ismét megállt, aztán egymás felé néztük a szemünket, és rájöttünk, hogy örökké ismerjük egymást.

(10) - Trishka, - mondtam - Trishka, az a neved?

(11) Fölemelte a fülét: "Nem mindegy, hívd azt, amit akarsz."

(12) És most régi barátokként költöztünk.

(13) Elrohant, a bokrokban szaggatott, szaggatott néhány nyomot, és vidáman, vidáman sikoltozva visszhangzott: "Úgy látszik, minden rendben van."

(14) Leültem egy padra, közel a víz, kinyitotta a csomagot, és leült egy udvarias távolságot, és így feltűnés nélkül, mintha egyedül a saját emlékeit, nyalogatta a száját anélkül, hogy kapcsolatban én kolbászt.

(15) A szemébe néztem - elvette őket, nem akarta lerázni.

(16) Elkészítettem neki egy kolbászt - azonnal lenyelte, leült, és nyalva, érzelmekkel nézett rám. (17) Kacsintott rá, és hirtelen ugrott:

"Mi vagy te, félreértettél engem?" És a hátam mögött ment és csendben ült.

(18) Minden alkalommal éreztem, hogy a háta mögött, és dobott neki, hogy a darab kolbászt, és hallotta, hogy susogó levelek az elmúlt évben, és megtalálta, és megrágja. (19) Végül, dobtam neki húzza a celofán, és nyelt, majd repült csomag ő visszatartja a lapátot, alaposan megnyalta, és dobta a szél, majd rám nézett, és elmosolyodott.

(20) Felkeltem és elmentem, és követett engem. (21) Most már nem volt kolbász, és nem szagoltam a kolbászt, látta, érezte és jobban tudta, mint bárki más, sétált, és egymásra néztünk, és mindketten örültek.

(22) A távolban a rohanó "Rocket" visszhangzott. (23) Elmentem a hídon egy kis mólón, és ő maradt a másik oldalon a híd, állt a nagy görbe lábai, és a göndör lógó gyapjú szeme fölött belenézett az én nyomvonal - barátom, testvérem ...

(B. Yampolsky szerint)

A1. Milyen választ kap a válasz, amelyre a válasz arra a kérdésre van szükség, hogy a következő kérdésre válaszoljon: "Miért tekintette az elbeszélő egy öreg barátot?"

Az elbeszélő szokott leírni mindent, amit az utolsó részletre néz.

A narrátor nagyon magányos az életben, ezért emlékezett a találkozóra a kutyával.

Az elbeszélő csodálkozott a kutya jóindulatával, diszkrétségével, hozzászokva ahhoz, hogy egy emberben ismerje meg a barátját.

A narrátor kiderült, hogy egy kutya kutya, elveszett gyermekkorban, Trishka nevű.

A2. Adja meg, hogy a szövegben milyen szavakat használ a "SKONFUSION" szó (7. mondat).

A3. Adjon meg egy mondatot, amelyben a beszéd kifejezési eszköze az epithet.

A távolban a zajos "Rocket" visszafordult hangosnak hangzott.

Éhes voltam, elmentem a gazdaságba, vásároltam kolbászt és kekszet, és elmentem a csatorna partján lévő ligetbe.

Tovább mentem, és követett.

A távolban a visszahúzódó "Rocket" zajosnak hangzott.

A4. Tüntessen fel rossz ítéletet.

A FRIEND szóban mindenhangzó hang szólalt meg.

A CELofan szóban Yu levél két hangot sugároz.

A szóban 7 hang szól.

A WINGS szóban a hangok és a betűk száma ugyanaz.

A5. Adjon meg egy szót egy ellenőrizhetetlen, hangsúlyozatlan magánhangzóval a gyökéren.

B1. Cserélje ki a 2. mondatban lévő hangszórt stilisztikai szempontból semleges szinonimával. Írja ezt a szót.

B2. Cserélje ki a falu FALL (1. mondat) kifejezést, amely az irányítás alapján készült, egy koordinációs kapcsolattal rendelkező szinonimájaként. Írja be a kapott kifejezést.

