10 Ways to make az élet világosabb és érdekesebb - az életem

A világ eseményeinek krónika Hot news a világ minden tájáról A teljes verzió a webhelyről

A kreatív emberek számára egy monoton és kiszámítható élet - egy rémálom, írja Chronicle.Info hivatkozva a Telegraphra.





Senkinek nem titka, hogy a kreatív embereket energia terheli, valami szokatlan dolgot csinál. Nagyon boldogok csak akkor, ha szellemüket fantáziájuknak adják, és inspiráló dolgokkal dolgozhatnak. Sajnos azonban a modern élet ritmusával sok kreatív ember kötelezi az irodai munkát hetente ötször, reggeltől estig. Más szavakkal, még a leginkább kreatív elmék sem mindenhatóak, amikor egy unalmas napi rutinról van szó. Nagyon könnyű feltörni, de nem könnyű kijutni belőle. Ha kreatív ember vagy, akkor valószínűleg tökéletesen érted a kérdést. Annak érdekében, hogy ez a szomorú történet ne befolyásolja Önt, úgy döntöttünk, hogy néhány tippet adunk, amelyek mindenképpen segítenek megőrizni a kreatív szellemét és diverzifikálni a mindennapi életet.







Ne féljen kifejezni magát. A kreativitás nem annyira a szakmában, mint a személy sajátosságaiban fejeződik ki. Nagyszerű, ha tervezőként vagy íróként dolgozol, de ami igazán kreatívvá teszi az embert, az a hozzáállás a kicsit. Tehát ne féljen kifejezni a munkát. Vásároljon magának egy szokatlan, de kényelmes széket, díszítse a munkahelyét, változtassa meg a képet az asztalon. Ha szigorúan erre gondolsz, ne felejtsd el, hogy néha a szabályok még nagyobb szabadságot biztosítanak. Keresse meg a kreativitás kifejezését a munkahely szabályainak követésével - miért nem csodálatosan tervezi meg az ebédet, vagy átnevezheti az asztalon lévő ikonokat? Talán ez triviális, de a részletekben - minden erejével.

10 Ways to make az élet fényesebb és érdekesebb - az életem

Ügyeljen a környezetére. Nem szükséges beszélni a környezettel kapcsolatos hatásokról. Ha nem akarja még jobban lenyűgözni a munkádat, körbetekintse magát olyan emberekkel, akikkel örömmel tölt el. Más szóval, győződjön meg róla, hogy az emberek, akikkel kommunikál, inspirálnak, hogy jobban váljanak a munkájuk és a megjelenésük, valamint az élet módja szerint. Ön maga nem veszi észre, hogy hogyan fog változni. Az érdekes emberek megfelelő környezete egyszerűen nem engedi, hogy lassú legyen a rutinban.

10 Ways to make az élet fényesebb és érdekesebb - az életem

10 Ways to make az élet világosabb és érdekesebb - az életem

Változtassa meg a járművet. A rutin sok embert fogyaszt, még mielőtt elérnék a munkahelyüket. Minden nap ugyanaz az út, ahonnan nem várunk semmilyen meglepetést. De ez az intervallum, amely energiafogyasztással számolhat fel! Próbálja meg megváltoztatni a járművet: változtatni a buszon a metróban, önmagad mentális feladatot észrevenni az összes zölden. Ha lehetősége van rá, kerékpározzon vagy sétáljon gyalogosan - ez egy kiváló ok arra, hogy ne csak sportolni, hanem visszanyerni a kreativitást.

10 Ways to make az élet világosabb és érdekesebb - az életem

Playen. A játékok a kreatív emberek legjobb barátai. Nem csak a munkájának diverzifikálásához segítenek, de ha előnyben részesítik az ilyen professzionális játékokat, akkor is segítenek abban, hogy javítsák a készségeket a kívánt területen. Természetesen, amikor a munkahelyi játékról van szó, érdemes nagyon óvatosnak lenni: valószínűleg megérted, hogy a szakmai nem kívülről nézhet ki. De egy pár percet adhat a játéknak a szünetben.

10 Ways to make az élet világosabb és érdekesebb - az életem

Tervezzen közös tevékenységeket. Ez a tanács sokkal hasznosabb és hatékonyabb, mint első pillantásra. A szervezett kampány vagy előadás után nem csak a kollégákkal beszélhetsz, hanem a rutinodat olyan érdekes tevékenységgel is változtatod, mint a tervezési események. Ha valamilyen kis esemény szervezését vesz részt, mint egy piknik vagy egy túrázás, azonnal észre fogod venni, milyen kreatív lehet ez a folyamat.

10 Ways to make az élet fényesebb és érdekesebb - az életem

A szabályok a legjobb barátok. Ellentétben a közös félreértéssel - a szabályok nem csak korlátozzák a dolgokat, hanem kreatív szabadságot is adnak. Ha tudod, mit nem tehetsz, elkezdesz gondolkodni másként, összekapcsolod a képzeletet. Ha az irodai szabályok nem elégek neked, próbáld meg magadnak bizonyos korlátozásokat magadon elhelyezni - pl. A férfiakból származó felvételeket egy betűtípusban, a női képviselőktől másokig, vagy ígérd meg magadtól, hogy rajzoljon tárgyakat a megvásárolni kívánt tárgyról. Hasonló trükkök - kitűnő töltés az agyért és a kreatív készségek gyakorlása.

10 Ways to make az élet fényesebb és érdekesebb - az életem

10 Ways to make az élet világosabb és érdekesebb - az életem

Legyél szervezetten szervezve. Bár a mi társadalmunkban van egy vélemény, hogy a kreatív emberek nem szervezettek, valójában olyan szervezet, amely segít az embereknek valami csodálatos létre. Mivel nem szervezett, csak elkülönülsz a sikertől: csak menj az áramlással, elveszíted az irányítást az életeden, ami definíció szerint rutin. A szervezkedés segít abban is, hogy helyesen rangsorolja a prioritásait, és bölcsen töltse el az időt, és ne kezdjen mindent véletlenszerűen. Bár a fegyelem nem egyszerű feladat, az eredmény biztosan megéri az erőfeszítést. Tudatában leszek és képesek lesznek megérteni, hogyan lehet időt találni a munka, a kreativitás, a sport és a kommunikáció számára.

10 Ways to make az élet fényesebb és érdekesebb - az életem

Élvezze az unalmát - a tudomány szerint ez segít kreatívabbá válni. Ha a munkád legalább valamilyen kreatív szempontból áll, akkor azt mondhatjuk, hogy az unalom nagyszerű esélyt ad arra, hogy bemutassa magát az új oldalon, amikor szükségessé válik ötletek létrehozására vagy más kreatív munkára. Tanulmányok azt mutatják, hogy hosszú távú unalom után az ember képes nagyon eredeti ötleteket kínálni. Néha nem lehet rutin nélkül, és ezeknek a tanulmányoknak köszönhetően segít megmutatni magadat, ha valóban szüksége van rá.

10 Ways to make az élet világosabb és érdekesebb - az életem




Kapcsolódó cikkek