B3. Írja le a 22. mondat nyelvtani alapját.

B4. A 18-21. Mondatok között találjon egy különálló körülményt. Írja be a mondat számát.

Rohant előre, (1) a zajt a bokrok (2) szaga valamilyen nyomot, és (3) visítozó vidáman hatékonyan, (4) jött vissza: „Lehetséges, (5) úgy tűnik, (6) minden rendben” .

B6. Határozza meg a mondatban szereplő nyelvtani alapok számát. Válaszolja a számot.

Minden alkalommal úgy éreztem, hogy egy körre (1), és dobott neki, hogy a darab kolbász (2) és hallható (3) azt, (4) levelek susogása az elmúlt évben, (5) megállapítja, és megrágja.

B8. A 2-5. Mondatok között olyan összetett mondatot találjon, amely heterogén (párhuzamos) alárendelt záradékokkal rendelkezik. Írja be a mondat számát.

B9. Az 1-4. Javaslatok között megtalálja az öntudatlan és alárendelt kapcsolatú mondatot. Írja be a mondat számát.

С2.1 Írj esszé-indoklást, tételként elfogadja G. Stepanov híres nyelvész szavát: "A nyelv szótára tanúskodik arról, hogy mit gondolnak az emberek, és a nyelvtant is, ahogy gondolják."

Példák feltüntetésével jelezd a szükséges mondatok számát, vagy idézzétek. Tudományos vagy újságírói stílusban írhat munkát, feltárva a témát a nyelvi anyagokban. A kompozíciót G. Stepanov szavával kezdheti. A tanulmány kötetének legalább 70 szónak kell lennie. Írjon írásban, olvasható kézírással.

C2.2. Írj esszé-érvelést. Magyarázd el, miért hívja az elbeszélő az őrzőt így: "... barátom, testvérem ..."?

Példák feltüntetésével jelezd a szükséges mondatok számát, vagy idézzétek.

A tanulmány kötetének legalább 70 szónak kell lennie.

Írjon írásban, olvasható kézírással.

Hallgassa meg a szöveget és hajtsa végre a C1 feladatot egy külön lapon. Először írja be a feladat számát, majd a tömörített prezentáció szövegét.

Azok a sértések, amelyeket egymás között kölcsönös viszonyainkban okozunk, nem magyarázható közvetlenül gonosz akaratunk. Az emberek nem károsítják egymást különös kegyetlenség, brutalitás miatt. A közeli sérelmek elrendelésének közvetlen oka gyakran a kommunikációhoz szükséges szükséges tapasztalat hiánya, a másokhoz való képtelenség, a túlzott önérdek hiánya.

Miután az ember sértést okozott, érzékeihez juthat, de gyakrabban történik a nagy késéssel. A sebző szavakat már beszélik. Az a fájdalom, amelyet egy személy erőszakosan átszáll a szomszédhoz, előbb-utóbb visszatér az elkövetőhöz, gyakran kettős erővel.

És bár az emberek néha nem tudom, hogy mit csinálnak, ha kárt okoz azoknak, akik leginkább szeret, de ez nem jelenti azt, hogy nyugodtan felelőssége alól, a szavak és a tettek, hogy ő tette a szeretteiket annyira fájt, és kárt. Mások megaláztatása, az erőszak elleni erőszak használata saját gyengeségüket fejezi ki.

(139 szó) (az internetről)

Olvassa el a szöveget és töltse ki az A1-A7 feladatokat; B1-B9; C2

(1) Amikor reggelre jött az asztalhoz, egy hatalmas mimóza csokrot látott. (2) Olyan törékenyek voltak, olyan sárgaek és frissek voltak, mint az első meleg nap!

(13) És amikor már iskolába jár, anyám hirtelen elmondta neki:

(14) - Vegyél néhány gallyat a mimóza és adjon Lena Popova.

(15) Lena Popova volt a szomszédja az íróasztalon.

(16) - Miért? - kérdezte ingerülten.

(18) Nem igazán akarta húzni ezeket a mimózt. de anyám megkérdezte és feldúltatta is őt, nem akarta, ezért három gallyat mimózt vett és iskolába ment.

(19) Útközben úgy tűnt neki, hogy mindenki nézi őt, de az iskolában szerencsés volt. (20) Találkozott Lena Popovával, odalépett hozzá, kinyújtott egy mimózt és azt mondta:

(21) - Számomra? (22) Ó, milyen szép! (23) Köszönöm!

(24) Hajlandó megköszönni még egy órát, de megfordult és elfutott.

(25) És az első változásnál kiderült, hogy egyik fiú sem adott semmit a lányoknak. (26) Ő volt az egyetlen, aki ezt tette, és most csak Lena Popova volt citromgombja frissen vágott mimóza.

(27) - Hol szerezted a virágokat? - kérdezte a tanár.

(28) - Ez adta Vityát - mondta boldogan Lena.

(29) Egyszerre zashushkalis, és Vityára nézett, és Vitya lehajtotta a fejét.

(30) - Így van! Mondta a tanár. (31) - A virágágak végeit nedves rongyba vagy papírba csomagolod, akkor nem fakulnak el.

(32) És a változáson, amikor Victor, mintha semmi sem történt volna, közeledett a fiúkhoz, bár úgy érezte, hogy már rosszul érzi magát, hirtelen kiabált:

(33) - Tili, tili-tészta, menyasszony és vőlegény! (34) Vitka a lányokkal él!

(35) A fiúk nevetettek és ujjaival mutogattak rá. (36) Aztán az idősebb fiúk elhaladtak, és mindenki ránézett, és megkérdezte tőle, kinek a vőlegénye volt.

Alig ült a leckék végéig, és amint a csengő csengett, teljes sebességgel repült haza, úgyhogy otthon otthon elveszíti bosszúságát és haragját.

(38) Keményen dobolt az ajtónál, és amikor anyuka kinyitotta hozzá, felkiáltott:

(39) - Te vagy az, aki hibáztat, ez csak neked van! Majdnem kiáltott.

(40) Befutott a szobába, megragadta a mimózt, és a padlóra dobta őket.

(41) - Utálom ezeket a virágokat, utálom őket!

(42) Lábbal lőtt, és sárga, finom pelyhek lógtak cipőjének durva jelével.

(43) - Ez adta apámat - mondta anyám.

(44) Lena Popova egy mimóza három gyengéd gallyát hordott nedves ruhában, hogy ne essenek el. (45) Ő vitte őket előtte, és úgy tűnt, hogy a nap tükröződik bennük, olyan szép, olyan különleges ... (46) Ez volt az első mimóza életében ...

A1. Egy másik változat szerint a válasz a szükséges információkkal a választ arra a kérdésre: „Miért Lena Popova mimóza virágok adományozott Vitka, a műsor jellemzői?”

A lány titokban szerette Vitkát.

Lena nagyon szerette a gyönyörű virágokat.

Lénán kívül senki sem kapott virágot azon a napon.

Lene Popova Vitka-nak, egyik fiú sem adott virágot.

A2. Adja meg azt a jelentést, amelyben a "FENNTARTHATÓ" szót használják a szövegben (32. Mondat).

A3. Olyan mondatot kell megadni, amelyben a beszédkifejezés eszköze az összehasonlító forgalom.

Tegnap éjjel eszembe jutott, sőt emlékezett éjszaka, és most hirtelen elfelejtettem.

És az első változásnál kiderült, hogy egyik fiú sem adott semmit a lányoknak.

Olyan törékenyek voltak, olyan sárgaek és frissek voltak, mint az első meleg nap!

Lábbal lőtt, és sárga, finom pelyhek lőttek cipőjének durva jelével.

A4. Tüntessen fel rossz ítéletet.

A LEMON szóban mindenhangzó hangzás hallható.

A NEIGHBOR szóban az E betű két hangot sugároz -.

A szóban 6 hang szól.

A SÁRGA szónak több hangja van, mint a betűk.

A5. Adjon meg egy szót egy váltakozó magánhangzóval a gyökérben.

B1. Cserélje ki az INSERT népszókincset a 29. mondatban stilisztikai szempontból semleges szinonimával. Írja ezt a szót.

B2. Cserélje ki a JOYLY SAID kifejezés szót (28. mondat), amely összefüggés alapján épül fel, egy szinonim szókombináció és egy kapcsolódoboz. Írja be a kapott kifejezést.

B3. Írja le a 14. mondat grammatikai alapját.

B4. A 36-39. Javaslatok közül egy külön tisztázó körülményt tartalmazó mondatot talál. Írja be a mondat számát.

B6. Adja meg a mondatban szereplő nyelvtani alapok számát. Válaszolja a számot.

B7. A következő mondatokban minden vessző számozott a szövegből. Írj ki egy számot, amely egy vesszőt jelöl egy komplex mondat részei között, amelyet alárendelt link kapcsol össze.

- Ó, (1) milyen szép! Nagyon köszönöm!

Készen állt még egy órára, hogy köszönetet mond neki (2), de megfordult és elmenekült.

És az első változáson kiderült (3), hogy egyik fiú semmit sem adott a lányoknak.

B8. A 32-38-as javaslatok között összetett mondatot találjunk, amely az alárendelt részek egymás utáni alárendelését jelenti. Írja be a mondat számát.

B9. A 18-20-as javaslatok között összetett mondatot találunk, alárendelt és kohéziós kapcsolattal. Írja be a mondat számát.

С2.1 Írj esszé-indoklást, tételként elfogadja G. Stepanov híres nyelvész szavát: "A nyelv szótára tanúskodik arról, hogy mit gondolnak az emberek, és a nyelvtant is, ahogy gondolják."

Példák feltüntetésével jelezd a szükséges mondatok számát, vagy idézzétek. Tudományos vagy újságírói stílusban írhat munkát, feltárva a témát a nyelvi anyagokban. A kompozíciót G. Stepanov szavával kezdheti. A tanulmány kötetének legalább 70 szónak kell lennie. Írjon írásban, olvasható kézírással.

C2.2. Írj esszé-érvelést. Magyarázd el, helyes-e, hogy Vitka, aki megsértette a sérelmét az anyján?

Példák feltüntetésével jelezd a szükséges mondatok számát, vagy idézzétek.

A tanulmány kötetének legalább 70 szónak kell lennie.

Írjon írásban, olvasható kézírással.

Kapcsolódó dokumentumok:

szépen, olvasható kézírással. 3. OPCIÓ C1. Hallgassa meg a szöveget, és kövesse a C1-t az egyedi lapon. Először írja be a feladat számát. majd a kontrakció szövegét. Figyelj a szövegre és írd be a tömörített üzenetet.

C1. Hallgassa meg a szöveget, és kövesse a C1-t az egyedi lapon. Először írja be a feladat számát. majd a tömörített változat verzióját. _________________________________________________ C1. Hallgassa meg a szöveget, és írjon tömörített kijelentést.

C1. Hallgassa meg a szöveget, és kövesse a C1-t az egyedi lapon. Először írja be a feladat számát. majd a tömörített változat verzióját. _________________________________________________ C1. Hallgassa meg a szöveget, és írjon tömörített kijelentést.

7. opció 1. rész Hallgassa meg a szöveget és hajtsa végre a C1 egy külön aláírt lapon. Először írja be a feladat számát. majd a kontrakció szövegét. C1. Hallgassa meg a szöveget és írjon tömörített kijelentést. Ez a feladat végrehajtása. ne feledd, hogy te.

7. opció 1. rész Hallgassa meg a szöveget, és hajtsa végre a C1-t egy egyedi lapon vagy formában. Először írja le a hozzárendelés számát. majd a kontrakció szövegét. Miután hajnalban felébredtem a kacsacsapás alatt, kijöttem.

Kapcsolódó cikkek